JUNIORSKI PRVAK SVETA U TENISU Miomir ne može da veruje šta je osvojio

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
JUNIORSKI PRVAK SVETA U TENISU Miomir ne može da veruje šta je osvojio
Naš 16-godišnji teniser Miomir Kecmanović ni sam ne može da veruje da je osvojio titulu na nezvaničnom juniorskom prvenstvu sveta u "belom sportu". On je na Oranž bolu, u finalu za uzrast do 18 godina starosti, kao deveti nosilac savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 2:6, 7:6(5).

BlicOnline

704380_miomir-kecmanovic-foto-tss_f.jpg


Cicipas je čak 193 cm visok, godinu dana je stariji od našeg mladog sportiste, kog je nedavno u dva seta pobedio na jednom drugom poznatom turniru, "Edi Her". Ipak, ovoga puta Kecmanović je posle skoro tri sata igre pronašao način da trijumfuje. I to u borbi za trofej. I to u svom prvom "A" finalu, nezvaničnom prvenstvu sveta u tenisu za juniore. Baš protiv Cicipasa, koji ne samo da nije bio debitant poput Miomira, već je i prošle godine igrao finale.

"Pronašao sam način za igru protiv njega i podigao nivo svog nastupa. Ispalo je dobro", rekao je zadovoljni Kecmanović, dodajući: "Mislim da sam prosto udarao lopticu jače, ulazio sam u te udarce, dok sam prošle nedelje protiv njega uglavnom bio pasivniji, čekao svoju šansu pozadi".

Završnica je bila prilično napeta, jer nijedan igrač nije dozvoljavao brejk u poslednjem setu. Zato je on odlučen u taj-brejku, u kome je Miomir svog rivala naterao na grešku prilikom meč-lopte za srpskog tenisera.

"Ove godine mi nije išlo baš najbolje, tako da sam stvarno srećan što sam pobedio na ovoliko velikom turniru. Svakako da se sve dobro završilo. I, iskreno, ja još ne mogu da verujem da sam osvojio Oranž boul. Trebaće mi vremena da to prihvatim", rekao je Kecmanović, najavivši da će i sledeće godine doći na ovo prestižno nadmetanje na Floridi.



Tada - kao novi šampion, koji stiže da brani titulu.



Ko su sve bili šampioni?
Janko Tipsarević je 1998. godine osvojio Oranž boul u konkurenciji tenisera do 14 godina starosti, a dve godine kasnije Dejan Katić je trijumfovao u konkurenciji do 12 godina. Ipak, Katićeva karijera se nije razvila kao što je tada bilo nagoveštaja, naročito posle jednogodišnje suspenzije 2000. zbog efedrina u urinu, supstance koja se često nalazi i u kapima za nos, ali i koja je stimulant, te služi i kao sredstvo za poboljšanje koncentracije. Godnu dana pre Katića, U12 Oranž boul osvojio je Endi Marej, a među pobednicima su bili i Bernanrd Tomić u dva navrata, Huan Martin del Potro, Medison Kiz, Dženifer Kaprijati...

Kada je o starijoj konkurenciji reč, ovo što je upravo osvojio Kecmanović osvojili su 2012. naš Laslo Đere, a pre njega i Markos Bagdatis, Rodžer Federer, Nikolas Masu, Džim Kurijer, Ivan Lendl, Bjern Borg i drugi, a kod dama Karolina Voznijacki, Ana Kurnjikova, Gabrijela Sabatini, Kris Evert...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Kecmanović: Titula na Oranž Bolu dokazuje da je teniser jedan od najboljih na svetu
Tanjug
Ta titula donosi i određenu dozu samopouzdanja, dokazuje da su sati treninga, odricanja, žrtvovanja opravdani, da je teniser na dobrom putu - poručio je mladi šampion




Miomir Kecmanović foto: getty images


Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović, osvajač prestižnog turnira Oranž Boul, izjavio je da je trijumfom na Floridi dokazao sebi da ima određeni kvalitet i da sada može da postavlja više ciljeve.

- Ostvario sam svoje ciljeve što se tiče kraja ove sezone, sada se okrećem 2016. i moj fokus pre svega biće Australijan open u Melburnu. Ciljevi su visoki i daću sve od sebe da nastavim ovim putem kojim sam krenuo na Floridi - izjavio je Kecmanović, a prenosi sajt Teniskog saveza Srbije (TSS).

Talentovani teniser je u finalu prestižnog turnira na Floridi savladao branioca trofeja Grka Stefanosa Cisipasa 6:3, 2:6, 7:6(5).

- Oranž Boul je za mlade tenisere nezvanično Svetsko prvenstvo. Po teniskoj skali odmah je iza četiri gren slema. Osvojiti ga dokazuje da je teniser jedan od najboljih na svetu. Naravno, ta titula donosi i određenu dozu samopouzdanja, dokazuje da su sati treninga, odricanja, žrtvovanja opravdani, da je teniser na dobrom putu - poručio je mladi šampion.

Kecmanović je rođen 31. avgusta 1999. godine u Beogradu. Od prvih takmičarskih dana pokazivao je neizmeran talenat i veoma rano je počeo da osvaja turnire u kategorijama starijim od njegovog godišta.

Jedan je od najperspektvinijih mladih igrača sveta koji se kali u Akademiji Nika Bolitijerija.
 
Natrag
Top