Kako đavlina laže i podvaljuje i o Ocu i o Sinu

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pa nesmeš dalje od Ličnosti. Zar Nije Bog iznad svega? Pa i iznad pojma Ličnost.

Boga ne umanjujemo time što kažemo da je Osoba, dapače. Samo osoba može brinuti, ljubiti, biti milosrdna, ...., a upravo Bog sve to jest. Bog vas kabalističko-masonskih protuha Boga ograničava, koji mu niječe da je Osoba.

Također, kad kažemo da je Bog osoba, to nikako ne znači da ga izjednačavamo sa čovjekom koji je također osoba, pa ga onda tako ograničavamo na ljudsku osobu. Ali za ovo razumijeti moraš se najprije odreći sotone koji ti je došapnuo da bog može biti kamen iz Meke, ali ne može biti osoba.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Boga ne umanjujemo time što kažemo da je Osoba, dapače. Samo osoba može brinuti, ljubiti, biti milosrdna, ...., a upravo Bog sve to jest. Bog vas kabalističko-masonskih protuha Boga ograničava, koji mu niječe da je Osoba.

Također, kad kažemo da je Bog osoba, to nikako ne znači da ga izjednačavamo sa čovjekom koji je također osoba, pa ga onda tako ograničavamo na ljudsku osobu. Ali za ovo razumijeti moraš se najprije odreći sotone koji ti je došapnuo da bog može biti kamen iz Meke, ali ne može biti osoba.

Bog ima i osobine osobe...tako se nama predstavlja da bismo ostvarili odno sa Njim. Ali On je više od toga..da li to možeš razumeti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Bog je osoba i veše od toga. Nije samo osoba..tebi je samo.

Ako laže koza, ne laže rog. Evo:

Inače gde stoji u Pismu da je Bog Osoba, Ličnost?

Možeš li naći tekst gde stoji da je Bog Osoba ili Ličnost..gde On kaže: Ja sam "Ličnost"?

Nego gde je stih gde Jahve kaže "Ja sam Osoba(Ličnost)"?

Zaista se pitam kako se možeš ovoliko samoponižavati. Zar ti đavlina zaista ne dopušta reći i priznati - nisam bio u pravu?
 
Natrag
Top