Jerusalimski oganj

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je nek mi sudi po onom sto znam da je istina i da vi lazete!

Ti ynas sta je istina, ali ne zelis da je prihvatis.
I takodje, znas da iznosis neistine protiv drugih.


Nemacki protestanti isli u rat na strani hitlera da ubijaju!

Bas im je bolji rod!

Ti se ne skidas sa foruma, nemas druga posla, neki od nas i rade...

A ti samo lazes i izmisljas!

Koji to nemacki protestanti.

Navedi poimenice.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tema je: Jerusalimski oganj. Naredni postovi koji se ne budu odnostili na temu, biće brisani!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Navedi Mire konkretne promjene kao posledicu ognja u Jerusalimu.
Jerusalimski oganj nije znak verujucima vec nevernicima da je Hristos vaskrsao. I mnogi su se obratili nakon toga u Hriscanstvo. Tvoj problem je sto ti lazes kako nema nikakve promene!

__________________________________________

Laodikeja, nemacki protestanti su vecina u nemackoj i isli su u rat na strani hitlera.
Dakle, ako cemo gledati "rodove na nivou drzave" protestanti su dali uzasan rod!

Nemoj mene optuzivati sto je tvoj brat Tripo izjednacio "veru i drzavu", ja samo odgovaram po njegovom.

Ako je nemacka protestantska zemlja, onda su protestanti nevidjeni zlocinci jer su ratovali na strani hitlera i isli u rat da ubijaju!

Njega malo napadni, ne mene.
On vas je napravio zlocincima!

I ajde da se drzimo teme.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jerusalimski oganj nije znak verujucima vec nevernicima da je Hristos vaskrsao. I mnogi su se obratili nakon toga u Hriscanstvo. Tvoj problem je sto ti lazes kako nema nikakve promene!

Opet nisi naveo konkretne posljedice pozitivne na moral ljudi.

Baš je znak nevjernicima, ti si branio da oni prvo ne vjeruju, pa da onda dobiju čudo da bi vjerovali, a sada pričaš obrnuto.

Vidiš kako upadaš u kontradikcije. Kod vas ide prvo čudo, pa vjera, umjesto obrnuto, to je dokaz da nemate vjere (većina).

Nemoj mene optuzivati sto je tvoj brat Tripo izjednacio "veru i drzavu", ja samo odgovaram po njegovom.

Pa zar niste, otvarate crkve gdje vaš narod po svijetu.

Vaša nacija. Dakle jedan narod jedna vjera.

Njega malo napadni, ne mene.

Ovo je već lična frustracija prema meni. Ko da sam ja bitan.

Ti goriš od želje da su svi protiv mene.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Hriscani ne idu u rat, osim ako ih Bog tamo posalje sa odredjenom misijom spasavanja, propovedanja, i oni ne nose oruzje, poput coveka iz knjige koju sam ti preporucio.

thumb_Udolinismrti.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni su svaku nauku izokrenuli vidiš da Mire kaže da idu prvo čuda pa onda vjera, a u BIbliji je obrnuto.

Zato i imaju tolika čuda jer bez toga nemaju vjere.

Čekaju oganj i onda dobijaju potvrdu vjere, prvo čudo pa vjera, umejsto obrnuto, ona Hananka je prvo vjerovala pa je onda dobila čudo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Opet nisi naveo konkretne posljedice pozitivne na moral ljudi.

Necu da navedem, imas o tome pisano pa citaj! Svi znaju da lazes.

Baš je znak nevjernicima, ti si branio da oni prvo ne vjeruju, pa da onda dobiju čudo da bi vjerovali, a sada pričaš obrnuto.
Ko prica obrnuto?

Isus je rekao: "ako ne verujete meni, verujte cudima"!

Cuda itekako imaju svoju svrhu i znace onima koji imaju iskreno srce, dok onima koji nemaju srca ne znace ni reci ni dela ni cuda ni nista. Na primer takvima kao ti.

Vidiš kako upadaš u kontradikcije. Kod vas ide prvo čudo, pa vjera, umjesto obrnuto, to je dokaz da nemate vjere (većina).
To nije istina, kod nas ide prvo vera pa cudo. A moze i obrnuto po bibliji, ne postoji nikakav uslov da moras verovati da bi ti se Bog smilovao, ali Bog ne zeli da utice na slobodnu volju ljudi pa zato ne daje cudo pre vere i zahteva prvo veru.

Pa zar niste, otvarate crkve gdje vaš narod po svijetu. Vaša nacija. Dakle jedan narod jedna vjera.
Jok, u kini nema pravoslavne crkve, lazovcino!

Ovo je već lična frustracija prema meni. Ko da sam ja bitan. Ti goriš od želje da su svi protiv mene.

Skroz si nebitan, bezvredni su ti postovi. Ja samo ne zelim da oni budu kao ti, ali izgleda da ne vredi.

Mire, Hriscani ne idu u rat, osim ako ih Bog tamo posalje sa odredjenom misijom spasavanja, propovedanja, i oni ne nose oruzje, poput coveka iz knjige koju sam ti preporucio.
Slazem se ja sa tobom, ali tvoji protestanti su isli da se bore na strani hitlera i na strani amerike.
I zato nije posteno da nas optuzujete za isto ono sto i vi radite.

Ne mozes ti doktora osuditi jer se pacijent ne pridrzava terapije!

Niti crkvu sto se vernici ne pridrzavaju njenog ucenja!

Postoje protestanti koji su neutralni i ne idu u rat, ali su manjina. Postoje i pravoslavni koji ne idu u rat i oni su manjina!

Jednako je!

Zato ne mozes osuditi kompletno pravoslavlje zbog vecine pokvarenih u njemu, jer biste onda morali osuditi i protestantizam zbog vecine zlih u njemu!

Stajes na stranu Tripa jer si duboko potresen kad neko napadne tvoju crkvu i verovanje, i moras da branis, a sa druge strane ti napadas kao dobar dan!

Cak si otisao toliko daleko da tvrdis da sam ja licemeran. To pokazuje da sam vas pogodio u zivac i da ne znate kuda..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Necu da navedem, imas o tome pisano pa citaj! Svi znaju da lazes.

Dakle nisi u stanju da navedeš konkretne pomake u moralu. Na tvoju žalost tvoju besmislenu tvrdnju ne prihvataju svi.

Ko prica obrnuto?

Isus je rekao: "ako ne verujete meni, verujte cudima"!

A što je kritikovao onog što je htio prvo čuda pa onda vjeru, hoćeš reći da Isus govori kontradiktorno.

Pa opet ti nisu vjerovali ni čudima jer nisu Njemu.

To nije istina, kod nas ide prvo vera pa cudo.

Sama pojava tolikih čuda je dokaz da sam u pravu.

Dakle nemate vjere nego samo da ja nam čuda, daj nam oganj da se opijamo emocijama.

A moze i obrnuto po bibliji,

Ne može vjera tvoja izliječi te.

ne postoji nikakav uslov da moras verovati da bi ti se Bog smilovao,

postoji a to je vjera.

ali Bog ne zeli da utice na slobodnu volju ljudi pa zato ne daje cudo pre vere i zahteva prvo veru.

Kakve veze ima to sa temom, volja?

Ali takvima kao pravosl. čudo daju demoni.

Jok, u kini nema pravoslavne crkve, lazovcino!

Opet to ne dokazuje da ne propagirate jednu vjeru i naciju.

Ovo je već dobra doza frustracije. A šta si ono govorio da mi treba pomoć. :)

Skroz si nebitan, bezvredni su ti postovi. Ja samo ne zelim da oni budu kao ti, ali izgleda da ne vredi.

Pa zato stalno vrijeđaš i pozivaš druge da ne budu na mojoj strani.
 
Natrag
Top