Kako i zašto volimo?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2011
Poruka
4
Ljudima treba dosta vremena kako bi naučili voljeti. Počinje s držanjem u naručju, ljubljenju i njegovanju novorođenčeta, koje tada već uči što znači biti voljen.

Djeca između 3 i 6 godine uče uzvraćati ljubav prema roditeljima, braći i sestrama. :curtsey:Nakon 6-te pa do negdje 12-te učimo nešto više o ljubavi sklapajući prijateljstva. Prema nekim prijateljima smo bolji i više ih volimo, dok se s drugom djecom više svađamo. :boast:
U adolescenciji, odjednom počinje veće zanimanje za suprotan spol. U pravilu, teenagere prvo započnu privlačiti «imaginarne» osobe, poput zvijezda. Nakon toga privuče nas neka stvarna osoba, odjednom se javlja želja za intimnošću, odnosno želimo se s tom osobom družiti u manjim društvima ili nasamo.
:air_kiss:


Ovi počeci generalno izgledaju kod svih ljudi isti, ali upravo razlike i pojedinačna iskustva su vrlo važni za kasnije shvaćanje ljubavi. Dakle, do negdje 16 – te već smo naučili kako izabrati i privući partnera, kako izraziti ljubav, zbližiti se s partnerom. Naučili smo i kako gledati ispod površine, zavaravati i prepoznati signale.




Mene zanima s koliko ste godina vi imali prvu ljubav i na koji ste je način osvojili???????? Uspoređuje te li svaku novu ljubav s prvom????? U kakvom vam je sjećanju ostala prva ljubav??????
Kod mene se prva ljubav dogodila s 15 godina, bila sam prvi srednje, on je bio nešto stariji od mene, radio je kao konobar u kafiću u koji sam kao srednjoškolka počela da ulazim, i da osvojio me je na prvu.... počeli smo da se gledamo, ja sam u to vrijeme pila puno tekućine (sokova, vode, čajeva, kava....), jer je svaka nova narudžba bila prilika da ga vidim izbliza, da dođe do mog stola, da se ja budalasto keslim....
Nego jedno jutro bus je došao (za divno čudo) ranije, pa sam uspjela da prije škole odem na kavu, a on je radio, i sad kao da ne sjedim sama za stolom, pozove on mene da sjednem za šank, kao on će mi praviti društvo... Prvih 10 minuta sam samo buljila u njega "k'o tele u šarena vrata" , što je njemu bilo jako smiješno i zabavno!!!!!
:stupid: Nakon toga sve je počelo da ide svojim tokom, ja sam konačno uspjela da odgovaram na pitanja i započnem "normalan" razgovor, koji je trajao svega minutu!!!! Jer sam "s neba, pa u rebra" opalila "Imaš li djevojku?" što je on smatrao slatkim i rekao mi da nema našto sam ja opet počela se budalasto kesliti.... uglavnom da više ne dužim.... Prohodali smo idući tjedan, veza je trajala tri mjeseca.... još uvijek me prođe jeza, i preznojim se kad se sjetim prvog poljubca.... O moj Bože!!!!!!!!:fool: Sva sam se spetljala, nisam znala gdje ću s rukama, jedna mi je prijateljica rekla da ljubljenje vježbam kod kuće s jabukom, što nije bilo od velike pomoći, a i mama me je zatekla u ljubavnom zanosu s jabukom.... što je bilo "crna zemljo otvori se"!!!!!!!!!!!!!!!! A on je bio totalno opušten i pokušavao da me opusti i smiri...
Elem, svaki idući dečko, a nije ih baš bilo puno, je imao nešto njegovo, oči, kosu, osmjeh, smisao za humor.....
On je bio moja prva ljubav, i zauvjek će mi biti u sjećanju!!!!!!!!!
Po njemu "biram" momke, jer je on imao ono nešto!!!!!!!!!!!!!!!
Nadam se da nisam vas smorila s pričom..... a sad je red na vas , da čujem o prvoj ljubavi!!!!!!!!!!
I budite iskreni!!!!!!!!!!!!!!
 
Natrag
Top