kako iskljuciti obavestenje o novom prijavljivanju na gmail nalogu

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Da li postoji nacin da se iskljuci obavestenje o novom prijavljivanju na gmail nalog? Cim se ulogujem na moj gmail nalog sa nekog drugog uredjaja stize mi obavestenje na gmail-u da sam se ulogovao preko tog uredjaja.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ja nemam nikakav emeil nego ajde da ubijemo vreme dok se ne javi jos neko.
Tu koliko sam video postoje dva nacina od kojih jedan ne radi.

Prvi nacin udjes u svoj nalog pa kliknes na ikonicu tockic sata i udjes u settings,
sad onde potrazis Desktop Notifications i disejblujes prs i plevu onih naznaka.

Drugi nacin, udjes opet u svoj nalog i potrazis dugmence "details", a zatim kliknes na-
"Alert preference: Show an alert for unusual activity", i tu promenis, ako moze.

Inace je po meni ovo napravljeno iz sigurnosnih razloga, a da zivcira je prica za sebe.
Sve u svemi zelim ti uspeha sa ovim bajatim resenjem, dok se neko ne javi sa preciznijim detaljima.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala na pomoci kolega!

Sto se tice prvog nacina, vec mi stoji sve na off, a kada je u pitanju drugi nacin nisam uspeo da pronadjem to dugme "details", ali cu sutra ponovo pokusati da pronadjem tu opciju.

Kapiram da je ta opcia ubacena iz sigurnosnih razloga, ali mene bas nervira i zato bih voleo da je iskljucim ako je to uopste moguce.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ti znas kad se ja upletem u resavanje, problem se resava tek posle trece ispisane,
strane, pa mozda ni tad. Tu se mora pomiris sa sudbinom.

Vidi izgleda da to nije dugmence, nego teks napisan sa donje desne strane.
Moguce je da je u medjuvremenu i to promenjeno. Ima taj stari video...
Ti takodje, ako dobijas notifikaciju u vidu email-a, pogledaj da li sitnim
slovima ima link za disejblovanje te vrste poruke.
U starom objasnjenju stoji da efekat krece tek posle nedelju dana u slucaju
da je haker ispretiskao dugmice, pa da bi ti imao vremena da to opet promenis.
Ako nece ni ovo,
mora sacekas sledece,
loto izvlacenje.
------
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako koristi Google.Oni su uveli vec duze vreme mere predostroznosti i zastite.tako da obavezno objavljuju bilo kakvo novo prijavljivanje,pa cak i ako imas slucajno 2 HDD i drugi OS,ako reinstaliras taj drugi os i kad se prijavis na svoj acount ponovo.Dobija se poruka u Gmail-u da je se neko prijavio na vas Acount.Trazio sam i ja to u podesavanjima da se ne prijavljuje,nisam nasao.Vise puta sam u tom pretrazivanju dobijao poruke da se obratim Google-u ili Microsoftu,ali njihovi odgovori ne da su bezvezni,nego sacuvaj boze.kao da je to dobro za nas i da nas oni cuvaju od upada sa strane i t.d..tak da mislim zasad da ce to biti tako kako je.Mozda je neko isao dublje u pretrazivanja podesavanja i pronasao to da moze da se iskljuci,pa ce se verovatno javiti kad vidi ovaj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Drugari, pre svega se izvinjavam sto me juce nije bilo na forumu da procitam vase odgovore, ali imam opravdanje koje ipak ne bih javno iznosio :) Mi ucitelji stalno trazimo deci opravdanja za izostanke, a naslusali smo se svakakvih gluposti kada klinci zakasne, pa ne bih da pocnem i ja sada sa pravdanjem ;)

Salu na stranu, kasnije kada dodjem kuci cu pokusati da odradim ovo sto si rekao @Bazlik, a vec sam se uverio u to sto kazes da tema treba kvalitetno da se obradi kako bi se doslo do renje ako uopste postoji, mada se ipak nadam da postoji, ali me je @jolemisa malo "uplasio" time sto je napisao.

Ipak se nadam da postoji neko resenje za nas kojima smetaju sitnice koje drugi mozda i ne primecuju :)



Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Drugari, pre svega se izvinjavam sto me juce nije bilo na forumu da procitam vase odgovore, ali imam opravdanje koje ipak ne bih javno iznosio :) Mi ucitelji stalno trazimo deci opravdanja za izostanke, a naslusali smo se svakakvih gluposti kada klinci zakasne, pa ne bih da pocnem i ja sada sa pravdanjem ;)

Salu na stranu, kasnije kada dodjem kuci cu pokusati da odradim ovo sto si rekao @Bazlik, a vec sam se uverio u to sto kazes da tema treba kvalitetno da se obradi kako bi se doslo do renje ako uopste postoji, mada se ipak nadam da postoji, ali me je @jolemisa malo "uplasio" time sto je napisao.

Ipak se nadam da postoji neko resenje za nas kojima smetaju sitnice koje drugi mozda i ne primecuju :)



Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
daleko od toga da te plasim,samo da ti kazem da su to uveli i meni su poslali poruku,pa vec poprilicno,mozda ima i godina,da Google pojacava odbranu od zlonamernih upadanja u OS i Gmail.Evo nasao sam neku stranisu pa ako imas vremena procitaj,mozda ima resenja:
Kod:
https://support.google.com/mail/answer/8151?hl=hr
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Evo i ovo mozda pomogne:
Kod:
http://edukacija.rs/nauka-i-tehnologija/blokiranje-mejlova-u-dva-klika
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@jolemisa, pogledao sam oba linka i to ne moze da resi problem jer sam i to uradio, ali se bez obzira na to ovo obavestenje pojavi. Vec sam to radio, tj blokiranje pojedinih email-ova.

@Bazlik, jos uvek nisam pri kompu, ali cu veceras pogledati video uputstvo i probati to da uradim.

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top