Kako biti sretan bez ruku i nogu

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Čovek je našao neku svrhu da živi, da se bori... Jako je to teško, većina bi plakala nad svojom sudbinom ili uradila ono najgore. Sve je u glavi, i snazi volje...
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
9
Lik se zove Nik Vujicic, ali nisam uspeo da nadjem podatak odakle su mu preci. Ima gomila njegovih klipova na you tubu. Svaka mu cast!
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2010
Poruka
29
Ovo je neverovatno!

Odgledao sam više puta. Prosto neverovatno. Ovo je najbolji dokaz da je sve u nama, u našoj psihi i da snaga volje i duha može nadvladati nad svim slabostima i nedostacima. Takođe, čovek kada vidi ovako nešto ne može da se ne zapita šta je to tako snažno i veliko, što nas gura napred uprkos svemu? Da li je to želja za životom, koja je možda veća i od samog života ili nešto drugo? Mislim da mi iz naše perspektive nikada to ne možemo saznati, ali on to zna i svaka mu čast na svemu!
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
život bez ograničenja



nickvujiizu8.jpg

Dok mi muku mučimo s bezveznim stvarima, on je rođen bez ruku i nogu i živi kao jedan od nas, zapravo, s puno više radosti od onih koji možda sve imaju.


Aktivnosti poput pranja zubi ili brijanja, koje mi obavljamo bez ikakva razmišljanja i poteškoća, njemu su pravi izazov. Unatoč svemu tome dvadeset petogodišnji Nick Vujičić je neizmjerno zahvalan Bogu što ga njegovi roditelji nisu pobacili (iako su vidjevši ga izjavili ''maknite ga od nas'') te što se nije ubio kada se borio sa crnim mislima o samoubojstvu.

Jesmo li zahvalni za ono što imamo?
izvor:kontakt.bloger
 
Natrag
Top