Kako ce se zvati Dete koje ce se roditi?Isaija 9:6!?

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sta mislite o ovim citatima?[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

Sudije 13:[SUP]18[/SUP] A anđeo Gospodnji odgovori mu: Što pitaš za ime moje? Čudno je.

[SUP]19[/SUP] Tada Manoje uze jare i dar, i prinese Gospodu na steni; a anđeo učini čudo pred Manom i ženom njegovom;


[SUP]20[/SUP] Jer kad se podiže plamen s oltara k nebu, anđeo Gospodnji podiže se u plamenu s oltara; a Manoje i žena njegova videći to padoše ničice na zemlju;


[SUP]21[/SUP] A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.


[SUP]22[/SUP] I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.

Jeremija 32:[SUP]22[/SUP] I dao si im ovu zemlju, za koju se zakle ocima njihovim da ćeš im je dati, zemlju gde teče mleko i med.

[SUP]23[/SUP] Ali ušavši u nju i nasledivši je ne poslušaše glas Tvoj, i po Tvom zakonu ne hodiše, i šta si im god zapovedio da čine, ne činiše, zato si učinio te ih snađe sve ovo zlo.

Matvej 28:

[SUP]18[/SUP] I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.


[SUP]19[/SUP] Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,


[SUP]20[/SUP] Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Efescima glava 2:
[SUP]4[/SUP] Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,


[SUP]5[/SUP] I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni),


[SUP]6[/SUP] I s Njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu.


[SUP]7[/SUP] Da pokaže u vekovima koji idu preveliko bogatstvo blagodati svoje dobrotom na nama u Hristu Isusu.
[SUP]8[/SUP] Jer ste blagodaću spaseni kroz veru; i to nije od vas, dar je Božji,


[SUP]9[/SUP] Ne od dela, da se niko ne pohvali.


[SUP]10[/SUP] Jer smo Njegov posao, sazdani u Hristu Isusu za dela dobra, koja Bog unapred pripravi da u njima hodimo.


[SUP]11[/SUP] Zato se opominjite da vi koji ste nekada po telu neznabošci bili i nazivani neobrezanje od onih koji su se zvali po telu obrezanje, koje se rukom radilo,


[SUP]12[/SUP] Da bejaste u ono vreme bez Hrista, odvojeni od društva Izrailjevog, i bez dela u zavetima obećanja, nadu ne imajući, i bezbožni na svetu:


[SUP]13[/SUP] A sad u Hristu Isusu, vi koji ste nekada bili daleko, blizu postadoste krvlju Hristovom.


[SUP]14[/SUP] Jer je On mir naš, koji oboje sastavi u jedno, i razvali plot koji je rastavljao, neprijateljstvo, telom svojim,


[SUP]15[/SUP] Zakon zapovesti naukama ukinuvši; da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir;


[SUP]16[/SUP] I da pomiri s Bogom oboje u jednom telu krstom, ubivši neprijateljstvo na njemu.


[SUP]17[/SUP] I došavši propovedi u jevanđelju mir vama dalekima i onima koji su blizu.


[SUP]18[/SUP] Jer On dovede k Ocu oboje u jednom duhu.
[SUP]19[/SUP] Tako dakle više niste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,


[SUP]20[/SUP] Nazidani na temelju apostola i proroka, gde je kamen od ugla sam Isus Hristos,


[SUP]21[/SUP] Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
[SUP]22[/SUP] Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božji u duhu.
[SUP]19[/SUP] Jer bi volja Očeva da se u Nj useli sva punina,


[SUP]20[/SUP] I kroza Nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.
[SUP]21[/SUP] I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlim delima,
[SUP]22[/SUP] A sad vas primiri u telu mesa Njegovog smrću Njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;


[SUP]23[/SUP] Ako samo ostanete u veri utemeljeni i tvrdi, i nepokretni od nade jevanđelja, koje čuste, koje je propovedano svoj tvari pod nebom, kome ja Pavle postadoh sluga.


[SUP]24[/SUP] Sad se radujem u svom stradanju za vas, i dovršujem nedostatak nevolja Hristovih na telu svom za telo Njegovo koje je crkva,


[SUP]25[/SUP] Kojoj ja postadoh sluga po naredbi Božijoj koja mi je dana među vama da ispunim reč Božiju,
[SUP]26[/SUP] Tajnu koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim,


[SUP]27[/SUP] Kojima Bog naumi pokazati kako je bogata slava tajne ove među neznabošcima, koje je Hristos u vama, nada slave;


[SUP]28[/SUP] Kog mi propovedamo savetujući svakog čoveka, i učeći svakoj premudrosti, da pokažemo svakog čoveka savršenog u Hristu Isusu.
[SUP]29[/SUP] Zašto se i trudim i borim po Njegovoj moći koja u meni silno čini.




A ovo neka vam je svima na pamet:Titu glava 2:
[SUP]13[/SUP] Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,


[SUP]14[/SUP] Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakog bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrim delima.


[SUP]15[/SUP] Ovo govori, i savetuj, i karaj sa svakom zapovešću da te niko ne prezire!!!!!!!!!!!!!!!!.............????????????
Jevreima gl 7:
[SUP]24[/SUP] A Ovaj, budući da ostaje vavek, ima večno sveštenstvo.


[SUP]25[/SUP] Zato i može vavek spasti one koji kroza Nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.


[SUP]26[/SUP] Jer takav nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od grešnika, i koji je bio više nebesa;


[SUP]27[/SUP] Kome nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najpre za svoje grehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer On ovo učini jednom, kad sebe prinese.


[SUP]28[/SUP] Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a reč zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavek savršena.

Jevrejima 13:[SUP]20[/SUP] A Bog mira, koji izvede iz mrtvih velikog Pastira ovcama, krvlju zaveta večnog, Gospoda našeg Isusa Hrista,

[SUP]21[/SUP] Da vas savrši u svakom delu dobrom, da učinite volju Njegovu, čineći u vama šta je ugodno pred Njime, kroz Isusa Hrista, kome slava va vek veka. Amin.

Pozdrav od Gere.













 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
E moj Gero! tesko da ce ti iko odgovoriti na ovu temu,ti velicas Hrista a oni ga omalozavaju ovi stihovi jasno govore ko je Hrist,ali oni ce pokusati da te stihove prerade u nistavilo.

Za njih je Hrist prosto andjeo Mihail njegovo ime za njih nema znacaja iako sama biblijija kaze da nema drugog imena danog coveku kroz koje ce se spasti,oni i dalje izmisljaju proroke,bozja imena itd.

(Dela 4)


11


ουτος εστιν ο λιθος ο εξουθενηθεις υφ υμων των οικοδομουντων ο γενομενος εις κεφαλην γωνιας


Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једноме другом спасенија;
Псал.:18:22 Иса.:28:16 Мат.:21:42


12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

15



ειπεν δε προς αυτον ο κυριος πορευου οτι σκευος εκλογης μοι εστιν ουτος του βαστασαι το ονομα μου ενωπιον εθνων και βασιλεων υιων τε ισραηλ


А Господ му рече: иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве.
Дела:13:2 Дела:22:21 Дела:25:22 Рим.:1:1 Рим.:1:5 1 Кор.:15:10 Гал.:1:15 Гал.:2:7 Гал.:2:8 Ефес:3:7 Кол.:1:25 1 Тим.:2:7 2 Тим.:1:11


16


εγω γαρ υποδειξω αυτω οσα δει αυτον υπερ του ονοματος μου παθειν


А ја ћу му показати колико му ваља пострадати за име моје.



Ja te podrzavam i istog sam misljenja kao i ti pozdrav brate Gero.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
upravo tako,ovde je izneto napisano.ali oni će doneti teološko,jer je duh prevare toliko već ukorenjen od nikeje da sotona nije glup gazda neke glupe firme smrti i pakla.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa naravno da znam Faky,mrskavac,oni ce napisati po 1000 postova po dve reci,samo da im je konto pun a to sto nema veze s Bogom-Isusom Hristom niko i ne obraca paznju!!Zato sam i postavio Same istinite stihove iz biblije,jer sam znao da ce na ovu temu odgovoriti samo iskreni (HRISCANI) jer Hriscanin poznaje Hriscanina po svaku cenu.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Dela apostolska 4.12. Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti.

Amin.. neka bude tako. Ako poštujete Sina poštujete i Oca koji ga je poslao

Jovan 5.23.
Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje sina ne poštuje Oca koji ga je poslao.

Za dublje razmatranje su potrebne određene predispozicije koje nisu presudan uslov za spasenje.

Molimo se Ocu preko Sina a ne samo Sinu !

Jovan 4.13.
I što god zaištete od Oca u moje ime, učinit ću, da se proslavi Otac u Sinu.

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa dobro veliki poznavaoci biblije!opet vas pitam kako ce se zvati dete koje ce marija deva roditi?zasto nemate ni jedan petlju da mi odgovorite na to pitanje?
Da se nece zvati slucajno EMANUIL? a sta to znaci u prevodu?sta bi bojitese da mi odgovorite?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa rekoh ti vec!nikad ti nece odgovoriti,jer njih istina ne interesuje!mozda ti neki pravoslavac,katolik jos i odgovori ali sektasi nikad,A pogotovo adventi i JS-ci.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pa dobro veliki poznavaoci biblije!opet vas pitam kako ce se zvati dete koje ce marija deva roditi?zasto nemate ni jedan petlju da mi odgovorite na to pitanje?
Da se nece zvati slucajno EMANUIL? a sta to znaci u prevodu?sta bi bojitese da mi odgovorite?

Pozdrav od Gere.
zvaće se Isus ili Bog sa nama ,a to opetz zbnači Otac večni Bog silni,a to opet je nazvano Isus. jedan čovek kad se rodi,dobije ime jovan. vremenom on poraste i postane pisac.potom počne i da slika i nba kraju postane naučnuik.kad se rodio bio je samo dete nazvan jovan. kada je dobio određena zvanja tokom svog života dobio je po nekima troosobenost i tri lica i tri glave na jednom telu.u stvari njegovo ime u vreme rođenja je u originalu bilo Jahve Spasitelj.prevodioci se mogu ovde mlatartati prevodim,ali Bogu ne treba drugi prevod osim svetoga Duha.kada je rođen nazvan je titulatorno naravno sin.imao je logično u telu svedočanstvo o Ocu.kada je otišao u nebo sažmevši smrt i greh u poslatoj misiji došao je da bude u svetima ponovo ,u samim njima,ne sa njima,u samim njima ,u istom obliku kojim ga Biblija i predstavja,Jahve je Duh;Bog je duh,budući jedan sveti Bog Duh,došao je kao obećani sveti Duh.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja Mrskavac nisam prtiv tvojeg ucenja!da se razumemo,ali postoji jedan Bog!u tri oblika no nikako tri fizicke licnosti kako to Laodikeja zeli da nam ilustruje.Bog je Svemoguci,sve silni,on moze da nam se prikaze u bilo kakvom "OBLIKU" ali ne i u raznom telu pa jos fizickom!?jer Bog sam ne voli materijalno,jer matirijalni dihovi su najvise zgresili Bogu.Bog ako hoce da produzi spasenje coveka moze da posalje jos dva Sina!ali nece jer je jedan dovoljan!Bog je rec!kazano izvrseno.
Ko ima Sina ima i Oca i to je dovoljno za one koji zele da shvate,a ko nema Sina nema ni Oca!?jasno je da je na zemlji prvi Sin,jer nema drugog imena osim njegovog kroz kojeg ce se covek spasti!zato je apsurd kad jeretici izmisljaju bilo koje drugo ime osim Hristovog.A izmisljaju samo zato da se vi braco ne spasete od gneva Bozjeg a kome je to ugodno?razmislite.

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ovde je zanimljivo da se Isusu daje i titula KNEZ!!!
Zasto knez???Pa uloga kneza daje se i arhandjelu Mihailu.
[SUP]1[/SUP] A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.

.....Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top