Kako pobediti Novaka Đokovića?

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Kako pobediti Novaka Đokovića?
Francuski teniser Žil Simon kaže da nema recept za to kako savladati Novaka Đokovića samo zato što je igrao pet setova sa njime na Australijan openu.

IZVOR: B92

Getty Images

U tom meču Novak je napravio čak 100 neiznuđenih grešaka, ali je našao način da pobedi u meču četvrtog kola, a kasnije je osvojio i titulu.

“Nemam nikakve savete za ostale. Pokušavam da uradim nešto na terenu. Znam da može da uspe, ali znam i da ću izgubiti sa 6:2, 6:1 ako ne fukncioniše“, rekao je 31-godišnji Francuz i dodao:

“Svi me pitaju: ’Šta si uradio?’, a nema šanse da im dam odgovor. Isto je i ako pitate Novaka – ako ga pitate šta mu je smetalo, reći će vam ’ništa’. Ipak, ja verujem da on zna šta je u pitanju, ali da neće ništa reći. I sledeći put kada budemo igrali, pokušaće da me dobije 6:2, 6:1 kako bi to dokazao i mogao da kaže: ’Eto, vidiš, to mi je samo bio loš dan“.

Simon kaže da su ga nervirala pitanja pre tog meča sa Đokovićem.

“Jesam mnogo pričao, ali svi su govorili: ’Igraš sa Novakom, da li i dalje želiš da izađeš na teren?’ Da mislim da nemam šanse za pobedu, ne bih ni izlazio. ’Ako igram ono što hoću, mogu da ga namučim, i zapamtite da sam to rekao’. Kada sam to dokazao na terenu, onda su svi rekli: ’Konačno, pa i rekao si nam da imaš neki plan“.





Taj meč bio je u centru pažnje i ostalih kolega (“mnogi su navijali za mene“, rekao je posle meča Simon), ali i dalje ostaje pitanje koja je najbolja taktika za Đokovića.

“Pun napad“, to smatra Tomaš Berdih, dok Kei Nišikori ističe da je potrebno istovremeno biti i strpljiv i ofanzivan.

“Mogli bismo nešto da naučimo i iz tog meča sa Simonom“, dodao je Japanac.

Ipak, Simon podvlači da on nije pobedio, nego je izgubio meč.

“Bilo je dobro tri dana, ljudi u Monpeljeu su mi prilazili i govorili: ’Igrao si pet setova s Novakom’. Kao da sam drugi na svetu“, zaključio je Francuz.
 
Natrag
Top