Kako biste ocenili "Windows 7" operativni sistem?

Kako biste ocenili "Windows 7" operativni sistem?

  • Odličan je

    Votes: 16 53,3%
  • Dobar je

    Votes: 8 26,7%
  • 50/50

    Votes: 1 3,3%
  • Ne sviđa mi se

    Votes: 0 0,0%
  • Da ga bar nikad nisam instalirao/la

    Votes: 0 0,0%
  • XP je zakon

    Votes: 2 6,7%
  • Windows? Mora da se šališ!

    Votes: 3 10,0%

  • Total voters
    30
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Ja sam zadovoljan. Koristim ga godinama već i nijednom nije bilo potrebe za reinstalacijom.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Windows 7 je izgrađen na istoj platformi kao i vista (Vista je verzija 6.0 a Windows 7 je verzija 6.1) pa je Windows u stvari samo našminkana verzija Windows Viste koja ima par opcija više i dosta bagova manje.

Windows 7 će izgleda biti jedini operativni sistem koji ima Dolby pluginove za bolji kvalitet zvuka.
Wiondows 7 takođe podržava i najnoviji DirectX 11...

Windows 7 može da naiđe na probleme kompatibiilnosti nekih drajvera, starijih programa itd..
Kod Windows XP to nije slučaj.
Ceo operativni sistem Windows XP zauzima maksimalno 2 GB sa svim patchevima,.pokreće najnovije programe i programe pre 10 godina
Sem toga što zauzima veoma malo prostora Windows XP uopšte nije zahtevan i može da se instalira i na veoma stare računare, treba mu samo 512MB rama, Windows 7 traži bar 2GB rama za komotan rad i plus zauzima 20 GB prostora na hardu sa svim patchevima....

U principu mislim da ne postoji radnja koju Windows XP ne može da ispuni a koju Windows 7 može.
Sem toga, Windows XP zahteva mnogo manje memorije za igranje istih igara nego na Windows 7.

Ko hoće šminku, lep operativni sistem i napredne funkcije izabraće Windows 7, oni koji računar koriste za igranmje starijih igara, za filmove, muziku i internet pre će izabrati Windows XP.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
++ za izlaganje...
Malo jos da dodam,korisnih informacija nikada dosta.
Win7 ima neka kvalitetnija resenja od XP-a,ali ne moze se porediti danasnji OS,sa onim sto je konstruisan pre vise godina.Za Win7 je redovna podrska,service pack i update,dok za XP to vec dugo vremena stagnira.Niko od nas ne cita one uslove,kada instalira XP,i pritisne F8.Tu se Microsoft ogradio,i moze ukinuti podrsku,kako je to vec vremenski naznaceno u klauzoli.Kao i za ostale stvari,vise nije na prvom mestu funkcionalnost i kvalitet,vec profit,a od XP-a nema vise zarade.Hteli mi to ili ne,u neko dogledno vreme,XP ce samo da se pominje, kao Win98,2000-ili cemo koristiti verzije bez podrske i update.

Kao sto postoji XP kompatibilnost u Win7,vremenom nove programe nece moci da podrzi sam XP,a u njemu,znamo,nema Win7 kompatibilnosti.Ocigledan primer za ovo je IE9.Znaci XP ce biti ogranicen,ili cak onemogucen,za koriscenje nekih novih aplikacija. Jos ce se tu,vremenom pojaviti novi kodeci,driveri, formati...itd,koje XP nece moci da podrzi.Vec sada postoji gomila kodeka,programa i aplikacija,cije neke starije verzije,daleko bolje rade na XP od najnovijih.

Neki novi korisnici,svoja prva iskustva ce odmah sticati na Win7-(za XP ce cuti samo iz price),a nama entuzijastima,ostaje da ovako promovisemo XP,kako nebi otisao u zaborav,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Windows 7 je odlican,korstim ga od kada je izasao i radi za 10++++
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Windows XP se dugo održao, većina ga je koristila i dobar je. Ali jednostavno mora biti unapređenja, tako da smatram da će Sedmica dostojno zameniti XP. I svaki noviji sistem, npr Windows 8, biće sve bolji i bolji, samo ga treba prihvatiti bez predrasuda.
koristim sedmicu, i jako sam zadovoljan. Ocena: Najviša :yea:

Da dodam, do sada, nisam ima nikakvih problema sa igricama na Sedmici.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
:roll:Nisam primetio taj post,od belja91:beee:a ja Windows 7 koristim od 2008:beee:
 
Član
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
29
Windows xp je neprevazidjen ali naravno mora da ode u zaborav kao i njegovi predhodnici...Windows 7 mi je super ,nadogradnja viste i xp-a ali zameram microsoftu sto nije napravio os i za slabije racunare!!!Takav slučaj će biti i sa novim os 8 koji će biti pravi bum ali još će se načekati jer je tek 7 ušla u domove i ljudi se još navikavaju na nju.A ja ću morati još da čekam jer koristim stariji računar sa xp-om a koloko ima ljudi koji nemogu da priušte sebi nov racunar i ovaj stari su jedva kupili neki polovan....
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
107
Postovanje

Kako mogu da Windows 7 Utimate prebacim sa Engleskog na Srpski jezik?
Bio bih vam puno zahvalan ako bi ste mi odgovorili
Hvala unapred.
 
Natrag
Top