Kako postaviti video na sajt?

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Zdravo,

Otvorio sam sajt koji je radjen u DataLife Engine CMS-u?
Hteo bih da napravim sajt tipa filmovizija samo sto bi filmovi bili u hd i fullhd rezoluciji da bih privukao posetioce :D

Ovaj CMS po defaultu podrzava youtube i u postu se lepo vidi yt player.
E sad problem se javlja kada hocu da postavim neki video sa drugog streaming servisa.
Evo jednog klipa od 2 minuta sa bezveznim titlom za testiranje: http://streamin.to/8vn2a7rpl94s

Pokusao sam da ga ubacim ali ne ide...cak sam u HTML editoru ukucao Embed Code od ovog klipa, dok kucam post player se vidi ali kad objavim post player nestane :(

Onda shvatim da mi treba neki player.
Trazeci po netu naisao sam na neki "gkplugin" koji u sebi ima "JWPlayer" a to sam nasao ovde http://gkplugins.com/download/ tu sam nasao plugin za ovaj cms i sve lepo upakovao.

Ubacio sam ovaj link i u postu se lepo vidi player i video klip radi ali imam sada dva problema:

1. pre pokretanja klipa izlazi poruka "gkLicense Trial & playing with limit time (limit 1 hour view and after 3 hours will reset)"
2. ne prikazuje titlove, negde sam procitao da ako ubacim "Embed code" da ce titl raditi ali tad kad ubacim ovaj code video player nestane iz posta :(

Potrebno mi je neko besplatno resenje ili nulled gkplugin
Koji player i kako da instaliram a da mogu da postavljam linkove sa streaming servisa?

Veliko hvala
 
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruka
7
Probaj direktno embed da ubacis u editor i da save-ujes...
Cini mi se, koliko poznajem DLE da u editoru imas opciju HTML, gde bi mogao takodje da ubacis kod, pa isprobaj.
PT7hd.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Uspeo sam da resim taj problem nekako sam.
Koristio sam i prvi put HTML editor a to sam vec napisao gore i nece a evo i zasto.
Treba editovati faj "engine/classes/parse.class.php" i u njemu dodati na listu "allowed_domains" link streaming sajta na kom se nalazi taj video i kasnije bez problema moze da se ubaci embed code i sve radi super.


Sada imam problem, neko moze da mi ukrade link ako ide na stranicu, desnki klik i na "View Page Source" id a ga reuploaduje kao svoj.
Zeleo bih da nekako zamaskiram taj link, jel zna neko kako to da izvedem?
Jel ima neko licenciran (krekovan) JW Player vrv on moze da mi resi ovo ili nesto slicno..niko ne moze moj upload da ukrade, kao sto je npr na filmoviziji, hteo bih nesto kao taj sajt da otovrim.

Hvala
 
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruka
7
Probaj sa: Disable right mouse click html.
Tim zabranjujes dozvolu desnog klika uopste. Imas mnogo toga, pa proguglaj.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Odlicna ideja :D

Toga se nisam setio, ali opet moze se naci link uz pomoc "inspect elements" "F12" :(

Jel ima neki drugi nacin da nekim player-om zamaskiramo to mi obicni smrtnici, ne daju mi se sad pare za licenciranu verziju gkpluginsa, to cu kupiti ako krene sve kako treba sa sajtom :D
 
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruka
7
A cekaj ovako, ako ubacujes, kao sto kazes filmove na sajt, od koga imas zaradu, zasto bi neko kopirao tvoje linkove, i tako doprineo tebi da zaradis jos vise? Svako ko se bavi tim, ima svoj nalog, i filmove ubacuje zasebno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Ne mislim na to da neko kopira moj link i meni donese zaradu, to nece niko uraditi jer nema koristi od toga..nego sam mislio da moze da pronadje direktan link mog filma koji ima jako dobru brzinu downloada i da odradi remote upload na svoj nalog :D
 
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruka
7
Sajtovi koji nude zaradu, postavljajuci klipove, uglavnom imaju svoje plejere, koji su zasticeni, i ne mogu je pronaci direktan link za download.
 
Natrag
Top