Kako sam napraviti Brvnaru

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
[h=1] Brvnare od presovanog, lepljenog brvna[/h]

OPIS BRVNARE dimenzija 7.20/7.20 m u osnovi

Brvanara je kuća koja se u potpunosti gradi od drveta, koristeći iskustva starih graditelja dinarskog tipa kuća. Ova vrsta brvnare, tačnije talpare, javlja se u centralnim i planinskim delovima Srbije. Gradi se od debelih drvenih talpi.
Kuća se projektuje u modulu od 90-100 sm, što daje pogodne razmake i za krovnu konstrukciju, a prilagođen je proizvodnim dužinama građe. Dimenzije objekta su 720/720 sm, odnosno 51,84 m2 bruto površine sa tremom. Ulazni trem je površine
4,86 m2.
Objekat se oprema savremenim uređajima u kuhinji i kupatilu ali je mobilijar i oprema enterijera po ugledu na opremanje tradicionalnih kuća. Sav mobilijar za kuću se izrađuje od drveta, a pojedine police - u dnevnoj sobi i trpezariji - ugrađene su u
noseće zidove.
 
Član
Učlanjen(a)
31.01.2013
Poruka
1
Želeo bih da napravim neku brvnar, čisto varijanta samo da imam neki objekat na placu. Npr. da mogu eventualno da ostavim roštilj neke sitničice,ali ne u funkciji ostave, kao kad ljudi zidaju kuće pa naprave pored kolibu za mešalicu i presvlačenje radnika.Nego da može i da se po potrebi i prenoći. Tipa izolovano nekim najlonom ili nečim što jeftinijim da ne ulazi spoljna prašina mnogo.Ako me razumete neku donekle funkcionalnu brvnaricu sa dva tri dušeka.
Šta mislite koliko bi koštao materijal za tako nešto ?
Gde je najpovoljnije kupiti materijal?
Ma svaki savet je dobro došao :)
 
Natrag
Top