Kako da podelim hard disk od 160 gb na dve particije

Član
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
5
Kako da podelim hard disc od 160 gb na dve particije prilikom instalacije windows 7.Molio bi ako neko moze da mi kaze postupak kako da odvojim hard disk na dve particije prilikom instalacije windows 7 meni prilikom odvajanja uvek ispadne jedna particija nemogu da ukapiram gde gresim prilikom odvajanja.
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2010
Poruka
70
evo ti pa citaj,samo trebas malo proguglati.
Kod:
[url=http://www.ic.ims.hr/win7/install-win7.html]Windows 7 - Kako instalirati Windows 7 - Instalacija Windows 7[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
27.02.2012
Poruka
5
Najbolje ti je da skines EASEUS Partition Manager.I kad udjes u njega imas opcije da podjelis particije i to ,.,.,., mozes cak i da stavljas ako imas vise operativnih sistema da ti se prilikom paljenja pojavi lista i da biras koji ces ! ,,.,.,. pa uzivaj :D
P.S Ja sam ovde now inace sam diplomrani inz. ektrotehnike pa se neboj neces nis zabrljat ! .,., :D
Kod:
http://www.partition-tool.com/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Vidi ne trebaju ti nikakvi programi jer w7 ima mogucnost da to sa uradi,kad si vec instalirao sistem idi na disk management(desni klik na computer,klik na manage,klik na disk management) i tu obelezis svoj disk(c particija)desni klik i tu pritisnes shrink volume.Onda ti se otvori prozor gde trebas da upises velicinu prostora koji ces da odvojis od c particije,pise se u mega bajtima,i potvrdis sa ok.Nakon toga ces dobiti novu particiju i sad desni klik na nju da je formatiras (format) i dodelis joj slovnu oznaku(prihvati ponudjeno) i to je sva mudrost,nikakvi programi ti ne trebaju.Pozdrav
 
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
94
Ja mislim da se participacije dele, odnosno HARD DISK prilikom podizanja sitema, ili pstavka novog sistema..
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Mala korekcija;posle shrink volume dobije se nova particija koja je smanjena po želji.To je uglavnom C: koja je i postojala.Ostalo je slobodan prostor (unpartioned space) na kojem tek treba kreirati proširenu particiju pa tek onda format.
Dobro je i kroz windowse a može i sa nekim externim programom.
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Partition Manager

Pogledaj tutorijal i nećeš pogrešiti,samo polako bez žurbe. Srećno!
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top