Kako napraviti igru

Učlanjen(a)
25.03.2011
Poruka
18
Kao sto naslov kaze kako moze da se napravi igra znam da je malo smesno ali jel nemora sa flesha:D.
Hvala puno !
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Ima jedan program zove se Construct pročitaj malo tutoriale i trebao bi da se uhodaš jer program ne zahtjeva ama baš nikakvo programersko znanje.
 
Član
Učlanjen(a)
11.10.2010
Poruka
16
Imas program pod imenom Game Maker. Mozes da pravis 2D i 3D igre, mada naglasak je na 2D. Nije potreban nikakvo znanje programskog jezika, jer omogucava pravljenje igre prevuci i pusti sistemom, kojim prevlacis razlicite akcije koje ce se izvrsavati kada se dogodi deki dogadjaj (npr. pomeri se gore kada korisnik pretisne gornju strelicu).
Pored ovoga imas i ugradjeni programski jezik pod nazivom Game Maker Language (GML) koji prosiruje mogucnosti na neograniceno.
Zvanicni sajt je YoYo Games | Home. Dolazi u dve verzije: Lite, koja je besplatna, i Pro, od oko 20e. Imas neke tutorijale na zvanicnom sajtu, a ja sam preveo neke od tih tutorijala i mozes ih naci na ZmajSoft Forum - Početna u delu Game Maker Tutorijali. Trenutno prevodim 3-Dimensional Games.
Na sajtu imas igre radjene u Game Makeru: YoYo Games | Browse Games
Mozes i programe da pravis.

Ja jos ucim da radim u GM, nije tesko.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top