Jel radi neko od vas kao programer?Potrebno par saveta ako ste rasp

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Hvala vam puno na savetima!Jel moze neko da ostavi link gde mogu skinuti Java Creator i JRE ili JDK. nisam bas siguran sta sam procitao da mi je potrebno da bih programirao u Javi.Hvala u napred!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo ti link sa Oracle-ove stranice pa biraj šta hoćeš, moraš instalirati i Eclipse jer je to razvojno okruženje za Javu a možeš i NetBeans, malo pročeprkaj o tome na google-u a možeš i na Youtube pogledati malo primere kako se instalira i šta ti sve treba!


Kod:
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Instalirao sam i Java Creator i NetBeans i JDK 1.7 i nesto ne radi kako treba.Probacu da instaliram i Eclipse kad dodjem s' posla pa cu onda videti dal ce biti Ok.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
4
Pozdrav. Posto vidim da ste otvorili temu reko i ja malo da se raspitam
biggrin.gif

Zanima me ako neko moze da mi kaze/objasni kakva je ovo skola za ucenje programskih jezika: ITAcademy i da li se isplati da upisem tu skolu kao i da mi preporuci jos neke koje postoje u Srbiji posto sam cvrsto resio da zavrsim nesto od toga. Cilj mi je da zavrsi neku skolu vezanu za programiranje ili web aplikacije i kasnije od toga da zivim i da zaradjujem za zivot. Ako me razumete
smile.gif

Ako moze neko sto pre da mi objasni kako i sta posto vec kasnim sa upisom, pa da se ne bi popunila mesta ili poskupelo skolovanje.
Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
E i mene to zanima!Koliko sam citao na netu o njima rekao bih da su jedni od naj kvalitetnijih!A isplatice ti se sigurno!Programer je jedno od najtrazenijih zanimanja na trzistu rada kod nas,znaci najlakse se nadje posao.A i plate su odlicne,moze lepo da se zivi od njih!Drugar je skoro poceo da radi u Beogradu kao programer i ima pocetnu platu 500 evra!Surak isto radio u jednoj firmi kao programer imao je 900 evra platu,pa je presao u drugu za vecu,pa u trcu za jos vecu (nije hteo da kaze koliku) a sad je otvorio svoju firmu i ima oko 2000 evra mesecno!Ali ima oko 7 godina iskustva iza sebe i poznaje bukvalno sve programske jezike.
Pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
4
Kao sto sam rekao, planiram nju da upisem ali na netu sto sam procitao za njih misljenja su dosta razlicita ali vise su ih ljudi da kazem mazali nego sto su ih hvalili.. Pa sam zbog toga sad postavio pitanje ovde da mi neko ko je imao iskustva sa njima objasni da li vredi da se upisuje to :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Onda ti je najbolje da otvoris novu temu,da pitas dal'je neko zavrsio neki od tih kurseva i da ih pitas za misljenje o njima!
Pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
4
To cu i da uradim.. Valjda ce se javiti vise ljudi :)
Hvala u svakom slucaju :)
Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
svi se jednako koriste, nemoj pogresno shvatiti al svi su vazni, cak sto vise, ponekad se sve oblasti koriste zajedno, takodje i tezina ne sudjeluje u toj prici, razlika je u sintaksi, a ostalo je logika koja je najveci problem za svakog programera. ako zelis raditi desktop aplikacije onda uzmi c#, svidjece ti se sigurno, c jezika ima na forumu najvise zato sto se najvise uci u skolama i na fakultetima, pa skolarci i studenti traze rjesenja na internetu, nemoj to da te zbuni. ako zelis web programiranje to se krece od pocetka,html,php,css,javascript itd.

Pricao sam juce malo sa surakom on radi kao programer 7 godina.Posavetovao me je da za pocetak krenem da ucim HTML & CSS.Kaze da je i Java jako dobra ali je malo veliki zalogaj za pocetak.Sta mislite dal je bolje da skinem Eclipse ili Aptanu?U cemu je lakse raditi?
Pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
po meni ako se opredeliš za izradu web aplikacija onda ti je bolje raditi u Aptani!

pozz!
 
Natrag
Top