Kako naučiti psa da laje na neznance?

Da li vaš pas laje na neznance?

  • Da

    Votes: 0 0,0%
  • Ponekad

    Votes: 0 0,0%
  • Ne

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Učlanjen(a)
21.10.2014
Poruka
5
Pozdrav svima,otvorio sam ovu temu,da bi razgovarali o tome kako štene ili odraslog psa naučiti da laje na neznance.
Ovako ja imam Argentinsku Dogu staru 4 meseca,Laje samo kada hoce da izađe iz boksa..Inače ovako dok ga šetam kada neki pas zalaje na njega on ćuti,ili kada neki "neznanci" ulaze u dvoriste on bi se igrao sa njima...E sad probao sam nekim metodama da ga naučim da stekne poverenje samo u gazdu,ali ništa nije upalilo...Želim da imam psa čuvara,ne mogu da verujem da moj pas ne želi da laje,a shi zu od moga brata laje na svakog ko udje u dvorište...Da li neko može da mi pomogne,da da neki savet bio bi mu beskrajno zahvalan :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
A kakav je kad ti "neznanci" krenu da izlaze iz dvorista bez tvoje pratnje? Moj dalmatinac ne dozvoljava nikome da napusti dvoriste ako ga (neznanca :)) neko iz kuce ne isprati a docekuje skoro svakog radosno,uz skakanje,mahanje repom i po nekim dobrocudnim lavezom, da se tako izrazim...suma sumarum ,kao kod Dzejms Bonda, mozes da udjes slobodno ali tesko da ces uspeti da izadjes neprimetan...nemoj nista da brines,on je relativno jos mlad, naucice...
 
Učlanjen(a)
21.10.2014
Poruka
5
Pa ništa bukvalno je nezainteresovan,ide sa njim do kapije ali nista ne reaguje :) danas smo probali da ga iziritiramo necim da vidim hoce pustiti bar neki lavez,ja sam ga drzao na povodcu i podrio a drugar je mahao rukama i stipkao ga posto on to ne voli i kada krene na njega pas moj drug bezi,da bi pas dobio samopouzdanje,i prvo krene da grize i tek posle 10 minuta tako mahanja i svega pustio je neki lavez.Zelim da stekne poverenje samo u gazdu,a ne na sve ljude,ako bude imao poverenje svih bice maza,posto vec imam drugog psa koji ima skoro 2 godine nikad ne laje jer su ga razmazili svi :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Onda si ti srecan covek prijatelju,kod mene u komsiluku razno razna pseta noc i dan laju,nemoz covek oka da sklopi ni danju ni nocu,cak smeta i samim vlasnicima,a psa te velicine i ne moras da ucis da laje on svojom goropadnom velicinom odbija nepozeljne posetioce.Cak sta vise nemoj ni da ga treniras na takav nacin da mu se nesto nebi poremetilo,jer ce mu naberes stra i ima iznenadno da ripne da zadavi nekoga.Nemoj salom da se salis da ga prilikom treninga sutnes u genitalije i slicni stosovi.Al evo ti savet po pitanju bas "Doge" ,za nju kruze glasine da kad treba da ugine od starosti u stanju je cak i vlasnika da napadne,mozda je bolje da si pazario recimo vucjaka,dobermana ili sarplaninca....ovo je samo predlog naravno.
 
Učlanjen(a)
21.10.2014
Poruka
5
Da citao sam o tome,ali ne vidim razlog da me napadne,msm kruze price ali koliko njih znam da je imalo dogu koja im je umrla od starosti i nisu imali problema :) Samo ne zelim da bude maza jednostavno da ga svi gnjave,onda bi se igrao sa svima,imamo problem posto imamo prednje i zadnje dvoriste i nije prvi put da nam obijaju kucu sa te strane,a imam 2 psa i ni jedan ne laje a vide ga jer su pusteni...Ako me razumes
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da ,naravno nezgodan problem,a jel si pogledao dali ima neke knjige za dresuru pasa evo baci pogled ovde pa skini ovaj mali pdf,verovatno ima nesto interesantno
Kod:
http://ebookbrowsee.net/dresura-pasa-teorija-i-praksa-pdf-d243591711
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruka
11
Ja živim u stanu i kad netko pozvoni na vrata, moj pas obavezno laje.
Kad je bio bebač kad bi netko pozvonio, ja bi napravila užasnutu facu i govorila bi ISUSE TKO TO ... TKO TO? Nakon toga bi počeo lajati. E sad da li je to zbog izraza lica ili riječi ili nešto reće, ali upalilo je. No doduše moj je pas doista bio lako odgojiv. Takvog je bio karaktera.
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
131
To sve zavisi od psa do psa, od rase do rase...kao i kod nas ljudi, svi su oni prica za sebe...
 
Natrag
Top