kako narezati windows na cd?

Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
52
Zanima me kako da narezem windows Xp na cd da bude butabilan?????skinuo sam vise verzija i narezo na cd kao i bilo sta drugo ali nece da radi...u my computer-u pokazuje da ima windows na tom cd-u... i kada sve podesim u bios-u nista!!! pa me zanima da li neko zna sta je u pitanju????hvala vam puno
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
zavisi odakle si skidao windowse i jesi li im narezao boot.ini, a ako jesi dobro narezao da li si podesio da ti first boot device bude cd/dvd, onda ako jesi problem moze biti ako tvoj bios ima boot menu, znaci nema veze ako ti je first b d podesen, moras otvoriti boot menu, e sad zavisi kako se otvara u tvom biosu, moze biti na f12 ili f8 ili neku drugu tipku al to ti pise kako se otvara kad palis komp, vidi pa javi
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Provuci XP instalacijsku datoteku,kroz program NLite,sa opcijom kreiranja bootabilne iso slike,usput možeš da dodaš ili obrišeš delove XP-a
po želji.Samo budi oprezan da nešto ne zaj......! ja sam par takvih uradio bez problema.Onda ISO sliku sprži i BOOT!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Da li si koristio opciju u programu za rezanje ,,burn cd/dvd from image,,? ako ne možeš da se tako snađeš a verujem da imaš daemon tools instaliran na računaru: montiraj ( :) ) instalaciju windowsa na virtualni disk preko DT-a i koristi disk coppy u programu za rezanje tako da ti disk sa koga kopiraš bude taj virtualni sa instalacijom a disk na koji kopiraš tvoj cd/dvd rezač.
 
Natrag
Top