Kako šerati GPS preko bluetootha?

Član
Učlanjen(a)
18.01.2013
Poruka
6
Da li ima neki program s kojim bih mogao podatke iz GPS senzora smartphona dijeliti s drugim uređajima (recimo laptopom ili tabletom) putem bluetooth veze? Dakle da preformuliram pitanje, imam na laptopu OziExplorer sa rasterskim kartama, OziExplorer se može spajati sa vanjskim GPS modulima, e sad pitanje za znalca: da li bi moj smartphon opremljen GPS senzorom i bluetoothom mogao nekako "glumiti" GPS dongle?
Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
može takve programe imaš na google play ako misliš na android

mada postoje gps moduli na usb koji se ubace u laptop i tako hvataš signal bez trošenja baterije od telefona zbog bluetootha i zbog gps-a


mislim da je sa usb gps modulom bolje ali sad zavisi koliko ćeš koristiti. ali za neke duže sesije bolje ti je usb gps


usb-gps.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruka
4
Ja sam nasam na netu neki usb GPS modul. Da mi ne bi virio spolja laptopa, ja otvorim laptop i zalemim zice unutar USB-a, naravno rasturim modul da ga mogu spakovati u kuciste laptopa. zicama odvedem pokraj flet kabla povise ekrana. I sada imam tu taj modul, koji radi extra, windows 10 ga vidi. Spolja se nista ne vidi jer je spakovan unutar kucista. Sada se spremam da ubacim isto tako i citac licnih kartica u laptop, i jos neke sitnice. Heheh bice to lud laptop.
 
Učlanjen(a)
02.02.2014
Poruka
16
Ja sam nasam na netu neki usb GPS modul. Da mi ne bi virio spolja laptopa, ja otvorim laptop i zalemim zice unutar USB-a, naravno rasturim modul da ga mogu spakovati u kuciste laptopa. zicama odvedem pokraj flet kabla povise ekrana. I sada imam tu taj modul, koji radi extra, windows 10 ga vidi. Spolja se nista ne vidi jer je spakovan unutar kucista. Sada se spremam da ubacim isto tako i citac licnih kartica u laptop, i jos neke sitnice. Heheh bice to lud laptop.
Svaka čast majstorski.možeš li pomoći nama koji bi ipak šerovali telefonski gps.ja sam aplikacijom poslao gps sa samsung telefona.i primio ga drugom app na laptopu.prebrojao satelite.samo treba još naučifi navigaciju na tabletu da ne koristi uobičajeni izvor.nego ovaj novi.
 
Učlanjen(a)
02.02.2014
Poruka
16
Da li ima neki program s kojim bih mogao podatke iz GPS senzora smartphona dijeliti s drugim uređajima (recimo laptopom ili tabletom) putem bluetooth veze? Dakle da preformuliram pitanje, imam na laptopu OziExplorer sa rasterskim kartama, OziExplorer se može spajati sa vanjskim GPS modulima, e sad pitanje za znalca: da li bi moj smartphon opremljen GPS senzorom i bluetoothom mogao nekako "glumiti" GPS dongle?
Hvala!
na smartu instaliras app, gps aut,na lapu instaliras gps resiver ukljucis obe uparis blututom oba uredaja .i dobit ces gps na lapu.probaj ga iskoristiti,ja sm ga dobio ali moja navigacija hoce uobicajeni izvor,nemogu da je natjeram da koristi ovaj
 
Natrag
Top