kako da očistim kućište iznutra

Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
16
komp mi je dve god. star i upravo izlazi iz garancije,a u kućištu(cooler master) haos.prašinčina samo tako,vidi se na ventilatorima sloj i ha ha.pošto će mi ovo biti prvo otvaranje kućišta molim za savet na šta trebam obratiti pažnju i čime da skidam prašinu.pozzz...wacko2
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
prvo ga iskljui iz napajanja...
bitno je samo da budes pazljiv, a prasinu mozes i usisivacem(ventilatore) i nekom krpicom...samo pazljivo da ne ostetis nesto...pozz
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako imas kompresor, onda sa njim ili sa usisivacem i samo polako, drzi propeler od kulera i sve labavije komponente, kasnije samo predji sa suvom krpom lagano i to je to... nemoj skidati kuler sa procesora, ni plastiku sa graficke da ne bi ostetio nesto, a i nemas potrebe. napajanje mozes otvoriti, samo odvrni vijke i ispiri prasinu... ;)
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
16
naravno da bih isključio napajanje,mislio sam na te detalje šta skidati a šta ne i čime to raditi.u savakom slučaju Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
iskopcas kabl za napajanje, izvadis ga iz kucista, rastavis i ispiris, jednostavno da ne moze jednostavnije ;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Kompresorom najbolj usisivac tu uopste nije od neke velike pomoci ,izduvavaj ga sa razdaljine od 30 cm da ne bi ostetio neki deo na ploci
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
4
ako volis da cackas malo dublje onda bih ti preporucio da na ventilatoru skines logo zalepljen na sredini i kanes malo ulja za podmazivanje kako bi ventilator bio malcice tisi :))
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
10
Iskljuci iz struje konpresor i obavezno stavi prst na ventilatore kad duvas konpresorom
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Da ne tupimo...:

SVET KOMPJUTERA - SERVIS - �i��enje kulera


[ako nemaš kompresor/bocu sa komprimovanim vazduhom...možeš upotrebiti i običnu pumpu za bajs - naročite one starije koje su imale gumeno crevce obloženo platnom (savitljivo je,pa ga je lako zavući u na izgled nedostupna mesta) i uzan izduvnik]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top