Kako flertujete?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kako flertujete?

Jeste li se ikada zapitali kako flertujete? Istraživači su otkrili pet različitih stilova za koje tvrde da mogu poboljšati vaše šanse da vam se dogodi romansa.


2d0kw92.jpg


Američki naučnici ispitali su više od 5.100 muškaraca i žena o njihovim tehnikama zavođenja. Na osnovu njihovih odgovora, stilovi su grupisani u pet kategorija : fizičko, tradicionalno, ljubazno, iskreno i razigrano.

Iako i muškarci i žene koriste iste tehnike, žene pokazuju bolji učinak u svim stilovima, osim u razigranom.

5 stilova flertovanja

Fizičko flertovanje uključuje komunikaciju zasnovanu na seksualnom interesovanju za potencijalnog partnera. Ovaj oblik obično brzo vodi ka razvoju veze, a među učesnicima se stvara moćna „hemija” i emocionalna povezanost.

Tradicionalno flertovanje podrazumeva dominantnu ulogu muškarca, dok žene igraju pasivnu ulogu. Ljudi koji tradicionalno flertuju obično su introvertni i poznaju partnera duže vreme.

Pristojno flertovanje je bazirano na upotrebi finih manira i opreznosti u komunikaciji.

Iskreno flertovanje uključuje komunikaciju zasnovanu na iskrenosti i želji za uspostavljanjem snažne emocionalne veze. Žene bolje funkcionišu na ovom polju, ali taj stil koriste i muškarci.

Razigrano flertovanje je stil koji se najčešće ne završava dugotrajnom vezom. Ljudi koji se odlučuju za razigrano fletovanje obično su oni koji vole da jačaju svoje samopouzdanje takozvanim “lupanjem recki”.

B92
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Ma sta radili sa ciljem da se nekome, suprotnog pola, na bilo koji nacin dopadnemo jeste flert. Flert kao reklama, kao vidi me, ja sam... mi bi mogli biti...
 
Natrag
Top