Kako povezati termostat IMIT tr2 9324

Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Hava jolemiša puno.
Jutros sam povezao C-2 I RADI-ukljucuje sa na cca 60 c i nie može se smanjit.
Kada smo na istoj temi, još jedno pitanje.
Lozim drava i ugalj, zatvoreni sisetem pa razmišljam da stavim još jedan termostat koji bi se uljukucivala u slucaju da otkaze pumpa (jednom mi se to desilo)
Drugi bi bio sa alarmom i podešen za vecu tempertauru cca 70c
Pitanje,- kako ih povezati-paralelno ili potpuno neovisno?
Hvlala i pozdrav
Možeš da staviš cijevni termostat ali nema svrhe kad već imaš a termostat ti služi samo da uključuje i isključuje pumpu,da bi voda mogla da kruži kad postigne dovoljnu toplinuradi grijanja ili isključi kad je temperatura pre mala.Tebi treba očigledno ventil za zaštitu kotla peći ,koji funkcionira na taj način da je peć preko tog ventila non stop spojen na hladnu vodu iz vodovoda pod pritiskom a ventil regulira termostat koji se stavlja na koto peći te kad se podigne temperatura kotla preko dozvoljene temperature termostat otvara vodu koja je spojena direktno na kotao i gura hladnu vodu u njega a na ispust izbacuje vruću te s tim ne dozvoljava da kotao po puca (kod novih peći neće ti priznati garanciju kotla ako nema spojenog tog ventila i vodre na peć).Pošto imaš peć na kruta goriva bilo bi ti dobro nabaviti ups s akumulatorom tako ako ti nestane struje da ti pumpa može cerkulirati vodu grijanjem pa ti opet peć ne može zakuhati.A ono C1 i c2 ti je otvoreni i zatvoren kontakt.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Riješeno-hvala
Imam pretvarac i akumulator i zatvoreni sistem.
Nažalost"majstori" su izostavili mnogo toga pa sam, da bi bio siguran ugradio i termostat sa alarmom ako bi pumpa prestala da radi.
Do sada se to jednom i desilo- skocila je i temperatura i pritisak i pošto nisam imao ugradjen zastitnintermoregulator spojen na vodovodnu instalsciju morao sam iz ložišta izbaciti ogrev....
Bojli poznavalac centralmog mi je pregledao kompletnu instalacijuni konstatovso da bi bila preskupa prepravka
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Da sad ti je in pufer 2000 litara + solar + dizalica topline ko ima para i foto napon.
Da i obavezno izolirana kuća stiropor i pvc stolarija.
Tada prst u uho samo nemamo mi para za sve to..
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Imate li iskustva ili malo više saznanja o tolinskim pumpama.
Nisam puno isrtaživao..
Pozdrav
 
Natrag
Top