Kako proučavati Sveto Pismo, i zašto

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ukiselio ti se osmijeh, jel ??
nitko vas ne tjera da poštujete Jehovu, ni Božji Zakon
bogorodice nema, Jehova nema majku, vi samo nstavljate tradiciju poganskih naroda obožavajući ištar
samo ste joj prilagodili ime na našem prostiru

ma ne rugam se ja nikome
samo želim da svi jasno vide koliko je nemočan vaš nauk, koliko ste svi nemočni da ga obranite
pripremite se uskoro kad vas vjernici budu ispitivali:
zašto mi rimokatolici slavimo nedelju a u Bibliji piše subota je dan za odmor
ostaviče vas mnogi jer vidječe tko stoji iza vas

ajde sad probaj shvatiti-ukapiraj
subota nije moja, ja nemam vjeru privat kao što vi imate, poštujem Božji Zakon i subota je Božja
pa zar je to tako teško jedno tako visoko školovanom čovjeku ???

sta ti imas protiv paganskih tradicija? ja koliko znam ti paganski bogovi nisu pricali ljudima da idu da trebe druge ljude sto veruju u druge bogove, i jos nisu ubijali novorodjencad kao daje to video igra
u starom zavetu taj isti jehova koga spominjes vodi rat sa drugim bogovima kako ih ti nazivas paganskim, ustvari koska ljude da oni istrebe druge narode koji mu nisu verni
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ne gospodine uredniče, objasniču vam
Ti si objasnio ono kako ti misliš i što ti smatraš istinom. Drugi misle drugačije od tebe i vide drugačiju istinu. Ja sam upravo o tome govorio. Ako se međusobno (mislim na vjernike) budete satanizovali i smatrali antihristima one koji ne razmišljaju kao vi, lako možete pretpostaviti kuda će vas to odvesti. "Tapiju" na istinu ima samo Bog. Niko od vas, kada kažem vas mislim na sve vjere i vjerske denominacije, nema certifikat od Boga, kojim bi dokazao da samo on govori istinu.
Jedini pravi put, kada govorimo o hrišćanstvu uopšte, jeste tolerancija i međusobno uvažavanje. Drugog puta nema.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ti si objasnio ono kako ti misliš i što ti smatraš istinom. Drugi misle drugačije od tebe i vide drugačiju istinu. Ja sam upravo o tome govorio. Ako se međusobno (mislim na vjernike) budete satanizovali i smatrali antihristima one koji ne razmišljaju kao vi, lako možete pretpostaviti kuda će vas to odvesti. "Tapiju" na istinu ima samo Bog. Niko od vas, kada kažem vas mislim na sve vjere i vjerske denominacije, nema certifikat od Boga, kojim bi dokazao da samo on govori istinu.
Jedini pravi put, kada govorimo o hrišćanstvu uopšte, jeste tolerancija i međusobno uvažavanje. Drugog puta nema.

Da li si siguran da nema drugog puta?:D
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy: rimokatolički bog je ljubav

a kršćanima je Bog Jehova, bio i ostao

Ajde, konačno si rekao istinu. Ali, napisao si Bog malim slovom, no, vidim da ti pismenost nije jača strana, pa ti opraštam. Čini mi se da si Slovenac, pišeš samo Č, nikad Ć, a tako pišu Slovenci. No, svejedno.

Važna nadopuna: pravoslavni Bog je također Ljubav, u Boga Ljubavi i pravoslavci vjeruju, ne samo katolici.
A samo tebi i Jehovinim svjedocima ostaje Jehova. I subota!
:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ajde, konačno si rekao istinu. Ali, napisao si Bog malim slovom, no, vidim da ti pismenost nije jača strana, pa ti opraštam. Čini mi se da si Slovenac, pišeš samo Č, nikad Ć, a tako pišu Slovenci. No, svejedno.

Važna nadopuna: pravoslavni Bog je također Ljubav, u Boga Ljubavi i pravoslavci vjeruju, ne samo katolici.
A samo tebi i Jehovinim svjedocima ostaje Jehova. I subota!
:lol:
uciteljice ja pisem sve malim slovom xD ja sam voljan da dodjem kod tebe na casove :D ako sam vec ceo zivot polagao srpski jezik, valjda necu hrvacki sobzirom da komuniciram sa tobom telepatski :D

da sam imao tako lepu uciteljicu ne bih nikada bezao iz skole xD
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ajde, konačno si rekao istinu

znači priznaješ da je Jahve Jedini Bog kršćanima

pa kakav si ti kršćanin, barem se tako izjašnjavaš, ako si maloprije izjavila da nečeš ni Jehovu ni subotu
izgleda si se oper gadno saplela ili ???
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zasto uvek pomisljas na najgore? Vi komunisti ste bas pesimisti. Nisi me razumeo.
Uprkos svemu, komunisti nisu pesimisti. Budućnost (čitaj pravda i jednakost među ljudima) je na njihovoj strani!
Šta više, i ovi današnji Hrišćani, ako bi slijedili Isusovu izvornu poruku, trebali bi se svi učlaniti u komunističku partiju!:D
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gospodine urediče kako kršćani u kolo sa komunistima
kada su ih tjerali da rade subotom, evo mika32 može posvjedočiti
doslovce su ga prislijavali da radi na šabat
 
Natrag
Top