Kada pogledate kroz prozor vaše sobe šta prvo pogledate??

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Shvatili smo pitanje!
Kad pogledam i pogledam, ja vidim četinar u svom dvorištu, komšijski četinar i kuću, a između sokak.

Auu, ne valja Beljo... ne valja nikako!

Da je taj tvoj komšija slučajno odgovarao na pitanje u ovoj temi, on bi garant odgovorio da vidi neku tuju (Thuja standishii) koju je zasadio Beljo da bi pas imao šta da mu zapišava kad digne nogu, i sekvoju (Seqouia sempervirens) u svom dvorištu koju mu je poslo rođeni bruder sa kojim je zajedno izbjego u Obrenovac ali se kasnije dokopo Kalifornije.

I jedno i drugo su četinari. I dok si ti usrećio svog starog psa koji pati od hroničnog prostatitisa pa malo-malo diže nogu i zapišava tuju, komšija izbjeglica je mislio dalekosežno, na svoje buduće pokolenje koje će jednog dana kad njegov četinar poraste da se uspentra uz drvo i dokopa "Nebeske Srbije".
A ti i tvoje pokoljenja ćete i dalje da gutate smog na meandrima Save gledajući privredni rast "Prizemne Srbije" oličen u sve većom broju dimnjaka na Termoelektrani.

Pod hitno da si baobab posadio (Adansonia digitata), da pariraš komšiji i da bi djeca imala jednog dana leba da ti jedu.

Čuj... on i komšija imaju "četinare". To je isto ko da si reko kako ti i komšija imate kola... on Ferarija v12 a ti Yugo 35,5 koji radi na 3 cilindra.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
ja vidim krš u dvorištu,iza kuće,koji nije sređen otkad smo se doselili....e da i koš za basket,najvažnija stcar u našem dvorištu
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
SMjesno. provala od teme. Ja vidim staru napustenu kucu punu smeca koje djeca i ubacuju kroz polomljene prozore igraju kosarku.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
39
Svako jutro, kad otvorim prozor, ja gledam u drugi prozor, prozor od kupatila moje komsinice.
vidim nju, njene grudi, noge, guzu........:opaaa:
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2012
Poruka
26
Uvijek ista ulicica puna nekih rupa i komsijske stare kucice... Jedino lijepo u svemu su nase ruze u dvoristu a nisu lose ni po komsiluku. Volim crvene ruze...
 
Natrag
Top