Kako da napravim ovaj kran?

Učlanjen(a)
23.01.2015
Poruka
1
Zdravo dobri ljudi.

Moze li mi neko od vas u kratkim crtama pomoci kako da ovaj kran sa slike napravim kako treba.

Kako da definisem polozaj hidraulicnog klipa? Na kraju krana treba da podizem teret do 500kg.
Koji bi hidraulicni cilindar da ugradim i pumpu?

Koje jos stvari mislite da su bitne za ovaj primer, nadam se da je ovo lak slucaj za vas koji se bavite ovakvim inzenjerskim stvarima.

Imam pravougaone cevi pa bih da ih iskoristim za ovaj kran. Resio sam sve sam da napravim iako nekam iskustvo. Znam malo da radim bravariju. Bavim se struganjem drveta.
Jos mi je zamisao da se okrece u postolju pa da tako moze i u krug.

Hvala za pomoc
 

Prilozi

  • Kran za drvo.JPG
    Kran za drvo.JPG
    43,1 KB · Pregleda: 35
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
hmmm ima se tu posla , . Sto se tice Hidraulickog cilindra , potrebno je da izracunas sile koje djeluju na njega , i ugao pod kojim ces ga postaviti . Za pokretanje tog Hidraulickog cilindra mozes koristiti neku od zapreminskih pumpi ( krilna, zupcasta, klipna, radijano klipna itd. ) Da bi uspostavio Hidraulicki sistem tj povezao pumpu sa Hidraulickim cilindrom , potrebni su ti dodatni elementi , cjevovod, razvodnik ,neka vrsta regulatora , filter itd.
To je jedan problem koji se ne moze ovdje bas detaljno ojasnjavati , al ukoliko te to sve zanima nadzi knjigu " ULJNA HIDRAULIKA " od Savica u njoj imas sve detaljno opisano i kako se vrsi proracun Pumpi , Hidaulickog cilindra itd.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
1
gospodine Adise svaka pocit kon vas ali ovo nije tolkiko komplikovano kao sto kazete vidite da se radi samo za 3 metra duzine, a vi gospodine sto trazite pomoc vi preporucujem knjigu Dizalice od Radic Mihajlovic tamo imas proracune
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
gospodine Adise svaka pocit kon vas ali ovo nije tolkiko komplikovano kao sto kazete vidite da se radi samo za 3 metra duzine, a vi gospodine sto trazite pomoc vi preporucujem knjigu Dizalice od Radic Mihajlovic tamo imas proracune

Slazem se ja sa tobom da to i nije komplikovano , al tesko je nekom objasniti nesto ukoliko to nije ucio ili radio , jer ipak proracun je nesto drugo . Najbolje mu je rijesenje da nadze knjige da malo procita vidi sta i kako radi i da pokusa da rijesi to sto mu treba .
 
Natrag
Top