Jose Mourinho

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo viđen u Londonu

[h=1]Murinjo viđen u Londonu
[/h] Izvor. B92 | JT

Trener madridskog Reala Žoze Murinjo u četvrtak je viđen u Londonu, što je bio povod za medije u Engleskoj i Španiji da počnu sa spekulacijama.

1104955614f4defee68270778552261_orig.jpg

Beta

Prema izvorima medija u toj zemlji, Murinjo je u glavni grad Velike Britanije stigao na pregovore oko preuzimanja jednog od klubova iz tog grada, Totenhema ili Čelsija.

Ipak, istina nije baš takva, pošto je on zajedno sa suprugom i decom tražio kuću za ćerku koja će se uskoro preseliti u London na studije.
Neimenovani izvori, navodno bliski portugalskom stručnjaku, u poslednje vreme su najavljivali njegov siguran odlazak iz Madrida krajem sezone, a mediji u Engleskoj su pisali o njegovom povratku u Premijer ligi.

Murinjo je, ipak, poslednjih meseci odbijao da razgovara o svojoj budućnosti, ali je činjenica da se njegov status u ‘kraljevskom klubu’, kako sa čelnicima, tako i navijačima, mnogo promenio, i to na bolje, pa je teško poverovati da će tek tako otići. Real je konačno počeo da igra atraktivno, trenutno je ubedljiv u Primer ii ima šansu za dobar plasman u Ligi šampiona, i to su samo neki od razloga koji ga vežu za Španiju. S druge strane, Murinjo je više puta istakao da želi da se vrati u Premijer ligu, ali je pitanje da li će baš prihvatiti prvu ponudu koja mu padne pod ruku.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kedira imao “posebnog” prevodioca

Kedira imao “posebnog” prevodioca



00070951.jpg


Žoze Murinjo je opravdao nadimak koji su mu potcenjivački, pre nekoliko godina, nadenuli navijači Barselone - prevodilac! Portugalac je u ponedeljak na konferenciji za medije pred meč sa Apoelom u Ligi šampiona pomogao u sporazumevanju “sedme sile” i Samija Kedire, pošto se zvanični prevodilac nije pojavio u zakazano vreme. Na kraju, svi su bili zadovoljni, naročito španski novinari, koji su nemačkom igraču postavljali pitanja na maternjem jeziku, on odgovarao na Engleskom, a Portugalac prevodio. Murinjo je inače taj nadimak dobio pošto je sada već daleke 1992. godine svoj prvi angažman imao kao prevodilac Bobija Robsona u vreme kada je engleski stručnjak sedeo na klupi lisabonskog Sportinga.


Sportal.rs

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo: Moguće je da se vratim u Inter

Murinjo: Moguće je da se vratim u Inter


Tanjug |



Trener fudbalera madridskog Reala Žoze Murinjo rekao je da ne isključuje mogućnost povratka u italijanski Inter.

224408_mdf42889_f.jpg


Portugalac je u razgovoru za televiziju "Medijaset" istakao da je Inter njegova kuća i da je opcija povratka uvek otvorena.


"Mislim da bih jednog dana mogao da se vratim. Inter trenutno ne prolazi kroz najbolji period i ja sam kao navijač tužan, ali uveren sam da će sledeća sezona biti puno bolja", poručio je Murinjo.


On je na klupi Intera bio od 2008. do 2010. godine. U prvoj sezoni osvojio je skudeto i Superkup Italije, a u drugoj istorijsku triplu krunu - skudeto, Kup Italije i Ligu šampiona.

Posle njegovog odlaska klub iz Milana promenio je čak pet trenera (Rafa Benitez, Leonardo, Đan Pjero Gasperini, Klaudio Ranijeri i Andrea Stramaćoni), a osvojio je samo FIFA klupsko prvenstvo, dok je primat u Seriji A preuzeo Milan.


Inter se devet kola pre kraja šampionata Italije nalazi na osmom mestu sa čak 22 boda manje od lidera Milana i deset bodova manje od trećeplasiranog Lacija, koji je na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Španski radio: Murinjo od naredne sezone na kormilu Mančester sitij

Španski radio: Murinjo od naredne sezone na kormilu Mančester sitija!


Tanjug |



Trener fudbalera madridskog Reala Žoze Murinjo postigao je dogovor sa Mančester Sitijem i od naredne sezone sedeće na klupi najbogatijeg engleskog kluba, ekskluzivno je objavio španski radio ABC.

226150_136577muf_f.jpg


Prema ovim informacijama ovog radija Murinjo je svoju odluku još pre dve nedelje saopštio presedniku Madriđana Florentinu Perezu.


"Murinjo želi da se vrati u Englesku, to nikada nije krio, a na njegovu odluku dodatno je uticao loš odnos sa pojedinim igračima, pre svega sa kapitenom Kasiljasom", rekao je Hoze Antonio Abelano, poznati novinar radija ABC.

Ukoliko se ova informacija ispostavi tačnom Murinjo će, baš kao u Interu, na klupi Sitija naslediti Roberta Manćinija.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo: Nema dogovora sa Sitijem

Murinjo: Nema dogovora sa Sitijem


Blic



Trener Real Madrida demantovao je navode španskog ABC radija da će se naredne sezone naći na klupi Mančester sitija i da ima nesuglasice sa kapitenom Ikerom Kasiljasom.

225240_murinjo01-reuter-juan-medina_f.jpg


“Nemam nikakvih problema sa Kasiljasom, ta priča je izmišljena. Ista je situacija i sa Sitijem, jer nisam imao nikakve razgovore sa njima. Ja imam ugovor sa Real Madridom i nijednog sekunda nisam pomislio na odlazak”, rekao je Murinjo.


Portugalski stručnjak vezan je ugovorom za tim iz Madrida još dve godine, pa iako mnogi najavljuju da će na leto napustiti kormilo "kraljevića", kao što je saopštio i španski ABC, Murinjo ih je odlučno demantovao.

Tako se, bar za sada, Manćini spasao nove u drugoj rundi od Murinja, pošto ga je Portugalac nasledio na klupi Intera.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo: “Ne pregovaram sa Sitijem”

Murinjo: “Ne pregovaram sa Sitijem”

Izvor. B92, eurosport | JT


Trener madridskog Reala Žoze Murinjo negirao je spekulacije da pregovara sa Mančester Sitijem.

1116318654f70ccf83d29e662848934_orig.jpg

Bivši menadžer Čelsija rekao je da uopšte nije u kontaktu sa Sitijem, a upitan da prokomentariše priče koje su se pojavile prethodnih dana, samo je rekao da u njima nema nikakve istine.

Siti je pre samo nekoliko nedelja bio glavni favorit za titulu u Premijer ligi, ali je sada pao na tri boda iza svog gradskog rivala Mančester Junajteda.

Iako Real trenutno ima šest bodova prednosti u odnosu na Barselonu na čelu tabele Primere, upravo zbog lošeg međusobnog skora sa Kataloncima, u Španiji mnogi očekuju da će Murinjo na kraju sezone napustiti ‘kraljevski klub’.

Murinjo je do sada u Engleskoj trenirao samo Čelsi, sa kojim je osvojio dve titule u Premijer ligi i jedan FA kup, pre nego što je dobio otkaz 2007. godine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo pobegao novinarima 43. put

Murinjo pobegao novinarima 43. put

Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Trener fudbalera Reala iz Madrida Žoze Murinjo propustio je konferenciju za novinare pred meč sa Atletikom.

20835149704f843717bc535214301607_orig.jpg

'Specijalnom' je to bio ukupno 43. put da eskivira novinare otkako je 2010. preuzeo kraljevsk klub. Kao i mnogo puta do sada, pred novinare je izašao Murinjov pomoćnik Aitor Karanka.

"Ne plašimo se predstojećeg gradskog derbija. Niko u klubu ne sumnja u Murinja, igrače ili stručni štab. Sigurni smo u ono što radimo", rekao je Karanka novinarima.

Real je u poslednjih pet utakmica zabeležio tri remija i sada ima samo četiri boda više od drugoplasirane Barselone.

Pored sutrašnje utakmice sa gradskim rivalom, ekipu Reala do kraja šampionata, pored ostalog, očekuje i "El Klasiko" derbi u Barseloni i meč sa Atletikom iz Bilbaoa.

Derbi Madrida između Atletika i Reala igra se u sredu od 22.00.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo brzo "kupio" Stankovića

Murinjo brzo "kupio" Stankovića

Izvor. B92 | AK


Fudbaleri Intera govorili su veoma pohvalno o bivšem treneru Žozeu Murinju, a Dejana Stankovića Portugalac je impresionirao za samo pet minuta.

4153428854f918f7a50b9a134743343_orig.jpg

"Još se sećam prvog govora koji je Morinjo održao u svlačionici. Posle samo pet minuta bio sam spreman da pokorim svet za njega. U svojoj 30. godini od njega sam naučio neke stvari za koje sam mislio da ih već znam", rekao je Stanković u dokumentarcu koji je snimila američka televizija ESPN.

Njegov saigrač Marko Materaci kazao je da je Murinjo igrače tretirao kao "braću i sinove".

Kapiten Intera Havijer Zaneti sadašnjeg trenera Real Madrida opisao je kao "jakog i tvrdoglavog čoveka".

"Kada smo se opraštali, osetio sam veliku tugu. Bilo je bolno gledati kako odlazi jer je on bio lider naše velike 'porodice'. Bili smo spremni da uradimo sve za njega", rekao je Zaneti.

Murinjo je trenirao Inter od 2008. do 2010. godine, a za to vreme osvojio je dva prvenstva Italije, jedan kup i Ligu šampiona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Murinjo: Trener PSŽ-a? Zašto da ne

Murinjo: Trener PSŽ-a? Zašto da ne

Beta / N.T. |



Trener fudbalera Real Madrida Žoze Morinjo rekao je da su mu ambicije osvajanje titula u raznim državama i da je spreman da razmotri da jednog dana preuzme Pari Sen Žermen.

271171_murinjo01-afp-miguel-riopa_f.jpg


"Biti šampion u drugoj državi je za mene motiv. Ovo bi bila peta, zašto da ne... Projekat PSŽ-a je veliki i dobro organizovan, ali ne mislim da im sada treba još jedan trener", rekao je Murinjo.


Portugalski stručnjak osvojio je brojne trofeje kao trener portugalskog Porta, engleskog Čelsija, italijanskog Intera i španskog Reala, pa nije isključeno da sebi zacrta nov izazov kada završi epizodu u "kraljevskom klubu".
 
Natrag
Top