Kako reagujete na nepravdu?

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ovo pitanje sam postavio iz razloga što sam tu nepravdu doživeo od ljudi od kojih to nisam očekivao, iako te ljude ni na koji način nisam oštetio niti sam im nešto dužan.

Kažu "čovek si koliko praštaš", ja sam praštao dosta, ali se to pokazalo kao greška jer sam opet bio izložen nepravdi i pored ranijih oproštaja na situacije u kojima sam trpeo štetu ni kriv ni dužan.

Voleo bi da čujem šta bi vi radili u ovakvoj situaciji i kako reagujete na nepravdu?
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Možeš li precizirati, o čemu se tačno radi? Ja, generalno, mogu palamuditi o nepravdi, ali bih voleo da konkretno odgovorim, pa zato i ti budi konkretan.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Ništa novo. Meni se to dešavalo u gimnaziji. Sad, umesto da imam društvo iz srednje, nemam ga. Imam nekoliko drugova, ali to su pojedinci. A i njih sam upoznao pre gimnazije.
Otišao sam na fakultet, u novu sredinu, među nove ljude. I tamo izgradio svoj status, daleko bolji od onog koji sam imao.
Kažeš da se to kod tebe ponavlja (kao što se i meni dešavalo). To znači da ti treba promena. E sad, pitanje je ''koliko prostora'' (koliko su ti ruke odvezane) imaš za promene.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
San Andrease tebe malo-malo pa neko za*ebe....budi muškarac i nemoj više da primaš, ako me razumeš.

Otišao sam na fakultet, u novu sredinu, među nove ljude. I tamo izgradio svoj status, daleko bolji od onog koji sam imao.

Mudro pišeš Beljo....i na forumu ulažeš priličan napor da bi izgradio određeni status i mislim da ti dobro ide, šteta za tebe što se nisi pojavio godinu dana ranije kad je ovde bilo mnogo više ljudi yes3
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Mudro pišeš Beljo....i na forumu ulažeš priličan napor da bi izgradio određeni status i mislim da ti dobro ide, šteta za tebe što se nisi pojavio godinu dana ranije kad je ovde bilo mnogo više ljudi yes3
Nemoj preterivati! Jednostavno sam našao sličnomišljenike, a dalje sve samo ide. Prednost foruma je što ima mnogo različitih ljudi, čak iako ih je manje nego ranije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nemoj preterivati! Jednostavno sam našao sličnomišljenike, a dalje sve samo ide. Prednost foruma je što ima mnogo različitih ljudi, čak iako ih je manje nego ranije.

Ovde imam ukupno 10-15 ljudi koji pišu i zato nema mnogo različitih ljudi, kako god da okreneš malo ima ljudi, ali nikad se ne zna ko, kad šta može da pročita :)
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
"Kažeš da se to kod tebe ponavlja (kao što se i meni dešavalo). To znači da ti treba promena. E sad, pitanje je ''koliko prostora'' (koliko su ti ruke odvezane) imaš za promene."

Na žalost vrlo vezane. Ali možda će se jednog dana pružiti prilika da na neki način pokažem koliko sam bio povređen.
Mislim da bi okretnje leđa ili izbegavanje pomoći kada sam to u mogućnosti bila samo mala "osveta" za sve.

Da, nije humano, ali nije humano ni da ja budem oštećen bez ikakvog razloga.
Ako ima nečeg dobrog u svemu ovome to je saznanje u koga mogu da imam poverenje.

U našem narodu ima dve poslovice:

- Ako gađaš hlebom gađaće te kamenom
- Hrani pseto da te ujede

Beljo hvala na odgovorima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Popijem pivo. Dva. Nekad i više, mnogo više. Ujutro sve zaboravim, i teram dalje...
 
Natrag
Top