Jocić plaćan za spajanje biznismena

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Jocić plaćan za spajanje biznismena

Izvor: Večernje novosti


Beograd -- Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam, imao je prijatelje iz biznisa i vlasti koji su pokušavali da mu pomognu u legalizovanju novca, pišu Novosti.

9849980944f63a904b22ba252767254_orig.jpg

Jocić je optužen za organizovanje ubistva hrvatskog novinara Ive Pukanića.

Između njega i narko bosa Darka Šarića postojao je "pakt o nenapadanju", odnosno Šarić se nije nadmetao za kupovinu preduzeća za koja je bio zainteresovan Jocić i obrnuto.

Novosti pišu da je finansijska istraga protiv Jocića, koju vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal, pri samom kraju. Policija je svoj deo posla odradila kroz analizu dokumenata njegovih najbližih poslovnih saradnika za koje se sumnja da su sa njim bili u "dilu".

Reč je o Milomiru Joksimoviću zvanom Miša Omega, Žarku Pavloviću, Slobodanu Đuroviću Kardinalu, bugarskom biznismenu Hristu Kovačkom, izraelskom bogatašu Motiju Ziseru...

Interesantna je činjenica da je samo dan pre nego što će biti uhapšen aprila 2009. godine, u svojoj iznajmljenoj vili od porodice Milošević, na Dedinju, ugostio u to vreme jednog od službenika MUP Srbije. Tako su nove-stare veze Joce Amsterdama ponovo izbile na svetlost dana. - Da bi se utvrdilo celokupno Jocićevo bogatstvo, na proveri će biti sve osobe sa kojima je sarađivao jer je poslovne transakcije i investicije uglavnom obavljao preko njih - kaže izvor "Novosti" blizak istrazi. - Zna se da se na aukcijama često pojavljivao u određenom društvu, a dovodio je i strane investitore.

Jocićevo bogatstvo procenjuje se na nekoliko desetina miliona evra. Zna se da je vlasnik firme "Hemisfera", a sumnja se da i iza preduzeća koja su registrovana na ime njegove supruge „Best properti“ i „VS end Si“, takođe stoji on.

Na suđenju za ubistvo Ive Pukanića, Sreten Jocić je nedavno na pitanje sudije šta je izvor njegove finansijske moći, odgovorio:

"Moja poznanstva! Ja sam spajao biznismene i to naplaćivao. I tada sam govorio ljudima u Srbiji da će doći Zakon o oduzimanju imovine, da vode računa šta rade, ali mi niko nije verovao".

Javno se pričalo i pisalo da je Jocić dosta novca uložio u kupovinu nekretnina na Zlatiboru u čemu mu je pomagao Boško Radonjić, koji je u međuvremenu preminuo. Interesantno je da je, kako se sumnja, pokupovao najskuplje objekte i najluksuznije lokacije, a da su mu u tome pomagali neki srpski biznismeni.

 
Natrag
Top