Kako instalirati program Astrocal u Windows 8.

Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Kako instalirati program Astrocal u Windows 8. Inace sam radila instalaciju u DOS pri XP i Windows 7 te Vistu, u Linux. Program je napravljen 1995. Nekako imam otpor do 8. Dobila sam novi PC i sve sto je instalirano u racunar je DISKUTABILNO. Vremenom otkrivam propuste iako je windows 8 original. Kako god pokusavam naci odgovor na odredjenim stranicama, ne ide. Hajde drugari pomozite.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pređi na Win 10 FREE je i stavi link za taj Astro da vidim da li će kod mene da se instalira. Ovako otkud znam što kod tebe netće. Starost, nekompatibilnost.....ima mlogo razloga a rešenje je samo jedno.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kako instalirati program Astrocal u Windows 8. Inace sam radila instalaciju u DOS pri XP i Windows 7 te Vistu, u Linux. Program je napravljen 1995. Nekako imam otpor do 8. Dobila sam novi PC i sve sto je instalirano u racunar je DISKUTABILNO. Vremenom otkrivam propuste iako je windows 8 original. Kako god pokusavam naci odgovor na odredjenim stranicama, ne ide. Hajde drugari pomozite.

Pa onda ti najverovatnije u tome i lezi problem program je dosta star i nekomptabilan sa sistemom!
Probaj u properties u programu da mu promenis comptability mode!
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kao sto rece Komsija76 - compatibility mode je verovatno najbolje resenje.

Pretpostavljam da je u pitanju neki astroloski program ili eventualno virtuelni planetarium. Ako je planetarium u pitanju postoje modernije, zaista fascinantne alternative, kao Redshift ili Stellarium (koje obozavam).

Astroloske programe sam redovno instalirao bivsoj zeni i najsimpaticniji mi je bio AstroMart (mada su mi iskreno svi smesni). Danas ih bukvalno vise niko ne instalira vec sve rade online preko http://www.astro.com
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ukoliko je DOS program pokusajte sa DOS Box ili nekim drugim emulatorom za DOS...
Eventualno se moze staviti neki stariji OS u virtualbox ili nesot slicno...
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Clan sam AFE i taj astroloski program sam kupila jeftino kad sam postala clan. To je profesionalni program i nevjerovatan je za one koji rade putem telefona. Danas imaju vjerovatno puno moderniji programi, imam jos neke kao sto je Planetarijum i jos par profesionalnih, ali ovaj je ono pravo. Ako predjem na Windows 10 , da li desetka ima te mogucnosti za stare programe ili isto tako moram dodavati. Torgandwarf, imas li link sa kojeg mogu skinuti neki stariji OS u virtualbox ili neki za emulator DOS?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Clan sam AFE i taj astroloski program sam kupila jeftino kad sam postala clan. To je profesionalni program i nevjerovatan je za one koji rade putem telefona. Danas imaju vjerovatno puno moderniji programi, imam jos neke kao sto je Planetarijum i jos par profesionalnih, ali ovaj je ono pravo. Ako predjem na Windows 10 , da li desetka ima te mogucnosti za stare programe ili isto tako moram dodavati. Torgandwarf, imas li link sa kojeg mogu skinuti neki stariji OS u virtualbox ili neki za emulator DOS?

Virtual box mozes skinuti odavde

Kod:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Obavezno skini i extension pack za njega VirtualBox 5.0.16 Oracle VM VirtualBox Extension Pack for all platforms!

Windows xp sp3 mozes skinuti odavde torrent link!

Kod:
https://torrentz.eu/2155bcb5f8ba78932ce2da6ba705691d8949e7a8

Koji god host da imas ain 7-8-10 moja preporuka je da se instalira virtual box pa u okviru njega
instalirati Xp ili nesto starije i taj program tako da ako na XP ne radi lalo ces skinuti stariji OS pa probati na njemu!Izbegavati eksperimentisanje na stvarnom OS-u pogotovo na Win 10 jer jos uvek to nov OS ne podrzava bas sve!A a najverovatnije neke stvari nikad i nece!
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Fanti, legendarno ste dobri, hvala vam puno svima na divnim savjetima. Uspjelo mi je. Jos bolje radi u OPEN SUSE. Veliki pozdrav
 
Natrag
Top