Kako film u mp4 formatu prebaciti u AVI format

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Evo ovako ovo plejer čita :
Općenito
Potpuni naziv : D:\Konvertovani DVIX\AVI\РАВНОГОРСКА ЧИТАНКА - AVE SERBIA (1941) - Епизода 01._xvid.avi
Oblik datoteke : AVI
Oblik datoteke/Informacija : Audio Video Interleave
Veličina datoteke : 420 MiB
Trajanje : 1h 4min
Ukupni protok podataka : 908 Kbps
Kodirajući program : Lavf54.6.100

Video
ID : 0
Oblik datoteke : xvid
ID kôdeka : xvid
Trajanje : 1h 4min
Stopa protoka podataka : 768 Kbps
Širina : 320 piksela
Visina : 240 piksela
Omjer slike : 4:3
Protok sličica : 25,000 fps
Bita/(piksela*sličica) : 0.400
Veličina toka : 355 MiB (85%)

Audio
ID : 1
Oblik datoteke : MPEG Audio
Inačica oblika datoteke : Version 1
Profil oblika datoteke : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Format_Settings_ModeExtension : MS Stereo
ID kôdeka : 55
ID kôdeka/Naznaka : MP3
Trajanje : 1h 4min
Način protoka podataka : Ustaljeno
Stopa protoka podataka : 128 Kbps
Kanali : 2 kanala
Učestalost uzorkovanja : 44,1 KHz
Veličina toka : 59,3 MiB (14%)
Usmjerenje : Usmjerenje sukladno čimbeniku 'interleave'
Interleave, trajanje : 26 ms (0,65 video-sličica)
Interleave, trajanje predučitavanja : 26 ms
Kodirano pomoću knjižnice : LAME3.98.4
A ovo ne čita moj plejer :
Općenito
Potpuni naziv : D:\sa youtubeta\Sveti Vasilije Ostroski- ceo film.mp4
Oblik datoteke : MPEG-4
Profil oblika datoteke : Base Media / Version 2
ID kôdeka : mp42
Veličina datoteke : 493 MiB
Trajanje : 1h 40min
Način ukupnog protoka podataka : Promjenjivo
Ukupni protok podataka : 687 Kbps
Nadnevak kodiranja : UTC 2011-09-26 22:37:20
Nadnevak označavanja : UTC 2011-09-26 22:37:20
gsst : 0
gstd : 6026760
gssd : B4A7D6CE4HH1368376017566779
gshh : r15---sn-c0q7lnel.c.youtube.com

Video
ID : 1
Oblik datoteke : AVC
Oblik datoteke/Informacija : Advanced Video Codec
Profil oblika datoteke : Baseline@L2.1
Postavke oblika datoteke za CABAC : Ne
Postavke oblika datoteke za ReFrames : 1 sličica
ID kôdeka : avc1
ID kôdeka/Informacija : Advanced Video Coding
Trajanje : 1h 40min
Stopa protoka podataka : 610 Kbps
Maksimum protoka podataka : 1 .864 Kbps
Širina : 460 piksela
Visina : 360 piksela
Omjer slike : 1,278
Način protoka sličica : Ustaljeno
Protok sličica : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bita
Vrsta pregledavanja : Progresivno
Bita/(piksela*sličica) : 0.147
Veličina toka : 438 MiB (89%)
Nadnevak označavanja : UTC 2011-09-26 22:42:59

Audio
ID : 2
Oblik datoteke : AAC
Oblik datoteke/Informacija : Advanced Audio Codec
Profil oblika datoteke : LC
ID kôdeka : 40
Trajanje : 1h 40min
Način protoka podataka : Promjenjivo
Stopa protoka podataka : 72,0 Kbps
Maksimum protoka podataka : 146 Kbps
Kanali : 2 kanala
Položaj kanala : Front: L R
Učestalost uzorkovanja : 44,1 KHz
Veličina toka : 51,7 MiB (10%)
Naslov : IsoMedia File Produced by Google, 5-11-2011
Nadnevak kodiranja : UTC 2011-09-26 22:37:33
Nadnevak označavanja : UTC 2011-09-26 22:42:59
Pogledaću kad nađem film sa prevodom ili titlom koji pruvlači i kakav titl .
___________________________________________________________________
Kako ja mogu da pogledam koji mp4 čita moj pleyer ? Da li x264 ili koji direktno na filmu recimo ?
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
prvo malo podesavanje izgled (view) mediainfo :
1. kada otvoris mediainfo gore pritisni padajuci meni kartice:(View) i cekiraj:(HTML)
2. posle isto tako pritisni padajuci meni kartice: (Lenguage)i cekiraj:(English).Nasi prevodi za ove strucne audio-video pojmove su dosta nejasni(da ne kazem smesni)pa je bolje da se odmah naviknes na engleske,koji su svuda zastupljeni-(jedino ako tvoj ceo OS nije na srpskom ili hrvatskom ? )...
______________________________________________________________________________________________________

Prvo moras da razgranicis sta je audio-video format a sta je fajl.
FORMAT AVI,MP4,MKV...je kao container u koji mozes da stavljas i izvlacis audio,video,titl,priloge,slike itd...fajlove
VIDEO fajl(format)zavisi od kodeka koji je upotrebljen kada se taj fajl kreirao(konvertovao). Isto to vazi i za AUDIO fajl(format).
E sada,postoje neki standardi i kriterijumi kakav se audio ili video fajl pakuje u odredjeni container.Za recimo AVI uglavnom ide XviD ili DivX(video)i MP3 ili AC3(audio).Za MKV(x264 video)+(AAC,AC3 ili DTS) audio.Slicno ovako vazi i za MP4(base media)
_____________________________________________________________________________________________________

Da bi ti bilo jasnije uzmimo za primer AVI format koji cita tvoj player.Ako bi u AVI ubacili video fajl koji je konvertovan sa AVC(x264)kodekom tvoj player nebi prepoznao ovaj film bez obzira sto je AVI.Isto to bi se desilo kada bi u taj AVI ubacili (AAC,DTS)audio takodje nepoznat tvom player-u.AVC(x264)materijal citaju malo kvalitetniji(da ne kazem skuplji)player-i.Isto vazi za AAC,DTS visekanalni audio.
___________________________________________________________________________________________________
Ovo sto je oznaceno su glavne bitne razlike zasto tvoj player otvara-(ne otvara)odredjeni film.Pored ovoga,u pojedinim slucajevima i neka manje bitna stavka zna da pravi problem.Ovakvi testovi kompatibilnosti za neki player se nekada rade danima (da ne kazem nedeljama).Kada se dobije "onaj pravi" napravi se (preset)za program i uvek se sa takvim istim podesavanjem radi konvertovanje.

cita ne cita player.jpg


Pored ovoga treba videti koju maksimalnu rezoluciju moze da ucita tvoj player.Gledaj da ne skidas filmove sa You Tube ili koristi neki bolji download manager jer sa onim add-on iz browser-a "trpaju" se svakakvi kodeci i formati koji posle mogu da se otvore samo na kompu.
Uporedi te filmove pa da vidimo (a najverovatnije mora)da se konvertuje i audio i video.Da li su svi filmovi slicnih generalija kao ovaj sto si okacio ?
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Usput,ovaj film sto si okacio za primer da ne otvara tvoj player sa You Tube :
( "Sveti Vasilije Ostroski-ceo film.mp4" )
uopste nema ton(mislim ne cuje se)niti na You Tube sajtu a ni kada se preuzme u MP4 iako medianfo pokazuje da je AAC ton prisutan...?...ako si ga preuzeo kao : MP4(493 MB) sa ovog You Tube linka :

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=D_rStyYSa1I
da li kod tebe na kompu taj film ima ton ?

Sveti Vasilije.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Usput,ovaj film sto si okacio za primer da ne otvara tvoj player sa You Tube :
( "Sveti Vasilije Ostroski-ceo film.mp4" )
uopste nema ton(mislim ne cuje se)niti na You Tube sajtu a ni kada se preuzme u MP4 iako medianfo pokazuje da je AAC ton prisutan...?...ako si ga preuzeo kao : MP4(493 MB) sa ovog You Tube linka :

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=D_rStyYSa1I
da li kod tebe na kompu taj film ima ton ?

Sveti Vasilije.jpg
Da da ima ton i ja sam ga skinuo sa foruma "Prijatelji Božiji " . A kod mene nećeš verovati ima i ton na Youtube !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
pa mogao si da mi okacis link...hteo sam bas taj film da kovertujem i da ti ga prosledim...
Resio sam to drugacije.Skinuo sam deo Sveti Vasilije Ostroski MP4(oko 4min.)i konvertovao ga...polako da privodimo kraju ovu temu :
Razmisljao sam za koji program da ti kreiram preset za konvertovanje.Naravno,Virtual Dub je bez konkurencije sto se tice kompletne audio-video obrade AVI filmova,ali je on malo nezgodan za pocetnike.Kreirao sam i testirao preset za XMedia Recode,program koji je pored Virtual Dub-a i MeGUI takodje jedan od mojih favorita.Znaci u kompletu za preuzimanje se nalazi: MP4(x264+AAC)film,AVI(XviD+MP3)konvertovani film,kreirani preset za XMedia Recode sa kompletno podesenim AVI formatom za konvertovanje,upustvo sa slikama u Word i PDF-u i preset.
Pored ovoga ako neko od korisnika takodje zeli da koristi ovaj preset za konvertovanje,na kraju ce biti link za preuzimanje samo preseta + Word + PDF uputstvo sa slikama...u nastavku sledi :
________________________________________________________________________________________

AVI XviD + MP3 Konvertovanje programom XMedia Recode

Kompletan proces konvertovanja MP4,MKV,WMV,FLV ili nekog drugog video formata u AVI format programom Xmedia Recode (trenutna aktualna verzija 3164) koristeci gotov kreirani preset za audio-video podesavanja.Preset je uradjen sa kompletno podesenim AVI-XviD kodekom za video i MP3 za audio.Video preset je podesen za snaznu kompresiju u dva prolaza kako bi se izvukao maksimum iz nekog filma prilikom konvertovanja a opet gledajuci da se ne izadje iz okvira nekih standarda kompatibilnosti za kucne DVD player-e.Audio preset je standardni MP3 bez nekih izmena.

XMedia Recode Define.jpg


Video preset prilikom konvertovanja koristi “Koepi” XviD MPEG-4 (v 1.3.2) video kodek podesen na 700 Kbps Bitrate koji po potrebi moze da se smanji ili poveca u zavisnosti od kvaliteta izvornog kao i velicine-zeljenog izlaznog formata.Audio preset prilikom konvertovanja koristi “Lame” MP3 audio kodek (v3.99.5) podesen na 128 Kbps Bitrate (44.1 KHz) koji takodje u zavisnosti od izvornog audio materijala i Vasih potreba,moze da se poveca ili smanji.Sam preset je neka kombinacija izmedju medium i slow gde opet,duzina (vreme) konvertovanja zavisi od jacine Vaseg kompa.Sa sledeceg linka preuzmite program Xmedia Recode :

Kod:
http://www.videohelp.com/tools/XMedia-Recode

Test MP4 + konvertovani AVI fajl (4 min.) + preset + kompletno uputstvo sa slikama u Word i PDF preuzmite sa: moj DepositFile storage,nema kucanja captche, odbrojavanja i cekanja : XviD + MP3 Konvertovanje + Preset + MP4 + AVI (37.5 MB) :

Kod:
http://depositfiles.com/files/xopat63b5

Samo preset + Word i PDF uputstva - preuzimanje sa takodje mog DepositFile storage bez cekanja :
XviD + MP3 Konvertovanje + Preset (1.32 MB) :

Kod:
http://depositfiles.com/files/zmmekz4qe
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
40
Auuuuuuuuu prijatelj.v ovo je za mene špansko selo :???: za ovo je potrebno vala prakse velike ! Ipak hvala ti na trudu i pomoći :yea:
 
Natrag
Top