Kako će se zvati Makedonija?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Kako će se zvati Makedonija?
[/h] Izvor: Tanjug

Hag -- Međunarodni sud pravde, najviši pravosudni organ UN, doneće 5. decembra presudu u sporu Makedonije i Grčke oko imena bivše jugoslovenske republike.

12080626474ecea651f229c400401629_368x184.JPG
Presuda će biti saopštena na sednici otvorenoj za javnost u 11 sati po srednjoevropskom vremenu u Palati mira u Hagu, preneo je AFP.
Od 1991. Atina blokira prijem svog suseda u međunarodne organizacije pod imenom "Makedonija", koje nosi njena severna pokrajina.

Makedonija je podnela tužbu pred MSP u novembru 2008, u kome od suda traži da naloži Grčkoj da prestane sa primedbama na njeno članstvo u NATO ili u "bilo kojoj drugoj međunarodnoj, multilateralnoj i regionalnoj organizaciji ili instituciji".

Grčka je 2008. blokirala poziv Makedoniji za prijem u NATO, a godinu dana kasnije sprečila EU da sa tom državom otpočne pregovore o pridruživanju i pored preporuka Evropske komisije, podsetila je francuska agencija.
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
15
kazem ja miran narod uziva uz pivce za zivce, niko ne dira nikog ali izgleda ipak neko zeli ih preziliti nesto sto nisu... ccc
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
5
Srbija tuguje sto je izgubila kosovo a Makedonia za Egejskom delu sto su uzeli grci i Pirinski deo oteli bugari a sada ove 2 drzave necu da nas prihvate pod Makedonskim imenom.Usa je namerno otcepio Kosovo za da se stvori velika siptarija a sada je na red nas zapadni deo Makedonie da uzmu siptari.Samo jedno nije mi jasno kako moze da evropa dopusti da se stvori jos 1 siptarska drzava kad je evropa Hristijanska zemlja!!!Siptari su bolest kako Sida kad ugu vise nema spasa od njih!!!Namesto mi hristijanske zemlje sto smo okolo albanije i kosovo da ih pritegnemo mi se svagamo megu nama i to u korist siptara da se kote i sve da uzmu!!!

Boze pomozi nam.....
 
Natrag
Top