Kada ste se prvi put zabrinuli za sebe?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Evo sada se brinem za sebe, jer trebam da nosim polucrknuti lap top na popravku i ako mi ga ne poprave, bit ću jako nesrećna, jer neću moći da budalam po forumu i to bi mi bila velika trauma. Šalim se, ne znam kada sam se prvi put zabrinula za sebe, mislim da je to bilo u čevrtom osnovne kada sam se sekirala oko Svemira i nemogućnosti da sve o tome saznam. Sada u februaru sam se brinula, jer sam bila žešće depresivna i nervozna.
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
Kad sam zaglavio u bolnicu prosle godine, kad su mi sibali tabletama za pritisak i spricali injekcijama u venu, e tad sam se zabrinuo bio samo tako...
 
Učlanjen(a)
03.11.2013
Poruka
4
Upravo se brinem za sebe vise nego ikad,iako sam uvek pomalo brinula..Imam potpuno frustrirajuc i neispunjen zivot,ne znam sta da radim,razmisljam cak i o samoubistvu samo nisam dovoljno hrabra za tako nesto,a mozda ni sebicna jer znam da bih time povredila (mozda) i neke ljude mada njih bi brzo proslo...eto zato se brinem za svoje psihicko stanje najpre.Stvar je u tome sto nije samo trenutno,nekoliko puta vec zadnjih meseci sam mislila na to.Tacno je da ne cenim sebe dovoljno kad tako nesto mislim ali to sam ja,osoba bez samopouzdanja (ili ne bas bez ali u vrlo maloj meri),osoba koja ne vidi vise bolje sutra,ni vidi vise smisao zivota,sve vise joj se gade ljudi i njihova narav,zivot i okrutnost zivota.Ubedjujem sebe da misli uticu na zivot i da treba da imam pozitivan stav ali i to mi postaje tesko da poverujem...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upravo se brinem za sebe vise nego ikad,iako sam uvek pomalo brinula..Imam potpuno frustrirajuc i neispunjen zivot,ne znam sta da radim,razmisljam cak i o samoubistvu samo nisam dovoljno hrabra za tako nesto,a mozda ni sebicna jer znam da bih time povredila (mozda) i neke ljude mada njih bi brzo proslo...eto zato se brinem za svoje psihicko stanje najpre.Stvar je u tome sto nije samo trenutno,nekoliko puta vec zadnjih meseci sam mislila na to.Tacno je da ne cenim sebe dovoljno kad tako nesto mislim ali to sam ja,osoba bez samopouzdanja (ili ne bas bez ali u vrlo maloj meri),osoba koja ne vidi vise bolje sutra,ni vidi vise smisao zivota,sve vise joj se gade ljudi i njihova narav,zivot i okrutnost zivota.Ubedjujem sebe da misli uticu na zivot i da treba da imam pozitivan stav ali i to mi postaje tesko da poverujem...
Život ne određuje čovjeka, nego čovjek određuje život! Život je onakakv kakvim ga mi učinimo i kako ga živimo. Istina, on (život) nije vesela pjesmica koju ćemo odzviždukati, ali nije ni tužbalica koju ćemo otkukati! Dakle, sve zavisi od nas samih, sve je u nama. Mi smo ti koji formiramo mišljenja o svijetu u kome živimo, pa i o životu koji živimo. Zavisno kako o tome razmišljamo, tako ćemo se i osjećati. Prema tome, tužnalutalice, nemoj samo gledati i ramišljeti o onoj ružnoj strani medalje koju zovemo život, nego malo pogledaj i razmišljej i o onoj veselijoj i ljepšoj strani, koja nesumljivo postoji.
 
Učlanjen(a)
03.11.2013
Poruka
4
Svega toga sam svesna,mozda ne dovoljno ipak ali kolko god pokusavala da mislim poitivno i o lepim stvarima ne ide mi jer je previse ruznih.Sebe teram stalno dalje,da sagledam ono lepo,da trazim dobro i tamo gde se cini da ga nema.Trenutno trazim razlog zasto uopste zivim,jeste malo filozofska tema ali eto od sve frustracije kroz zivot nisam uspelada nadjem sebi neki cilj,za sta zivim,sta me ispunjava,vredi li da zivim kad je buducnost tako neizvesna i kad su male sanse da ikad imam normalan zivot.Samo trazim razlog....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svega toga sam svesna,mozda ne dovoljno ipak ali kolko god pokusavala da mislim poitivno i o lepim stvarima ne ide mi jer je previse ruznih.Sebe teram stalno dalje,da sagledam ono lepo,da trazim dobro i tamo gde se cini da ga nema.Trenutno trazim razlog zasto uopste zivim,jeste malo filozofska tema ali eto od sve frustracije kroz zivot nisam uspelada nadjem sebi neki cilj,za sta zivim,sta me ispunjava,vredi li da zivim kad je buducnost tako neizvesna i kad su male sanse da ikad imam normalan zivot.Samo trazim razlog....
Uzmimo da je situacija kod tebe trenutno takva da preovlađuju neke životne tegobe i nedaće, pa otuda i depresija i beznađe, dakle sve ono što ti zoveš ružnim stvarima, ali među mnoštvom tih ružnih stvari mora postojati i neka lijepa, zar ne? Za početak, "uhavati" se za te lijepe "isječke" i primjere i razmišljaj o njima. S druge strane, sve je prolazno, pa podstakni svoju nadu tom činjenicom. To mnogo može pomoći i olakšati život.
 
Učlanjen(a)
03.11.2013
Poruka
4
Hvala na savetima,probacu tako,nada valjda poslednja umire,i tesi me da jeste sve prolazno,sto kazu Posle kise uvek dodje sunce (i duga). Veliki pozdrav!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hvala na savetima,probacu tako,nada valjda poslednja umire,i tesi me da jeste sve prolazno,sto kazu Posle kise uvek dodje sunce (i duga). Veliki pozdrav!
Bilo bi mi izuzetno drago da se za neko vrijeme opet javiš ovdje i napišeš kako se na tvome mračnom i oblačnom nebu, pojavio komadić plavetila, kroz koji se već naziru sunčeve zrake.:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Hvala na savetima,probacu tako,nada valjda poslednja umire,i tesi me da jeste sve prolazno,sto kazu Posle kise uvek dodje sunce (i duga). Veliki pozdrav!

Draga tuzna lutalice,
dovoljan razlog da budes nezadovoljna je to sto zivis u Srbiji u ovo tuzno vreme, cak i da tome ne dodamo licne nevolje.
Ipak, dragi drug Jurivaka je dokaz da ima divnih ljudi koji ti mogu vratiti veru i nadu, potrazi ih.
Otvori oci i svoje srce i videces dobre ljude, divno suncano jutro, udahni svezi vazduh posle kise...

A ti dragi Jurivaka... da te nema trebalo bi te izmisliti!:give_r:
 
Natrag
Top