Kako oporaviti windows xp na acer aspire 3020

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Kako oporaviti windows xp na acer aspire 3020


Izvinjavam se svim forumasima sto pokrecm ovu temu koja sgurno nij nova, ali problem je specifican jer na ovom laptopu Acer aspire 3020 imam instaliran program koji sam platio 300 EUR koji se ne moze prenositi i reinstalirati.
Problem sa win pojavio se poslije pokusaja umrezavanja laptopa putem lana sa kucnim PC a radi se o sledecem

Pri pokretanu sytstema pojavljuje mi se stalno aplikacija bcmwltry.exe aplicacion error uz piskav ton i uz to nemam tona.
Ne radi opcija copy paste
Kada pokrenem bilo koji program navedena aplikacija mi ,prakticno, ne dozvoljava rad.

Pokusao sam System restore u normlnom i u safe modu ali dobijam poruku da se operacij ne moze izvrsit i da treba ici na reset ..i tako u nedogled
U systemu ne prijavljuje gresku u hardveru ali nestanak tona pokazuje da problem postoji.
Moji pokusaji da nadjem rjesenje na goolu nisu uspjeli pa molim pomoc uz napomenu da na ovom laptopu ne radi ni CD rom pa bi reinstalacija windowsa bila problematicna a sustina je pokusaj spsavanja postojeceg zbog navedenog na pocetku.

Molim pomoc i unaprijed zahvaljujem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Steta sto nisam znao za ovaj program jer sam na kraju reinstalirao Windows,
Ipak hvala mozda ce ovo pomoci i nekome drugom
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Da li se moze na laptopu ACER instalirati neki drugi windows osim windowsa 10?
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Taj laptop ACER ASPIRE ES 15 nema CD/DVD, a na njemu je bio instaliran Windows 10 i to Nemacki. Zato sam probao da ubacim Windows 7 koji je(za mene) za sada neprevazidjen, i to sam probao sa fleske. Krene sve kako treba, sa F12 mu dam da se butuje sa fleske i sve dobro bude do onog dela gde pita gde da instalira windows. Gde god da se klikne on nevidi CD ili DVD ili flopi, i to je to. Kad hocu instalirati Windows 10 bilo koji, sve odradi kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
P
Taj laptop ACER ASPIRE ES 15 nema CD/DVD, a na njemu je bio instaliran Windows 10 i to Nemacki. Zato sam probao da ubacim Windows 7 koji je(za mene) za sada neprevazidjen, i to sam probao sa fleske. Krene sve kako treba, sa F12 mu dam da se butuje sa fleske i sve dobro bude do onog dela gde pita gde da instalira windows. Gde god da se klikne on nevidi CD ili DVD ili flopi, i to je to. Kad hocu instalirati Windows 10 bilo koji, sve odradi kako treba.
Mozda je staromodan predlog-instaliraj prvo xp pa onda idi instalaciju desetke ili pta vec.
Nisi morao deinstalirati win zato što je na Njemačko... Trrbao si se ranije javiti.
Da li je hdd ok?
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
P

Mozda je staromodan predlog-instaliraj prvo xp pa onda idi instalaciju desetke ili pta vec.
Nisi morao deinstalirati win zato što je na Njemačko... Trrbao si se ranije javiti.
Da li je hdd ok?
Imas još jednu opciju.
Obriši potpunu hdd pa instaliraj sta ti odgovora.
Naciceš na netu koji prgram treba za potpuno brisanje a prije toga OBAVEZNO provjeri koji tip je hdd..
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Mene windows 10 u opste ne zanima zato sto to nije to. Windows 7 mi treba. Probacu uraditi od ponudjenih predloga pa javim.
 
Natrag
Top