kako produziti rad UPS a

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Imam UPS APC 500 koji sa akumulatorom radi oko 40 minuta bez obzira na amperazu '
Interseuje me da li se moze produziti rad i kako.
Na raznim forumima tvrde da treba izvrsiti prepravku ali nema pravog objasnjenja.
Dai neko ima rjesenje.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Mislim da ti je bolje razmišljati u smeru nabavke nekog malog agregata koji će ti osigurati 220V (ako ti je baš toliko neophodno da radi PC) nego da radiš prepravke na UPS-u!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Mislim da ti je bolje razmišljati u smeru nabavke nekog malog agregata koji će ti osigurati 220V (ako ti je baš toliko neophodno da radi PC) nego da radiš prepravke na UPS-u!

pozz!
Hvala na intereswovanju.
UPS koristim kao reyervno na pajanje pumpe centralnog grijanja i zbog toga mi treba duzi rad.
Na nekim forumima nasao sam predlog da se na UPS doda kuler za hladjenje ali ni to nista nije rijesilo.
Radi se o APC 500
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Ako je centralno u pitanju onda pogledaj ovako nešto! Mislim da je rešenje sa inverterom dosta prihvatljivo!

Kod:
http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenje-ostalo/pretvarac-napona-centralno-grijanje-cisti-sinus-oglas-6982619
pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ovaj inverter je ok.
Takve su , otprilike,cijene i u Bijeljini gdje zivim ali kad se zivi od penzije onda se vga svaki dinar.
U svakom slucaju hvla i pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
17
Imam UPS APC 500 koji sa akumulatorom radi oko 40 minuta bez obzira na amperazu '
Interseuje me da li se moze produziti rad i kako.
Na raznim forumima tvrde da treba izvrsiti prepravku ali nema pravog objasnjenja.
Dai neko ima rjesenje.

Samo pitanje nema logike. Dužina rada UPS-a zavisi od kapaciteta akumulatora koji je priključen i snage potrošača koji se napaja (ako zanemarimo potrošnju indikatora, grejanje elemenata...). Primer: ako je pumpa snage 60w a akumulator kapaciteta 5Ah (pretpostavljam napona 12v) - struja je 5A (P=V*A), akumulator će se isprazniti teoretski za 1 čas. Proporcionalno povećanju kapaciteta produžava se rad, akumulator kapaciteta 50Ah - struja je 5A , akumulator će se isprazniti za 10 časova.
Postoji i drugi problem, možda i veći. UPS-ovi nisu primarno namenjeni za napajanje elektromotora i transformatora. Za tu namenu potreban je izvor naizmenične struje sa sinusnim oblikom signala inače motor hoće da pregreva. Njihova je namena za napajanje čopera kojima se dalje napajaju računarske ili slične jedinice, tako da bi trebalo prvo proveriti izlazni oblik signala na UPS-u.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ima logike!
Ima mnogo UPS ova koji rade 5 do 10 minuta bez obzira koliki je kapacitet akumulatora.
Jedini UPS koji je mogao da radi duze je APC 620.
Sada koristim APC 500 i on se iskljuci poslije 40 minuta bez obzira koliko je optertcen.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Kada smo ponovo otvorili temu.
Ova APC 620 koji sam pomenuo u prvom odgovoru radio je do nedavno normalno.
Sada ako se na njega prikljuci potrosac vece snage od 30 wati pri nestanku napona ne prebacuje na akumulator .
Sumnjam na dotrajalost kontakata na jednom od releja.
Da li je neko imao ovakav problem.
 
Natrag
Top