Kako da reklamiram blog?

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
45
Ja imam jedan svoj blog i ne znam kako da ga reklamiram.
Na primer ja sam postavio na jednom sajtu komentar gde sam postavio link mog bloga i sve dok je ta vest bila na tom sajtu moje posete su bile velike.Kada se ta vest izgubila sa sajta,broj posetioca se znatno smanjio! Da li neko zna kako besplatno reklamirati ili ako ima neki sajt ili blog pa da postavi link ka mom blogu.Naravno i ja cu to uraditi...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
73
koristi facebook, twitter... postaj linkove na forume, uradi razmjenu linkova s nekim prijateljem....
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
199
Javi mi se danas do 4 (ako hoćeš da ti brzo odgovorim) imam i ja blog, pa možemo da razmenimo linkove, a i daću ti nekoliko saveta kako da povećaš posetu.

Pozzz.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
75
Probaj ovaj fazon... Napravi twitter nalog i facebook stranu/grupu... Sto se twittera tice, pogledaj ko od "domacih" blogera ima twitter nalog, pa ih prati i mozda im se ucinis zanimljivim, naravno ako imas kvalitetan sadrzaj na blogu i ako ih to sto pises zanima... Pisi zanimljivosti na blogu, a zatim za svaku posebno kreiraj stranu na fejsbuku i posalji nekolicini ljudi jer ako je to stvarno zanimljivo, prosirice se dalje... Osim toga, razmisli o servisima za razmenu linkova, pitaj blogere iz tvoje oblasti pisanja da li zele razmenu banera, a mozes i predstaviti svoj sajt na mnogim forumima, jer puno foruma ima poseban podforum tipa "Predstavite vas sajt" itd.
Sto se optimizacije tice, prijavi blog na pretrazivace, ako to vec nisi ucinio...
Google
Yahoo
Bing
Neka ti permalinkovi na blogu budu tipa www.mojblog.tld/naziv-strane(izgledace lepse) i sredi metatagove...
Koristi neki od servisa za statistiku npr. Google Analytics i prati odakle imas najvise posetilaca kao i kljucne reci u pretrazi iz oblasti tvog bloga, moze da ti posluzi za dalji napredak...
Ako zapocinjes neki iole ozbiljan blog, zakupi domen i hosting da kasnije ne bi razmisljao o tome(ako vec nisi zakupio)...
To ti je za pocetak, osnovno sto bi trebao da uradis... Naravno, najlakse je reci, da bi sve ovo pretvorio u delo, treba malo truda... pozz
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top