Jel moze pomoc oko kreiranja baze podataka i povezivanja sa sajtom?

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
E ovako da vam opisem ukratko moj problem!Poceo sam da ucim izradu web stranica.Napravio sam sajt za oglase.(koristio sam HTML i CSS)Sad bih da napravim da bude CMS kako bi ljudi mogli sami da unose svoje oglase.(to bih radio u PHP-u ako je moguce)Za pocetak hocu da napravim forme za registraciju i logovanje.Kapiram da mi za to treba baza podataka jer uneti podaci moraju megde da se cuvaju i proveravaju prilikom logovanja.Jel moze neko da mi objasni kako da kreiram bazu podataka i kako da je povezem sa mojim sajtom?A da zaboravio sam da napisem da imam podignut Apache server.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
To sam sredio kreirao sam bazu podataka,napravio forme za registraciju i logovanje ali sad imam drugi problemcic.Na primer kad neko hoce da se uloguje a promasi sifru ili username otvara mi se stranica login.php na kojoj nema nicega i na njoj izbacuje poruku "pogresno ste uneli korisnicko ime/sifru.Jel zna neko kako tu poruku da prikazem u nekom malom prozorcicu a da mi ne ucitava stranicu login.php nego nego da ostane na toj na kojoj jeste?Stavio sam ako je login uspesan da se korisnik redirektuje na memberarea.php i sad na else bih stavio da ostane na istoj stranici samo da izbaci poruku o gresci.Jel zna neko kako to da izvedem?Pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2010
Poruka
16
U slucaju da ti nije ispravan username ili password, korisnika ostavljas na pocetnoj stranici ili redirektujes opet na pocetnu index.php, a mozez malo ispod forme napisati "Vasi podaci nisu tacni" i sl. vidi kako je to realizovano na facebook, gmail, pa primijeni na svom primjeru. U svakom slucaju bitno je da sve sto radis radis iz temelja nemoj kopirati kod na pocetku dok malo ne skontas kako to sve funkcionise ;) srecno
 
Natrag
Top