Jevrejima 11:13 zaskon ili vera!?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@rango343
laodikeja vrši zakon samo na jeziku, u to sam uvjeren 100%
iz više razloga
neka se moj kolega laodikeja ne ljuti, pišem to za njegovo dobro

u vrijeme mojsija ubica bi najvjerorojatnije bio kamenovan, dakle ubijen
ali
svaki slučaj grijeha je morao prvo biti iznesen pred Boga
i kako Bog kaže, tako su izvršavali
jer
Bog zna i čita pobude srca
znači savršeno dobro vidi zašto je netko ubijen
namjerno ili slučajno

ako je smrt izazvana slučajno, Bog neče dati pogubiti ubojicu
za namjerno ubojstvo smrtna kazna je bila neizbježna
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@rango343
marta se brinula za fizičko-tjelesno, jer je posluživala oko stola,
znači brine se za jelo i piće
a sestra njezina marija se brinula da ČUJE RIJEĆ BOŽJU
marija je brinula za DUHOVNE istine

Isusu Kristu su bili draži oni ljudi koji su htjeli čuti RIJEĆ, saznati od Njega nebeske istine,
znači draži su mu ljudi koji se više brinu za istinu - DUHOVNU hranu,
nego oni koji se brinu za hranu tjelesnu

i marta je mogla kao i marija prvo čuti rijeć koju Krist govori
a tek onda kada završi poslužiti okrijepu

čitaš u Bibliji:
Ne živi čovjek o kruhu, nego o svakoj rijeći koja izlazi iz usta Jehove
Ponovljeni zakon 8:3
Evanđelje Matej 4:4
A ti brate trebas takodje da citas bibbliju da onaj koji ne uzima (Telo,krv Isusa tj pricest nece imati zivot vecni)
Jer je Isus mana!!! hleb s nebesa koju Jevreji jedose i pomrese!!!!?????? a on je Hleb nebeski kroz koga dobijamo zivot vecni.


Vi ste kao i Fariseji,sadukeji,muslimani primili zakon Mojsija,koji je bio namenjen samo jevrejima!!!od tuda im je i dana pasha.

Jer da shvatate ko je Isus Hrist vi nebiste pisali takve gluposti,Isus Hrist je nas jedan i jedinstveni Bog mi nemamo drugog Boga Kroz koga se mozemo spasti.Dela apostolska jasno kazu o tome,i da je on hleb koji trebamo jesti a ko ga ne jede nece se spasti!?On je to jasno rekao apostolima
(Jer novi vam zavet dajem!? Ovo je moje telo,a ovo je moja Krv i svako ko bude jeo moje telo,pio moju krv imace zivot vecni jer je to pecat no skim sam
vog zaveta,svako ko ne cini tako nije u zavetu s Isusom Hristom to tvrdi biblija)A u zavetu je ko zna skim samo ne s Isusom,apostolima. Isus je dao novi zavet,a stari je znaci crko!!! Zasto ovi starozavetnici priznaju SZ-et??? jer su Fariseji oni ga i ubise a ne ponti pilat on je oprao ruke a fariseji ga ubise.Do dan danas fariseji,sadukeji ne priznase NZ-et koji je Gospod krvljui svojom podpisao.

Postoje takvi citati gde je Gospod krvlju svojom potpisao NZ-et.

Pozdrav od Gere.


Ako nije tako molim da me demantujete.

Pozdrav od Ger
e.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@rango343
laodikeja vrši zakon samo na jeziku, u to sam uvjeren 100%
iz više razloga
neka se moj kolega laodikeja ne ljuti, pišem to za njegovo dobro

u vrijeme mojsija ubica bi najvjerorojatnije bio kamenovan, dakle ubijen
ali
svaki slučaj grijeha je morao prvo biti iznesen pred Boga
i kako Bog kaže, tako su izvršavali
jer
Bog zna i čita pobude srca
znači savršeno dobro vidi zašto je netko ubijen
namjerno ili slučajno

ako je smrt izazvana slučajno, Bog neče dati pogubiti ubojicu
za namjerno ubojstvo smrtna kazna je bila neizbježna
Ma nisi ni ti nista bolji Ti nikad nisi i neces razumeti sta je zapravo Bog a Bog je (ELOHIM) samo zavisi ko ga kako shvata!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega
vidjećemo uskoro tko je pravi kršćanin
sada je lako, ali kad se peć nevolje užari
onda se vide zvijezde koje sjaju, samo za to prvo treba pasti debela noć, mrak
po danu su zvijezde nevidljive, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
dragi moj kolega
vidjećemo uskoro tko je pravi kršćanin
sada je lako, ali kad se peć nevolje užari
onda se vide zvijezde koje sjaju, samo za to prvo treba pasti debela noć, mrak
po danu su zvijezde nevidljive, zar ne?

Pa ajde da vidimo iz mojih postova Ko je pravi hriscanin!?i da vidimo iz tvojih!? ko hrista velica svo vreme a ko Jehovu.

Ili si Hriscanin ili jehovac pa izvoli,ja se drzim jedinog imena kroz kojeg cu se spasti a to je ISUS HRIST a ti neznam kako to sebe nazivas da si veci hriscanin od mene!?

Pozdrav od Gere.ö-
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate gero
pa nije kršćanstvo tko je veći
nesmiju se ljudi uspoređivati jedni s drugima
to nikada nisam ni mislio niti naučavao
kršćanstvo je život poslušnosti Bogu i Kristu kroz poštivanje Božjeg Zakona
dobro zboriš kada kažeš da je ime Kristovo jedino kroz koje se spašavamo

ali Jehova je Bog Jedan Jedini, to je i Krist naučavao, svjedočio
Nebeski Otac je dozvolio misiju otkupljenja ljudi jer ljubio nas je ljubavlju jačom i od smrti
Jehova je Bog a Krist je Božji Sin
kako to još ne shvačaš
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro, recimo, ti se trudiš da držiš Zakon. I poštuješ zapovesti. Ne ubijaš, ne kradeš itd. I sad neki čovek izvrši ubistvo. Po Zakonu, Božja naredba je da ubica mora biti kažnjen smrću. Oko za oko, zub za zub. To je Božja zapovest po Mojsijevom Zakonu. Ti si dužan da vršiš Božju volju i kazniš ubicu smrću. Hoćeš li reći da ubijaš iz ljubavi?

Svako dobro

Oko za oko, zub za zub i masnica za masnicu, u starom zavetu ne znaci da je neko ako je sagresio bliznjem morao biti ubijen od njegove ruke kako bi mu bilo vraceno istom merom, vec u biblijskoj terminologiji znaci da se taj dug prema bliznjem vracao u novcu ili materijalnim dobrima.

Ja se ne trudim da drzim zakon, on je prirodan proizvod vere coveka koji je potpuno predan Bogu, jer covek koji nije u zajednici sa Bogom ne moze da odrzi zapovesti, on je gresan i po prirodi ga krsi, i nema sile da ga odrzi jer u njemu vladaju gresne strasti.

Ono sto je potrebno je nanovorodjenje Duhom Svetim, koji coveku daje silu da ispuni svaku zapovest, i da pobedi sve gresne strasti i sklonosti ka grehu.

Ovo je ujedno odgovor i za Spedy koji me smatra licemerom i svoj licni greh prebacuje na druge.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
nemoj tako dragi kolega
nijedan svoj grijeh ne prebacujem ni na koga, tu naveliko grešiš

isto tako i kad kažeš da te smatram licemjerom, nisi u pravu
grešnik jesi, isto kao i ja
ali ti tvrdiš da si pravedan i svet, govoriš da je adventistička crkva ispred svih
a naučavate idolopoklonički nauk, subotu ne svetkujete, Bog vam je novac i gledate prvo na vlastite interese
govorim ti cijelo vrijeme da si u tami a ti ne shvačaš
sve što pišem je za tvoje dobro
dok još traje vrijeme milosti, iskreno i usrdno se pomoli Bogu da te uputi stazom istine
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam upravo govorio o tome, ti svoje grehe prebacujes na druge, i po tvojim recima svestan si da si gresnik i svesno svoje grehe prebacujes na druge, i govoris da su svi oko tebe losi a sam za sebe kazes da si gesan.

Ja ne zelim sebe da pravdam, ako neko sudi ili pravda to je Bog, on ce me i osuditi ili opravdati ako sam ucinio greh ili cinim pravdu.

Ja sam vec stazu istine pronasao, i to nije moje subjektivno misljenje, vec ono sto mi on svedoci vec punih 20 godina, i daje mi ziva iskustva u zajednici sa njim.
Ti svoju autobiografiju nisi opisao ovde na forumu, ako nesto svedocis moras priloziti pecat tog svedocanstva, a to je rec Bozja i iskustvo, jer jedno bez drugoga ne ide.
Apostoli su svedocili rec, ali su opisivali i iskustva koja su dozivljavali u licnoj zajednici sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
@rango343
laodikeja vrši zakon samo na jeziku, u to sam uvjeren 100%
iz više razloga
neka se moj kolega laodikeja ne ljuti, pišem to za njegovo dobro

u vrijeme mojsija ubica bi najvjerorojatnije bio kamenovan, dakle ubijen
ali
svaki slučaj grijeha je morao prvo biti iznesen pred Boga
i kako Bog kaže, tako su izvršavali
jer
Bog zna i čita pobude srca
znači savršeno dobro vidi zašto je netko ubijen
namjerno ili slučajno

ako je smrt izazvana slučajno, Bog neče dati pogubiti ubojicu
za namjerno ubojstvo smrtna kazna je bila neizbježna



Ubistvo je izvršeno namerno. Kamenovanje se vrši javno i svi prisutni moraju učestvovati u tome. Moje pitanje je: kako je moguće iz ljubavi vršiti stare zappovesti? Kako je moguće ubiti iz ljubavi prema Bogu?. To nije moguće. Ljubav ne ubija ni u kom slučaju. A oni koji izvršavaju pravdu po starim zapovestima ubijaju kada im to Bog naredi, bez ljubavi. Oni to rade iz straha od kazne. Jahve je bio posebno surov prema buntovnicima među Jevrejima. Sam je govorio: „Ja sam jedan ljubomoran bog.“ U slučajevima pobune protiv sebe, Jahhve bi izdvajao buntovnike sa čitavim prodicama, a onda bi naredio drugim Jevrejima da ih nemilosrdno pobiju. Da li ste svesni da je jedna od užasnih zapovesti Jahve gospoda i zapovest: Ubij? Ubij svakog ko se buni protiv mene, ubij svakog ko mi se ne pokorava. Stari zavet je pun slučajeva ovakvih ubistava, manjih ili većih. Čitavi gradovi su išli pod mač. A ovamo imamo zapovest: Ne ubij. Po jevanđelju Bog je ljubav, a po Starom zavetu, Jahve je ljubomora i mržnja.

Svako dobro
 
Natrag
Top