Kako da dobijem masu ??? :(

Član
Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruka
84
Imam 14 god. Visok sam 180cm,a imam 56 kg. Kako da izgledam normalno i da dobijem masuuuuu? Jedem 3-4-5 puta dnevno i nikako da su ugojim, uz to i treniram po nekad...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
U tvojim godinama, to je sasvim normalno. Ne brzaj i ne trudi se da se pošto-poto ugojiš, pa da posle ne možeš da staneš i odeš u drugu krajnost. Imaš samo 14 godina, sve će se to srediti, sada još uvek intenzivno rasteš.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
ne nije normalno i nema veze sa time sto raste vec sto nedovoljno jede,nema carobne formule pa ce to za neku godinu eto samo od sebe da se popravi eto tako.Dete kreni ti lepo u teretanu da treniras 3 puta ndeljno bazicne vezbe vec ce ti objasniti da ne razglabam i 3-6 meseci ces videti promene.Moras da pojacas ishranu i vodu
 
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruka
4
Rano mu je za tegove, ali za bazicne vezbe ok. Znaci osnovne vezbe, cucnjevi, sklekovi, zgobovi, propadanja, malo trcanja. Ali osnovno je da moras DA JEDES. Nije poenta jesti 100x dnevno a bez ikakve discipline i sa junk food-om. Znaci izbaci junk (brza hrana i te zajebancije), OBAVEZNO dorucak cim ustanes, pa uzina do rucka u vidu nekog voca ili tako nesto, za rucak meso, krompir, grasak, pirinac sve sto ti spremaju kuci, posle rucka opet neko voce, pa pred trening rokni se sa 1 ili 2 banane, a posle treninga proteini. Pi dosta mleka, jogurta, jedi dosta sira... Isto mislim da je vazno da jedis u isto vreme dana svaki dan tj. priblizno. E da i OBAVEZNO pij mnoooogo vode, a izbaci gazirane sokove, alkohol... San ti je preko potreban znaci mnimum 8 sati kvalitetnog sna, a sto se tice treninga nemoj vise od 3-4 nedeljno
 
Natrag
Top