Kada obrada bude bolja od originala...

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
More than this - "Roxy Music" - original

More than This - Norah Jones - obrada


Pa, može se reći da su mi obe podjednako drage, ali mi sada više prija Norina. Valjda sam predugo slušala original. :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ovde odavno nije postavljeno ništa domaće, a ima toga dosta. :)

Original:
Indexi - Sanjam



Obrada:
Galija - Sanjam



Znam da sam dosadna, al' baš me briga! :p Volim!
iU5HQhA.gif
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Paul Simon - You Can Call Me Al

You can call mе Аl - Tommy Emmanuel & Igor Presnyakov


Volim obe varijante, ali Tommy mi je u poslednje vreme nešto prirastao za srce. :)
Neverovatan je!
2zthmq0.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637

i


dodao:



OBE SU FENOMENALNE


druge dve,nisam mogao da se setim ko peva u originalu,kladio se sa suprugom,u kilo kolača,naravno izgubio,mislio da i ovo izvode Golden Earring,dosta za danas....sutra nove pesme,a i stare
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
"Čamac na Tisi", fini swing iz 1955, koji je imao mnogo obrada.
Tekst je napisao veliki Zvonko Bogdan, muziku Darko Kraljić, a maestralno izveli Olja Marković i Duško Jakšić.
Podseća me na detinjstvo jer se takva muzika tada slušala u mojoj kući... :)


Ali ipak, nekako su mi bliže kasnije verzije, kao na primer ova koju su uradili "Šinobusi":


I najdraža, ova koju je uradio "Del Arno Bend":

 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Original je original. Nema "obrade" bez originala. "Obrada" bi pre mogla da se nazove interperetacijiom, posvetom.... originalu. Pristalica sam "teze" da li je "obrada" dobra, ima li razloga, ima li u njoj nečeg tipičnog za onog ko je "obrađivao"? Lično zbog dobre "obrade" ja prvo poštujem i slavim original.
Stoga Joe Cocker nije "obrađivač" već fenomenalni interpretator. Svaka njegova interpretacija je posveta originalu uz ogromno ulaganje sopstvenog umeća. Isto je i sa Zvonkom Bogdanom, Tinom Tarner, Brusom Sprigstinom....
Uživajmo ljudi u dobroj muzici.....
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Original je original. Nema "obrade" bez originala. "Obrada" bi pre mogla da se nazove interperetacijiom, posvetom.... originalu. Pristalica sam "teze" da li je "obrada" dobra, ima li razloga, ima li u njoj nečeg tipičnog za onog ko je "obrađivao"? Lično zbog dobre "obrade" ja prvo poštujem i slavim original.
Stoga Joe Cocker nije "obrađivač" već fenomenalni interpretator. Svaka njegova interpretacija je posveta originalu uz ogromno ulaganje sopstvenog umeća. Isto je i sa Zvonkom Bogdanom, Tinom Tarner, Brusom Sprigstinom....
Uživajmo ljudi u dobroj muzici.....

Slažem se. Da nema originala, ne bi bilo ni obrade.
Niko ovde ne podcenjuje nikoga. Tema je takva kakva jeste, pa vas sve molim da se toga i prdržavamo i da širimo pozitivne a ne negativne vibracije.
Hvala. :)

Evo još jedne, meni jako drage.

Original:


Ali mi se više dopada obrada, tačnije prepev naše grupe "Oktobar 1864":

 
Natrag
Top