Kako datoteku iz Win Rara prebaciti u fotmat dvd

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
18.10.2009
Poruka
7
Novi sam na forumu,pa me interesuje može li se datoteka koja je u Win Raru prebaciti u neki drugi format recimo avi ili Dvd,ne znam mnogo oko ovoga,ako ima neko da mi objasni.
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
8
Ne to nije moguce jer se radi o razlicitim formatima koji se koriste u razlicite svrhe. RAR je tip arhive u kojoj se mogu nalaziti fajlovi razlicitih formata a WinRAR je program kojim se nativno ovaj format otvara. Ono sto tebe verovatno zbunjuje je cinjenica da dosta filmova koji se mogu naci na net-u dolazi upravo u nekoliko RAR arhiva. Kada skines sve arhive sa neke lokacije na kojoj se nalazi film koji skidas, potrebno je da otvoris bilo koju od njih (najcesce i najsigurnije je da to bude prva - part1) i videces da se u njoj nalaze neki fajlovi (izmedju ostalog, i .avi datoteka koja predstavlja konkretan film koji si skinuo). Dovoljno je da raspakujes sadrzaj te arhive na neko mesto (folder) na svom racunaru i onda da "skoknes" u taj folder i vidis sta je to sto si skinuo :). Razlog pakovanja filmova (ili bilo kog drugog sadrzaja) u arhive (rar,zip,arj...) lezi u cinjenici da se na taj nacin moze dobiti jedan manji fajl kao rezultat (kompresovana arhiva), koji se opet moze podeliti na vise delova i na taj nacin lakse distribuirati krajnjim korisnicima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Imas 2 opcije:
Prva je kao sto rece covek gore da u programu WinRAR otpakujes file-ove i spakujes u direktorijum koji si vec pripremio za film.
Druga opcija je jos prostija, ako imas program Total Commander(ako nemas, nadji u pretrazi foruma), udjes u folder gde si skinuo rar datoteke, isto si kao u prvom postupku spremio folder za izlaznu datoteku, kliknes 2x na part1, pojavice ti se novi format, zadrzis misem fajl i prevuces ga samo na drugu stranu prozora(odnosno na folder koji je pripremljen) i to je to.
Deluje mozda komplikovano, ali je u stvari mnogo prosto....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top