Kako da ovo riješim?

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Problem s rezačem. U BIOS-u ga prepoznaje. Danas kad sam skeirao sistem s aidom dobijem ovo.
deb53m.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Sta je problem sa uredjajem? Da li pokazuje gresku u device manager-u?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Jednostavno ne radi. Ubacim CD/DVD i traži mi da ubacim medij mada je on već unutra. Zaboravio sam napomeuti da je rezač mjenjan. Device manager je OK.Nigdje nema upitnika.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mora onaj stari sistem.Iskljuci komp i ako nemas dugme na napajanju za gasenje iscupaj kabl za napajanje.Otvori komp i raskaci optiku.sacekaj 30-ak sec. i ukljucu komp.Pusri nek se normalno podigne OS.Kada se upali komp,ugasi ga i ponovo iskluci napojni kabl.otvori komp i prikljuci CD Rom.Vrati sve na svoje mesto i ukljuci komp.kad se podigne sistem,dole u Task Baru ce ti prijaviti da si zakacio novi hardver.Klikni na taj baloncic i otvorice ti se sledeci prozor,gde taj hardver trazi drajvere.Pusti da to uradi i kad se pokazu sve zelene kvacice,zatvori taj prozor i restartuj komp.I pri podizanju OS-a bi trebalo da zasvetli lamica na CD Rom-u i trebalo bi da radi,ako je ispravan.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Sta je problem sa uredjajem? Da li pokazuje gresku u device manager-u?


2q1t0sz.jpg


Ovako bi trebalo da pokaze u device manager. Ukoliko pokazuje uredjaj tu, idite desni klik pa uninstall. Zatim kliknite gore na scan for new devices. Ukoliko je instaliran neki software tipa daemon tools, obrisite taj program jer neki put to izazove probleme sa citacima. Ukoliko je citac PATA, proverite da li su Dzamperi na pravom mestu, slave/master/cable select u zavisnosti od nacina povezivanja... Proverite da li grana napajanja na koju je povezan radi...
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Jole, nije stolno računalo nego laptop.

Torgane, ovo mi pokazuje u device manageru. SLIKA ISTA kao i prethodna samo bez upitnika.


qofw5w.png
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Mora onaj stari sistem.Iskljuci komp i ako nemas dugme na napajanju za gasenje iscupaj kabl za napajanje.Otvori komp i raskaci optiku.sacekaj 30-ak sec. i ukljucu komp.Pusri nek se normalno podigne OS.Kada se upali komp,ugasi ga i ponovo iskluci napojni kabl.otvori komp i prikljuci CD Rom.

Ovakve savjete na jednom dotičnom forumu daju za čišćenje virusa sa računara. Postupak otprilike ide istim sistemom čupanja kablova samo što prilikom tog "čišćenja" disk mora da se formatira i u toku formatiranja diska treba kabal iščupati iz utičnice. Takav postupak mora tri puta da se ponovi i četvrti puta se završi formatiranje i instalacija Windowsa. Tvrde da je računar 100% očišćen od virusa :D
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
To se meni davno desilo kada sam pobrisao Nero 6 , mozda 2004 ili 2005 na Xp , zajedno sa brisanjem Nera pobrisao je i neke drajvere :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Jole, nije stolno računalo nego laptop.

Torgane, ovo mi pokazuje u device manageru. SLIKA ISTA kao i prethodna samo bez upitnika.


qofw5w.png
Izvini,nisam dobro viseo sliku,pa dole task bar,vidi se po trasku da je lap.Uradi Recovery OS-a.Mozda ti je neki apdejt napravio problem.
 
Natrag
Top