Kako najlakse postati programer

Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
Naime otvorio sam ovu temu u nadi da ce mi ko pojasniti neke stvari,imam dosta slobodnog vremena
pa sam mislio da malo pocnem da ucim o programiranju,jer dosadilo mi je vise skidati sa net-a programe
svaki put kada skinem nesto mu fali ili licensa ili update,da mi pojasnite sve bas sve,zelim i
ja jedan dan postati programer:)))
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Lepa ideja....da bi postao programer moras nacuciti programske jezike(c,c++,perl,php,html,css....).......Za ucenje prvog programskog jezika potrebno je oko godinu dana(zavisi za koga nekom treba i manje),da ga skroz savladas.....a za ostale ce ti trebati mnogo manje vremena zato sto ces vec znati kako to sve funkcijonise.....Ako ti matematika dobro ide onda ce ti 10 puta biti lakse i brze da ucis bilo koji programski jezik i da kasnije pises programe.....
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
aa svatio sam hvala ti puno na ovako divnog objasnjenju..izvini molim te de mi reci gde da ja skinem
turtijal sa ovim programskim jezicima ali da je recimo na hrvatskom ili srpaskom jeziku
jer mnogo mi je lakse zato sto neznam engleski jezik.. a koji je recimo najbolji visual basic za
pravljenje programa 2008 ,jer ja sam neki dan skinuo sebi vb 2008 samo trebalo mi dugo vremena da
instalira taj program:))
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Pogledaj ovdje, ja sam radio nekoliko tutorijala vezanih za visual basic.



Video Tutorijali
Da se nadovežem na AppleXa, nije dovoljno samo uradiiti jedan projekat, nego naučiti koristiti toolbar, a kasnije je manje-više jednostavno, kad pohvataš osnove. Počni od jednostavnijih stvari, a kad budeš napredovao... Sretno.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
VB nije programski jezik nego IDE,ali isto sluzi za pravljenje aplikacija...po mom misljenju VB nije za profesionalne programere nego za prosecne...zato bi ti ja preporucio da ucis nesto ozbiljnije naprimer C,C++.....Sto se tice tutorijala mozes pogledati na ovom sajtu,tu ima hrpa dobrih tutorijala....ali ja bih ti preporucio da kupis dobru knjigu za 2-3 hiljade....zato sto se iz knjige najbolje uci a i najlakse....
Kod:
[url=http://tutoriali.org/]E-knjige i tutoriali na na[/url]
Ako si se vec odlucio za VB,imas na forumu podforum VB projekti u kojoj je boki71 postavio puno projekata koji ce ti dosta olaksati ucenje(moci ces da ucis na primerima)....
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
joj jarane sada si ti mene totalno zbunio ja sam mislio kada naucim programske jezike,mogu
poceti raditi sa vb,a vb projekte sam vidio a dzabe mi je sto sam vidio,ja sam se pitao sta sa tim
raditi ali nisam dosao do odgovora,ajd ovako de mi ti reci koji je program za profesionalne programere
najbolji i gdje ga skinuti,a knjiga kazes 2-3 hiljade dinara to meni skupo ja bi da ima na netu knijga
skinuo i isprinto je sebi to bi mene puno manje novaca doslo,pocet cu od c,C++ pa onda perl,
php,html,css.ali ipak bi zelio da imam program za profesionalne programere.hvala ti na odvojenom
vremenu nadam se da ce mi ovi postovi od tebe imalo pomoci da i ja jednog dana postanem profesionalni
programer.hvala jos jednom
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
apple, ne lupaj, vb jeste za profesionalne programere, pa sta mislis u cemu je radjen windows? radjen u kombinaciji visual c++ i visual basic-a, ja radim skoro godinu dana visual studio i mozes milion stvari sa njim, dakle za napredne korisnike, a druga stvar ne postoji programski jezik za profesionalce i pocetnike, postoje samo tutorijali. Macak, odluci se sta hoces da programiras, aplikacije, baza podataka, web dizajn, mobile development, kad se odlucis onda nadji programski jezik i pocni sa osvnovnim stvarima, imas malo more tutorijala na forumu, guglu i jujtjubu, sta god da pocnes nisi pogrijesio, a kad zapne obratis se na forumu, neko ce ti odgovoriti i pomoci. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Nisam se dobro izrazio,hteo sam da kazem da je C++ malo jaci od VB(opet,to je moje misljenje)......Macak ako hoces da programiras aplikacije onda ti ja preporucujem c,c++ za pocetak.....kada budes kucao kodove(ovo govorim ako budes izabrao C++) moj prijateljski savet je da zaobidjes Dev C++ i uzmes naprimer visual studio c++....zato sto ces izgubiti volju za programiranjem ako budes njega koristio i ako je besplatan.....
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
e hvala vam puno na trudu i objasnjenju to je onda on mene zbunio ja sam bio rekao za vb da je i
on za profesionalne programere a i pocetnike ali mene samo interesuje koji je najbolji ja imam
vb 2008 i vb 2010 samo neznam koji je bolji od ta dva,neznam sta da odlucim ja sam mislio da
se naucim praviti programe za kompjutera i sve za kompjutera,a za mobitele nisam planirao nista
praviti niti uciti,mislim da se razumijemo ja o tome neznam nista apsulutno nista nikada nisam
niti gledao niti trazio ali u zadnje vreme pocelo da interesuje o tome i postrala mi je to zelja,
e sada ako bi mi mogli staviti linkove sta da ucim i sta bi mi vi porucili da u kratkom vremenu
naucim dosta o tome..nadam se da ste meene skontali sta zelim:)))
 
Natrag
Top