Kako da uklonim iskacujuce reklame ?

Učlanjen(a)
03.04.2010
Poruka
6
Jeste li probali da resetujete browsere? Ako su uklonjeni uzroci, moze biti da su ostale posledice...

Pogledajte ovu temu od pocetka, a mozete pogledati i ovde:
http://serbianforum.org/threads/naj...re-startovanja-nove-teme.596870/#post-1618362
probao sam sa resetovanjem browsera i sa adwcleaner-om i situacija je sledeca
nakon resetovanja browsera nista se ne promeni a kad pokrenem adwcleaner on pronadje sve te gluposti ali kada stisnem clean zabaguje se i zabaguje mi racunar i onda ne mogu nista da radim osim restart kompa
ako imate jos neku ideju molim vas pomozite jer me nervira ovo

probao sam sa resetovanjem browsera i sa adwcleaner-om i situacija je sledeca
nakon resetovanja browsera nista se ne promeni a kad pokrenem adwcleaner on pronadje sve te gluposti ali kada stisnem clean zabaguje se i zabaguje mi racunar i onda ne mogu nista da radim osim restart kompa
ako imate jos neku ideju molim vas pomozite jer me nervira ovo
zaboravio sam i ovo da napomenem probao sam sa nekim ultimate ad cleaner-om i on uspe da obrise taj navsmart.info i vrati pocetnu stranu i posle dva tri otvaranja browsera opet se vrati sve na staro stvarno vise ne znam sta se desava
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
probao sam sa resetovanjem browsera i sa adwcleaner-om i situacija je sledeca
nakon resetovanja browsera nista se ne promeni a kad pokrenem adwcleaner on pronadje sve te gluposti ali kada stisnem clean zabaguje se i zabaguje mi racunar i onda ne mogu nista da radim osim restart kompa
ako imate jos neku ideju molim vas pomozite jer me nervira ovo
Pokreni adwcleaner u Safe Modu. Zabaguje jer je malwer aktivan i blokira adwcleaner. Prije toga udji u control panel i deinstaliraj sve programe kojo su mogli da dovedu do tog problema.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pokreni adwcleaner u Safe Modu. Zabaguje jer je malwer aktivan i blokira adwcleaner. Prije toga udji u control panel i deinstaliraj sve programe kojo su mogli da dovedu do tog problema.


Verovatno bi trebalo i antivirusom, malwarebytes-om, i combofixom iz safe moda odraditi sken. Rucno ocistiti temp fajlove, resetovati u internet options sve itd...
 
Učlanjen(a)
03.04.2010
Poruka
6
Pokreni adwcleaner u Safe Modu. Zabaguje jer je malwer aktivan i blokira adwcleaner. Prije toga udji u control panel i deinstaliraj sve programe kojo su mogli da dovedu do tog problema.
resio problem na ovaj nacin bar za sada :) pokusavao sam u safe modu i ranije ali nije moglo dok nisam poceo da brisem pronadjene pretnje iz vise puta inace sse zabaguje sve
hvala vam u svakom slucaju

resio problem na ovaj nacin bar za sada :) pokusavao sam u safe modu i ranije ali nije moglo dok nisam poceo da brisem pronadjene pretnje iz vise puta inace sse zabaguje sve
hvala vam u svakom slucaju

ali evo posle deset min problem se vratio
dodje mi da formatiram c disk ali necu da odustanem dok ne obrisem ovo s**nje
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
To ti je poznati browser hijacer koji iz registra promeni adresu i istovremeno se zakaci za vbs skripte u samom Windowsu. Ako recimo reinstaliras browser, ovo se vrati opet, zato sto je kontrolisano van pretrazivaca.
Siguran nacin da se utvrdi da li je ovo prisutno je, desni klik na shortcut od ikone browsera na desktopu i u properties posle targetovane adrese programa, dolazi adreasa problematicnog sajta.
Ovde moze malo da se zezas sa time i da stavis adresu serbijanforum.org.
Problem oko ove cele zezancije je sto je to legalno instalirano i ne podpada pod pojmom virus, pa ga vecina i ne moze otkloniti. Za uspesno uklanjanje je potrebno lansirati nekoliko antivirusa jedan za drugim, medju kojima se izdvaja verzija "SpyHunter4.21.10.4585Portablebywood", krakovana od
istoimenog Wood-a, koja u sebi ima milion i trista hiljada definicija i koja se moze apdejtovati.Zatim tu su jos SUPERAntiSpyware Professional, i jedan mali program pod imenom rkill.exe. I na kraju sc-cleaner.exe, koji ce da izmeni sve promenjene precice(shortcut) i regulise registar.
Najbitniji je ljudski faktor i shvatanje kako ove stvari zapravo funkcionisu, ovaj savet pomaze samo na duze staze, a svodi se na besomucno guglanje stranih foruma i pijenja saveta.

Znaci sta sad.
Poteraj sve pomenute programe jedan za drugim.
Blokiraj sve sumnjive programe iz Task Managera
Blokirati sve sumnjive programe iz startupa uz pomoc programa UnHackMe
Prepraviti sve shotcut precice i u seckjuriti tabu smanjiti ovlascenje.(privremeno resenje)...
....sve inace super sljaka kad se direktno aktivira .exe od pretrazivaca.
Prepraviri kompromitujuce linije u registru.
Uloviti vbs skriptu(malo teze)
i normalno pomoliti se na kraju, ovo potonje po izboru.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2011
Poruka
1
Zanima me kako da uklonim reklame koje mi cesto iskacu kada ulazim na neku web stranicu (facebook,youtube...itd.) I imam jos jedan problem ne mogu ukloniti ovo: http://i.imgur.com/F0Ajt4H.png

PS. Imam ADBlock Plus.

Ako imaš Firefox ugradi uBlock Origin adon i više ti nikakvi drugi adoni za blokiranje ne trebaju. Slobodno ih možeš deinstalirati ili isključiti - nepotrebni su!

letitbe98
 
Natrag
Top