kako da pokvarim komp?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Treba mi savet kako da pokvarim moj komp bilo hardverski ili softverski tako da nema sanse da se popravi.
Ovo pitam jer mi treba dobar razlog da bi kupio novi komp. svaki savet dobrodosao :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Treba mi savet kako da pokvarim moj komp bilo hardverski ili softverski tako da nema sanse da se popravi.
Ovo pitam jer mi treba dobar razlog da bi kupio novi komp. svaki savet dobrodosao :)

Rasklopi kuciste, nadji kablove sto vode do maticne ploce, spoji ih na 220 volti, i kraj price, stetu je tesko pronaci a popravit se ne moze... Jedina steta ce da bude osigurac koji ce naravno da iskoci...
ili...
opet rasklopi kuciste upali komp i poli ga vodom, problem rijesen... Garantujem...
ili...
skini hladnjak (ventilator) sa graficke i pokreni neku softverski tesku igricu i igraj dok se graficka ne istopi...
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
zanimljivi saveti mada ovaj poslednji ne bi uspeo jer nemam na grafi cooler
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uh,mozes da rasklopis racunar,izvadis maticnu,sa nje skines graficku (ako nije integrisana) i taj slot,i jos poneki,za svaki slucaj,spalis i sve vratis kako je bilo...Nadam se da ce ti neko ovo detaljnije objasniti ako nisam bila dovoljno jasna...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
prvo povadi sve dijelove koje poslije mozes iskoristiti , otkopcaj napojnu moze i ona nekad valjati. i napravi kratak spoj na maticnoj . i poslije sve vrati na mjesto, kako je i bilo. i to bi bilo to, a mozes iscupati dva tri kondenzatora sa maticne. neznam ali ako radi igrica palis komp da bi dobio drugi to mi je van pameti. radije se prekontaj i nagovori toga ko ti kupuje novi komp da ti kupi xbox . igrica imas na netu tonu. skidaj ,rezi i igraj.grafika nimalo nezaostaje za kompom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
A gde da napravim spoj na maticnoj? Sto se tice xbox-a za sad ne planiram da kupujem, mozda u skorije vreme, trenutno me zanima samo komp.
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
A gde da napravim spoj na maticnoj? Sto se tice xbox-a za sad ne planiram da kupujem, mozda u skorije vreme, trenutno me zanima samo komp.

E ovako na slici sam ti zaokruzio sta da iscupas (bilo koji od kondezatora...) i problem rijesen, komp vise nikada neces upaliti, garantovano...
 

Prilozi

  • maticna_ploca.jpg
    maticna_ploca.jpg
    69,4 KB · Pregleda: 57
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top