kako se zasticuje dokument,slika?

M24

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
54
Ako neko zna kako se zasticuje dokument,slika molim vas pojasni te mi,..
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Ako neko zna kako se zasticuje dokument,slika molim vas pojasni te mi,..
Ima vise nacina ali ovo ti je naj jednostavnije:
-instalisi winrar
-kada ga instalises desnim klikom na radnu povrsinu i odaberi opciju "novo"-winrar arhivu.
-sad imas winrar arhivu na radnoj povrsini i u nju ubaci sta god zelis.
-sad idi da otvoris winrar arhivu i u gornjem djelu winrara idi na opciju "datoteka"
-tu imas opciju odredi zadanu lozinku ili tipke ctrl+p
-otvorio se prozor za sifriranje datoteke i toje to
 
Poslednja izmena:

M24

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
54
Hvala,ovo je ok sto si napisao.
Ali kako mogu sliku da zastitim osim ovog nacina, da nekom recimo kome dospe slika ne modifikuje,ili nekim slucajem distribuira u javnosti?Moze li to nekako da se spreci?Sta u tom slucaju?
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2010
Poruka
51
Najbolji nacin zastite slika je watermark a mozes i da smanjis rezoluciju....
 

M24

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
54
Nasla sam taj watermark,i uradila to sto si mi rekao,ali ja tu sliku opet mogu da modifikujem,..Ne vidim razliku,.Sta mislis?
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2010
Poruka
51
Kako mislis da modifikujes, watermark ti je prakticno zastitni znak lupis ga preko cele slike npr.tvoj mail ili stva vec nesto drugo a time i da si autor te slike i ako neko hoce punu verziju ti mu posaljes orginal sliku i naravno naplatis svoja potrazivanja.Sto ce reci sliku je moguce videti ali ne i koristiti u javnoj publikaciji bez tvog pecata.
Mozda se nismo razumeli sta je u stvari tvoje pitanje i sta zelis da radis sa tom slikom.
Pozdrav

Savet uvek radi sa kopijom slike da nekrene po zlu...
 

M24

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
54
Dobar je programcic,sad sam pogledala bolje,.slazem se u potpunosti sa tobom oko mogucnosti sta se moze postici.U pravu si.
 
Natrag
Top