kako to da Limundo d.o.o unapred ima podatke o LK vezane uz ime/prz

Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
23
Limundo sajt,prilkom "unapredjivanja" u status -proveren clan-
trazi da se unese broj iz LK. No, ako broj nije tacan, sajt odbija.
Znaci imaju te podatke ! Tj, lista ovih podataka koja
je delimicno izasla u jednim dnevnim novinama nekad (sto je takodje
kriminalan akt, ali je bila delimicna nije nista naspram
ovog : ovi pajseri posrednici u crno-berzijanstvu
imaju brojeve LK svih gradjana, neko im je dao! )

Znaci, ovo je neverica. Tuga boziya,
naspram onog divnog alegro sajta sa nagradnim igrama , rss-om...
 
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
268
Prilikom registracije na Limundo "upload-uje" se skenirala ili slikana licna karta a ne trazi se nikakav broj licne karte. To je njihov nacin da zastite svoje clanove od prevara.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
23
Oni su tu zapravo da izmuzu za jeftine pare
robu stranim kolekcionarima.


Ono sto navodis je daljnji vid njihove provere, a ovo sto sam pomenuo
je kriminal na nivou tkzv. drzave koju imamo. Nije ni cudo da alegro
svetski poznat sajt nece da posluje ovde.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
44
Alegro je probao da posluje ovde ali je pobegao glavome bez obzira zbog velikog broja laznih prodaja ..
Takodje nemoze da posluje jer nema paypal-a u srbij , a nasa ljubljena inteza razbija sa kamatama za online bankarstvo ...

Limundo se tim uzimanjem licne karte osigurava da taj ko se registrovao koliko toliko uradi tu kupovinu ili prodaju jer drugacije nemozete postavit ponudu .

Ja cesto radim na internetu od servica freelancer do servisa kao sto su surve , awsurve ili clicksens , ali radio sam i preko drugih i uglavnom on line novac uzimam direktno preko monybookers ili alertpay , mada imam racune u jos nekoliko online banaka , ali definitivno sam naj zadovoljnij sa ova dva navedena servisa. Primaju nase kartice , a lako i brzo skidas novac na racun.

Tesko cemo mi napredovati kao zemlja sve dok imamo ovakve zakone....
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
23
Ma kakve bre zakone...

[h=1]Ja pitam kako to da Limundo d.o.o unapred ima podatke o LK vezane uz ime/prz?[/h] Oni se pravdaju da imaju nekakv "cheksum" a to zapravo znaci da imaju upravo podatke(neka neko
dokaze suprotno).
Tu bi trebalo da odgovara : ministarstvo , svi kojima su to davali ( i oni) , a nadajmo se
samo da nece po obicaju odgovarati neka chistachica iz nadleznog ministarstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
44
cekaj , ti po ustavu nemas pravo da das licnu kartu kontroli u autobusu , policajcu smes smao na uvid a on opet nesme nikome drugome da da a to se radi :) . Na zalost kresenje zakona o identitetu se krsi non stop , pa kad odete u neku firmu narazgovor oni vam uzmu kopiju licne karte ... Imam mnogo primera gde se sve to krsi ... A zvanicno je po zakonu ...
To sto limundo radi je samo zastita onih koji stvarno zele da truguju a ne oni koji samo nalvace ljude i zamajavaju ih ..

Povremeno radim pordaju delova za racunar i kupovinu istih jer ih u ranjama nema .. Verujte mi koliko ima ljudi koji i pored tog chek sistema varaju i lazu na tim online prodajama ...
Strasno
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
23
znas sta je strasno, taj mentalitet poniznicki i kolonijalni "uhvatite pljackasa kante za smece"
to kukavicje
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
44
Hm nebih nerazumem sta si hteo da kazes ovim postom """znas sta je strasno, taj mentalitet poniznicki i kolonijalni "uhvatite pljackasa kante za smece"to kukavicje """"

Ali ajde da razmislimo sta sve ova ...bena zemlja radi svojim gradjanima , pocev od nebrige o talentima pa sve do internet poslovanja???

Sad ti meni kazi : Ako to radi kompletna zemlja , krseci svoje propise , u drzavnu firmu ulazis samo preko veze, dogovanja su najveca u drzavnim firmama itd .. Po cemu je problem ako je neki gradjanin resio da se osigura od prevranata ???
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2011
Poruka
34
Postoji služba koja se time bavi.MUP Republike Srbije,Odeljenje za borbu protiv sajber kriminala,i naravno sve oko njega.A što se tiče sajta koji odbija netačan broj lične karte,pa, možda je to policijski sajt koji prodaje robu, i ima taj policijski kod.Naravoučenije: Ne kupujte nikada na taj način.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2011
Poruka
44
HeHeHe policiski sajt .. extra ..
Sad cu da im se zalim sve sto sam kupio ili prodao preko njega da mi vrate :)

Cisto informacije za neke koi to mozda nezele da cuju ovo je stvarno najbolji nas servis za prodaju ,probao sam da prodajem i preko drugih od alegra (dok je radio kod nas) pa do varijanti e ducan i sl ... Nigde nisam naiso na sistem koji koliko tolikostiti kupca i prodavca.

Ali svako voli drugacije pa nek izvoli ..
Stvarno nemogu da se slozim po ovomo pitanju sa autorom ove teme ...
 
Natrag
Top