Jehovini svedoci!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle da odgovorim na jos neka pitanja koja su proistekla iz mog poslednjeg komentara.

PITANJE:
Izvini dragi moj ali Mika je odgovorio na moj komentar, ne! nisam rekao da je on odgovorio na moje argumente nego se samo igrao rečima isto kao što i ti radiš. Nisi li ti danas dežurni Laodikeja pa odgovaraš na sva pitanja upućena Adventistima? ako jesi opet ništa nemam protiv.

Slušaj Laodikeja ja sam jasno govorio da Isus nije imao ni carstvo a ni večnu vlast dok mu je "Bog nije dao" a ako si ti svatio da je Isus oduvek imao i vlast i carstvo postiraj stih da mi usporedimo sa onim što ću ja postirati pa da vidimo gde je istina.

"nedvosmisleno potvrdjuje da je Isus Bog Jehova starog zaveta,"
To samo laik i onaj koji nema blage veze sa biblijom može tako nešto da kaže.

ODGOVOR: Problem kod vas Jehovinih svedoka je taj sto namerno drzite svoje oci zatvorene pred istinom koja vam se iznosi, ja znam da je to princip kojim vas uci organizacija, ali to cinite samo na stetu sebi, slepo slusajuci organizaciju koja je mnogo puta u proslosti pogresila, a vi je i dalje nazivate `Rab dobri i vjerni, meni je to neshvatljivo.

Ja sam naveo toliko uporednih citata koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta.
Ali evo nekoliko uporednih tekstova koji takodje nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova:

``Godine koje umre car Ozija videh Gospoda gde sedi na prestolu visokom i izdignutom, i skut Mu ispunjavaše crkvu.
Serafimi stajahu više Njega, svaki ih imaše šest krila: dvema zaklanjaše lice svoje i dvema zaklanjaše noge svoje, a dvema leteše.
I vikahu jedan drugom govoreći: Svet, svet, svet je Gospod nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove.
I zadrmaše se pragovi na vratima od glasa kojim vikahu, i dom se napuni dima.
I rekoh: Jao meni! Pogiboh, jer sam čovek nečistih usana, i živim usred naroda nečistih usana, jer Cara Gospoda nad vojskama videh svojim očima.
A jedan od serafima dolete k meni držeći u ruci živ ugljen, koji uze s oltara kleštima,
I dotače se usta mojih, i reče: Evo, ovo se dotače usta tvojih, i bezakonje tvoje uze se, i greh tvoj očisti se.
Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.
A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.
( knjiga proroka Isaije 6. 1 - 10 ).

``Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega. ( jevandjelje po Jovanu 12. 37 - 41 ).

Kao sto vidimo iz ova dva teksta, prorok Isaija kaze da je video Jehovu koji sedi na prestolu, a u drugom tekstu apostol Jovan citira ovaj tekst i primenjuje ga na Isusa, i kaze da je Isaija u stvari video slavu Isusovu, i govorio za njega.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
( Jevrejima posl;anica 1. 8 - 12 ).

Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje.
Sve haljine tvoje mirišu smirnom, alojom i kasijom. Koji žive u dvorima od minijske slonove kosti, one te vesele.
Carske kćeri dvore te; s desne ti strane stoji carica u ofirskom zlatu.
Čuj, kćeri, pogledaj i obrati k meni uho svoje, zaboravi narod svoj i dom oca svog.
I caru će omileti lepota tvoja; jer je On Gospod tvoj, i Njemu se pokloni.
Kći Tirova doći će s darovima, najbogatiji u narodu tebe će moliti.
Sva je ukrašena kći careva iznutra, haljina joj je zlatom iskićena.
U vezenoj haljini vode je k caru; za njom vode k tebi devojke, druge njene.
Vode ih veselo i radosno, ulaze u dvor carev.
Mesto otaca tvojih biće sinovi tvoji, postavićeš ih knezovima po svoj zemlji.
Učiniću da se ne zaboravlja ime tvoje od kolena na koleno; potom će te slaviti narodi va vek veka. ( psalam 45. 6 - 17 ).

Iz ovih tekstova vidimo da se Bog otac obraca Bogu sinu i kaze da on poseduje sledece Bozanske atribute:

Presto Boga sina je vecan kao i on sam, osnova NJEGOVOG carstva je palica pravde, on je u pocetku osnovao zemlju i nebesa su delo ruku njegovih, on je vecan i nepromenjiv kroz sva vremena vecnosti i u poroslosti i buducnosti, njemu pripada slava vavijek vijeka..
_____________________________________________________________________________________


PITANJE: Dakle po Adventistima Bog starog zaveta se utelotvorio u Boga Sina koji je umro na krstu. Očekujem odgovor sa da ili ne! a igre rečima me ne zanimaju.

ODGOVOR: DA.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"nedvosmisleno potvrdjuje da je Isus Bog Jehova starog zaveta,"

PITANJE: Ja sam mislio da ćeš ti dragi moj Laodikeja da mi kontraargumente daš na ono što sam ja tu gore već rekao, ali ti ideš dalje sa tvojom dogmom i zujiš u prazno kao pokvarena ploča.
Slušaj dragi moj Laodikeja tvoje glupo predubeđenje mene ne zanima, hoću da mi citiraš doslovni stih gde piše da je Bog starog zaveta taj Isus iz novog zaveta. A ako to nemaš dragi moj ja ću izvući zaključak da biblija to ne naučava i da to što ti zujiš u prazno jeste vaša teološka jeres od Atanasija do danas.

ODGOVOR: upravo sam ti gore citirao cetiri uporedna teksta, a u prethodnom komentaru njih mnostvo, neznam sta vise trazis od toga..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Dragi moj Laodikeja pa si već zaboravio da ti imaš TRIJATU Gospoda i svi ti JEHOVA! tebi i Toša iza ćoša isto ti je Gospod.
Ne razumem te, pa nisam li ti ja citirao celu glavu Zaharijinu i tražio ti da mi kažeš gde piše da je Bog proboden??
Laodikeja gde piše da je BOG PROBODEN? koji stih koja biblija koje izdanje koja godina ko je izdavač :)

ODGOVOR: pa u tom mom objasnjenju Zaharije upravo Bog Jehowa kaze za sebe da ce ga pogledati oni koji su ga proboli, a Jevandjelisti nas obavestavaju ko je proboden, i da je to ispunjenje Zaharijinog prorocanstva, da ce ljudi pogledati Isusa, koji je starozavetni Bog Jehova koji je uzeo ljudsko telo i dopustio da ga razapnu i probodu.

Citat:

Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 32 - 37 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Nigde to ne piše ni u tvoju jadnu bibliju što je cepkaš kako ti ćefne pa izvlačiš što ti odgovara. Ne piše ni da se Bog javio u telu kako ovde zujuš u vetar po 150 puta na dan u nadi da će postati istina. Sve to su ti tvoji teolozi od Atanasija dodali pismu, svataš?

ODGOVOR: Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Neki prevodi umesto reci `Nije se otimao da se isporedi s Bogom, kazu: `Nije smatrao za nesto prigrabljeno da se isporedi s Bogom...jer je sam bio Bog, vec se odrekao svoje Bozanske prirode, ponizio se i uzeo ljudsko telo podlozno bolestima, starenju, i smrti.
Zbog te svoje poniznosti i zemaljske prirode, Isus je mogao reci da je Bog njegov otac kao sto je otac svakog coveka koji se radja na zemlji, da je Bog veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti oca svojega, kao sto je svaki covek duzan da odrzi.
Isus je u svom zivotu pokazao apsolutni primer kako treba ziveti u poniznosti i krotosti pred Bogom i pred ljudima.

Jedan drugi tekst upravo kaze da se Bog javio u telu `BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA, PROPOVEDI SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PITANJE: Vidi ovaj biser hrišćana najveće svetosti i darova duha, baš si smešan ovim glupim predubeđenjem, pa nisam ti tražio da mi daš doslovne stihove iz tvoje biblije gde piše:
Trojstvo, Trojični, TRIJADA Božanstava i jesi li mi postirao te stihove, nisi nit ćeš mi to postirati nego ćeš da zujiš u vetar tvojim predubešenjem i sarkazma radi isto to ćeš pisati za pet minuta.
Uobraženo se uzdaš u Atanasijeve teologe, neupućen si i zato imaš problema voditi civilizovanu diskusiju.
Kada ćeš mi citirati te doslovne stihove? :) hoću i ja da vidim gde u tvojoj bibliji piše Trijada Božanstava sa karakterom JEHOVA.
Još i doslovni stih " trojstvo u saradnji i podeli uloga u planu spasenja coveka..jer ako je Isus Bog onda je njegova vlas vecna, i on je Bog Jehowa koji caruje."

Sve redom dragi moj stih po stih i doslovno! ili zuji u vetar ako nemaš argumenata pa i ti sa draguljima na personalnoj bazi kao i brat ti gerakules, a svima vama želim da postajete deca Božija i da imate mir sa svim ljudima.

ODGOVOR: Iz ovih tvojih poslednjih reci se vidi da nisi upoznat sa principom proucavanja biblije..odnosno hermenautikom. neznas sta znace uporedni tekstovi, i sagledavanja celog konteksta, i ne poznajes sam recnik biblije..kad to spoznas onda ces shvatiti istine koje za tebe jos uvek pretstavljaju tajnu.
Osim toga, Bozja rec se nikada ne proucava bez molitve, i trazenja Bozanskog prosvetljenja, ona je tako duboka, a opet tako jednostavna za razumevanje, ali ja te razumem, je organizacija je ono sto koci coveka da otvori svoj um za Bozanske istine koje se otkrivaju tako jasno u biblijskom tekstu..

Jedan od primera su tekstovi koje sam vec citirao, ali koje vi namerno izvrcete da ne bi priznali da ime ELOHIM oznacava mnozinu, u ovom slucaju trojerinog Boga, a to dokazuje nastavak `IM, u samom imenu, koji aludira na vise osoba `ELOH-im:

Sledeci tekstovi su dokaz:

DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.

Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
ODGOVOR: Problem kod vas Jehovinih svedoka je taj sto namerno drzite svoje oci zatvorene pred istinom koja vam se iznosi, ja znam da je to princip kojim vas uci organizacija, ali to cinite samo na stetu sebi, slepo slusajuci organizaciju koja je mnogo puta u proslosti pogresila, a vi je i dalje nazivate `Rab dobri i vjerni, meni je to neshvatljivo.,,

Hvala Laki, uzeo si mi reč iz usta ...baš sve doslovno htedoh reći Adventistima sa malom korekcijom na kraju, pa umestro ,,rob dobri i verni,, staviti ,,sluškinja Gospodnja,, čije reči su ,,DUH PROROŠTVA,, ni manje ni više a to znači NE POGREŠIVE jer su to reči ISUSOVE a ona je ,,Isus,,?

,,DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
,,

AMIN! Samo bih još dodao da anđeli NEMAJU stvaralačku moć već samo od stvorenog mogu da ukrštaju vrste kao čovek ali da stvaraju NE. U samom početku Pisma se opisuje DUH---BOŽIJI i izgovara REČ koja čini da bude ili uzrokuje da postoji ...nije li to ime poznato?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovoj post sam napisao pre 7-8 sati nego ovaj forum ko babini zubi pa tek ti ga sada šaljem.


PITANJE: Miko, ko je Isusa podigao za kralja i dao mu vlast?
Laodikeja
ODGOVOR: trojstvo u saradnji i podeli uloga u planu spasenja coveka..jer ako je Isus Bog onda je njegova vlas vecna, i on je Bog Jehowa koji caruje.
Sledeci tekstovi upravo govore o Isusu Jehovi koji je preuzeo vlast:

ISUSU PREDANA VLAST:
``Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti.
( knjiga proroka Danila 7. 13 - 14 ).

ISUS BOG JEHOWA POCEO DA VLADA KAO KRALJ:

I dvadeset i četiri starešine koje seđahu pred Bogom na prestolima svojim, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu.
Govoreći: Hvalimo Te, Gospode Bože Svedržitelju, koji jesi, i beše, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ. ( otkrivenje 11. 16 - 17 ).

ISUS REC BOZJA, VODJA NEBESKE VOJSKE, CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR ND GOSPODARIMA:

I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje 19. 11 - 16 ).


Baš me te žao dragi moj Laodikeja, iskreno te žalim! zaveden si prijatelju i u velikoj zabludi. Vidi zašto
i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti.
( knjiga proroka Danila 7. 13 - 14 ).
Pitanje je bilo ko je Isusa podigao za kralja i podao mu vlast? tvoj odgovor je da ga je TRIJADA Božanstava podigao i za kralja i dao mu vlast.
Tako ispada da je sam sebe Isus postavio za kralja i sam sebi dao vlast jer i on je deo te TRIJADE, meni je to dobar razlog da izvučem zaključak da si zaveden i u zabludi, ali tvoje pravo biranja pa poštujem.

Daniel 7
7:13 I saw in the night visions, and, behold, one like the Son of man came with the clouds of heaven, and came to the Ancient of days, and they brought him near before him.
7:14 And there was given him dominion, and glory, and a kingdom, that all people, nations, and languages, should serve him: his dominion is an everlasting dominion, which shall not pass away, and his kingdom that which shall not be destroyed.

Laodikeja ko je Isusa postavio za cara i ko mu dao vlast?


Hvalimo Te, Gospode Bože Svedržitelju, koji jesi, i beše, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ. ( otkrivenje 11. 16 - 17 ).
Revelation 11
11:1 And there was given me a reed like unto a rod: and the angel stood, saying, Rise, and measure the temple of
HisName.gif
, and the altar, and them that worship therein.

11:2 But the court which is without the temple leave out, and measure it not; for it is given unto the Gentiles: and the holy city shall they tread under foot forty and two months.
11:3 And I will give power unto my two witnesses, and they shall prophesy a thousand two hundred and threescore days, clothed in sackcloth.
11:4 These are the two olive trees, and the two candlesticks standing before the Elohim of the earth.
11:5 And if any man will hurt them, fire proceedeth out of their mouth, and devoureth their enemies: and if any man will hurt them, he must in this manner be killed.
11:6 These have power to shut heaven, that it rain not in the days of their prophecy: and have power over waters to turn them to blood, and to smite the earth with all plagues, as often as they will.
11:7 And when they shall have finished their testimony, the beast that ascendeth out of the bottomless pit shall make war against them, and shall overcome them, and kill them.
11:8 And their dead bodies shall lie in the street of the great city, which spiritually is called Sodom and Egypt, where also our Master was crucified.
11:9 And they of the people and kindreds and tongues and nations shall see their dead bodies three days and an half, and shall not suffer their dead bodies to be put in graves.
11:10 And they that dwell upon the earth shall rejoice over them, and make merry, and shall send gifts one to another; because these two prophets tormented them that dwelt on the earth.
11:11 And after three days and an half the Spirit of life from
HisName.gif
entered into them, and they stood upon their feet; and great fear fell upon them which saw them.
11:12 And they heard a great voice from heaven saying unto them, Come up hither. And they ascended up to heaven in a cloud; and their enemies beheld them.
11:13 And the same hour was there a great earthquake, and the tenth part of the city fell, and in the earthquake were slain of men seven thousand: and the remnant were affrighted, and gave glory to the Elohim of heaven.
11:14 The second woe is past; and, behold, the third woe cometh quickly.
11:15 And the seventh angel sounded; and there were great voices in heaven, saying, The kingdoms of this world are become the kingdoms of our Elohim, and of his Messiah; and he shall reign for ever and ever.
11:16 And the four and twenty elders, which sat before
HisName.gif
on their seats, fell upon their faces, and worshipped
HisName.gif
,
11:17 Saying, We give thee thanks, O
HisName.gif
El-Shaddai, which art, and wast, and art to come; because thou hast taken to thee thy great power, and hast reigned.
11:18 And the nations were angry, and thy wrath is come, and the time of the dead, that they should be judged, and that thou shouldest give reward unto thy servants the prophets, and to the saints, and them that fear thy name, small and great; and shouldest destroy them which destroy the earth.
11:19 And the temple of
HisName.gif
was opened in heaven, and there was seen in his temple the ark of his testament: and there were lightnings, and voices, and thunderings, and an earthquake, and great hail.



Откривење 11:1-19

1 Затим сам добио трску налик штапу и било ми је речено: „Устани и измери светилиште Божјег храма и олтар и оне који обожавају Бога у њему! 2 А двориште које је изван храмског светилишта остави и немој га мерити, јер је дато незнабошцима. Они ће газити свети град четрдесет и два месеца. 3 Послаћу своја два сведока да обучени у кострет пророкују хиљаду двеста и шездесет дана.“ 4 Њих предочавају две маслине и два свећњака. Они стоје пред Господарем земље.
5 Покуша ли им ко зло нанети, из њихових ће уста изаћи ватра и прождрети њихове непријатеље. Покуша ли им ко зло нанети, баш тако ће бити убијен. 6 Они имају власт да затворе небо да за време њиховог пророковања не пада киша. И имају власт да воде претворе у крв и да ударе земљу сваком врстом невоље кад год зажеле.
7 А кад заврше своје сведочење, звер која излази из бездана заратиће с њима, победиће их и убити. 8 И њихова ће тела лежати на главној улици великог града који се у пренесеном смислу зове Содом и Египат, где је и њихов Господ био прибијен на стуб. 9 А људи из свих народности и племена и језика и народа гледаће њихова тела три и по дана и неће дати да им се тела положе у гроб. 10 А они који живе на земљи радоваће се и веселити над њиховом смрти и слаће дарове једни другима, јер су та два пророка мучила оне који живе на земљи.
11 Али после три и по дана, дух живота од Бога ушао је у њих и стали су на своје ноге, тако да је велик страх обузео оне који су их гледали. 12 Тада су зачули јак глас с неба како им говори: „Попните се овамо!“ И они су се у облаку попели на небо, пред очима својих непријатеља. 13 И у тај час десио се јак земљотрес и срушила се десетина града. Седам хиљада људи погинуло је у том земљотресу, а остали су се уплашили и дали славу Богу небеском.
14 Други „јао“ је прошао. Гле, трећи „јао“ долази брзо.
15 И седми анђео је затрубио. И на небу су се зачули јаки гласови: „Краљевска власт над светом сада припада нашем Господу и његовом Христу, и он ће краљевати у сву вечност.“
16 И двадесет и четири старешине који су седели пред Богом на својим престолима пали су ничице и поклонили се Богу, 17 говорећи: „Захваљујемо ти, Јехова Боже, Свемоћни, који јеси и који си био, јер си узео у руке своју велику моћ и почео краљевати. 18 Али народи су се разбеснели и дошао је твој гнев и време да се суди мртвима и да се да̂ награда твојим робовима пророцима и светима и онима који се боје твог имена, малима и великима, и да се униште они који земљу уништавају.“
19 И отворило се светилиште Божјег небеског храма и показао се ковчег Божјег савеза у светилишту његовог храма. И настале су муње и гласови и громови и земљотрес и велики град.


Dragi moj Laodikeja pročitaj moj post i pokušaj sam sebi dati odgovor na postavljeno pitanje "ko je uzdigao Isusa na presto i ko je predao Isusu vlast i carstvo?" veliki pozdrav i mir ti želim.


Откривење 19:1-21

1 После тога зачуо сам снажан глас као глас силног мноштва на небу, како говори: „Хвалите Јах! Спасење и слава и моћ припадају нашем Богу, 2 јер су његове пресуде истините и праведне. Јер је извршио суд над великом блудницом, која је покварила земљу својим блудом, и осветио је на њој крв својих робова.“ 3 И по други пут су рекли: „Хвалите Јах! Дим са њеног згаришта уздизаће се у сву вечност.“
4 И двадесет и четири старешине и четири бића пали су ничице и поклонили се Богу, који седи на престолу, и рекли: „Амин! Хвалите Јах!“
5 И од престола је дошао глас који је рекао: „Хвалите нашег Бога, сви његови робови, који га се бојите, мали и велики!“
6 И зачуо сам нешто што је звучало као глас силног мноштва и као хука многих вода и као тутњава силних громова, како говори: „Хвалите Јах, јер је почео краљевати Јехова, наш Бог, Свемоћни! 7 Радујмо се и веселимо се и славу му дајмо, јер је дошла Јагњетова свадба и спремна је његова жена! 8 И дато јој је да се обуче у фини лан, сјајан и чист, јер фини лан представља праведна дела светих.“
9 И анђео ми је рекао: „Пиши: Срећни су они који су позвани на Јагњетову свадбену вечеру.“ Још ми је рекао: „Ово су поуздане Божје речи.“ 10 Тада сам пао пред његове ноге да му се поклоним, али он ми је рекао: „Немој то чинити! Ја сам само роб као и ти и твоја браћа којој је поверено да сведоче за Исуса. Богу се клањај! Јер сврха је пророчанстава да сведоче за Исуса.“
11 И видео сам отворено небо, кад тамо — бели коњ. А онај који је седео на њему зове се Верни и Истинити, и он праведно суди и ратује. 12 Очи су му биле пламен огњени, и на глави је имао многе круне. Имао је написано име које не зна нико осим њега самог 13 и био је обучен у хаљину попрскану крвљу. Име му је било Реч Божја. 14 За њим су ишле небеске војске на белим коњима, обучене у фини лан, бео и чист. 15 Из уста му је излазио оштар мач, да њиме удари народе. Он ће над њима владати гвозденом палицом. И газиће пресу жестоког гнева Свемоћног Бога. 16 На својој хаљини, на својим бедрима, имао је написано име: Краљ над краљевима и Господар над господарима.
17 Видео сам и једног анђела како стоји на сунцу. Он је повикао из свег гласа и рекао свим птицама које су летеле посред неба: „Дођите, сакупите се на велику Божју вечеру, 18 да једете месо краљева, месо војних заповедника, месо јунака, месо коња и њихових јахача, месо свих људи — слободњака и робова, малих и великих!“
19 И видео сам звер и краљеве земаљске и њихове војске сакупљене да воде рат с оним који седи на коњу и с његовом војском. 20 И звер је била ухваћена, а с њом и лажни пророк који је пред њом чинио чудесне знакове, којима је заводио оне што су примили жиг звери и оне што су се клањали њеном лику. Обоје су били живи бачени у огњено језеро које гори сумпором. 21 А остали су били побијени мачем што је излазио из уста онога који седи на коњу. И све су се птице наситиле њиховог меса.


Laodikeja obijasni mi ko je tebi Svemogući ili Svemoćni Bog iz te tvoje TRIJADE BOŽANSTAVA? ja kažem da je JEHOVA jedini biblijski Bog i niko mu nije nalik niti jednak i ravan, što biblijom mogu podržati. A ti da mi obijasniš te uloge tvojih Božanstava, kaži mi kako TRI uloge Božasntava ili SLUŽBE a samo jedan Bog. A ako jedna uloga Božasnava umre dali taj vaš Bog još uvek jedan, još i da mi daš i doslovni stih odakle to naučavanje.
Ne pojmljivo je da ne preš sa jedinim istinitim i ne priznaš ga za Boga Oca tvoritelja svega što je tvoreno, još sebe i prozivaš hrišćaninom.
Sve ovo sam ti napisao dragi moj Laodikeja zato što znam da će se uništiti sve "krive religije" a tu spada i tvoj Adventizam sa TRIJADOM Bogova u glavnim ulogama i raznim dužnostima, ali kao i uvek to je samo moje mišljenje pa zato i ne mora da se prihvati, mir ti želim.

Dodato posle 43 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja sam naveo toliko uporednih citata koji potvrdjuju da je Isus zajedno sa ocem i Svetim Duhom Bog starog zaveta.
Ali evo nekoliko uporednih tekstova koji takodje nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus starozavetni Bog Jehova

Polako Laodikeja, polako idemo redom, prvo pročitaj još jednom šta si napisao ovde gore pa onda šta tu pišeš dole.

PITANJE: Dakle po Adventistima Bog starog zaveta se utelotvorio u Boga Sina koji je umro na krstu. Očekujem odgovor sa da ili ne! a igre rečima me ne zanimaju.

ODGOVOR: DA.


E sada dragi moj Laodikeja obijasni mi gde je Sveta TRIJADA Božanstava u starom zavetu ako se tek u novom jedini svemoćni Bog JEHOVA utelotvorio "inkarnacijom u ulogu" Boga Sina koji je glavna uloga novog zaveta.
Laodikeja ko je umro na krstu? inkarnirani JEHOVA ili glavna uloga novog zaveta Svemogući Bog Sin?. Nešto ovde kod TRINITANACA užasno zaudara, osim ako Adventizam ne izađe čist da ima Trijadu Bogova :) a ne kako se zamajavate da je samo jedan koji se inkarnira u glavne uloge ili dužnosti.

Dragi moj Laodikeja ja znam da ako se slon inkarnira u miša, taj slon nije više slon nego sada je miš, dali je to tako i kod Adventista?
A ako umre taj miš obijasni mi šta biva sa slonom? :)

"nedvosmisleno potvrdjuje da je Isus Bog Jehova starog zaveta,"

PITANJE: Ja sam mislio da ćeš ti dragi moj Laodikeja da mi kontraargumente daš na ono što sam ja tu gore već rekao, ali ti ideš dalje sa tvojom dogmom i zujiš u prazno kao pokvarena ploča.
Slušaj dragi moj Laodikeja tvoje glupo predubeđenje mene ne zanima, hoću da mi citiraš doslovni stih gde piše da je Bog starog zaveta taj Isus iz novog zaveta. A ako to nemaš dragi moj ja ću izvući zaključak da biblija to ne naučava i da to što ti zujiš u prazno jeste vaša teološka jeres od Atanasija do danas.

ODGOVOR: upravo sam ti gore citirao cetiri uporedna teksta, a u prethodnom komentaru njih mnostvo, neznam sta vise trazis od toga..

Kada pročitaš Danijela i Otkrivenje molim da mi daš još samo jedan stih, najbolji stih gde je Svemogući Bog Sin Isus JEHOVA. Jer kako vidiš to što si ti upravo citirao je zujanje u vetar da ne kažem LAŽ reći ću da je glupo predubeđenje bez biblijske osnove.


PITANJE: Dragi moj Laodikeja pa si već zaboravio da ti imaš TRIJATU Gospoda i svi ti JEHOVA! tebi i Toša iza ćoša isto ti je Gospod.
Ne razumem te, pa nisam li ti ja citirao celu glavu Zaharijinu i tražio ti da mi kažeš gde piše da je Bog proboden??
Laodikeja gde piše da je BOG PROBODEN? koji stih koja biblija koje izdanje koja godina ko je izdavač :)

ODGOVOR: pa u tom mom objasnjenju Zaharije upravo Bog Jehowa kaze za sebe da ce ga pogledati oni koji su ga proboli, a Jevandjelisti nas obavestavaju ko je proboden, i da je to ispunjenje Zaharijinog prorocanstva, da ce ljudi pogledati Isusa, koji je starozavetni Bog Jehova koji je uzeo ljudsko telo i dopustio da ga razapnu i probodu.

Laodikeja, Laodikeja pa zar u lice gledaš i LAŽEŠ?
Eto tražim ti opet taj doslovni stih iz Zaharije gde piše da je jedini JEHOVA BOG proboden. vidiš podvučeno da ti ne promakne jer sa vama koji nemate obzira ni prema čemu samo se tako može.

Onda dođoše vojnici, i prvom dakle prebiše noge, i drugom raspetome s Njim.
A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge;
Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše. ( jevandjelje po Jovanu 19. 32 - 37 ).

John 19
19:1 Then Pilate therefore took
SonName.gif
, and scourged him.

19:2 And the soldiers platted a crown of thorns, and put it on his head, and they put on him a purple robe,
19:3 And said, Hail, King of the Jews! and they smote him with their hands.
19:4 Pilate therefore went forth again, and saith unto them, Behold, I bring him forth to you, that ye may know that I find no fault in him.
19:5 Then came
SonName.gif
forth, wearing the crown of thorns, and the purple robe. And Pilate saith unto them, Behold the man!

19:6 When the chief priests therefore and officers saw him, they cried out, saying, Crucify him, crucify him. Pilate saith unto them, Take ye him, and crucify him: for I find no fault in him.
19:7 The Jews answered him, We have a law, and by our law he ought to die, because he made himself the Son of Elohim.
19:8 When Pilate therefore heard that saying, he was the more afraid;
19:9 And went again into the judgment hall, and saith unto
SonName.gif
, Whence art thou? But
SonName.gif
gave him no answer.

19:10 Then saith Pilate unto him, Speakest thou not unto me? knowest thou not that I have power to crucify thee, and have power to release thee?
19:11
SonName.gif
answered, Thou couldest have no power at all against me, except it were given thee from above: therefore he that delivered me unto thee hath the greater sin.

19:12 And from thenceforth Pilate sought to release him: but the Jews cried out, saying, If thou let this man go, thou art not Caesar's friend: whosoever maketh himself a king speaketh against Caesar.
19:13 When Pilate therefore heard that saying, he brought
SonName.gif
forth, and sat down in the judgment seat in a place that is called the Pavement, but in the Hebrew, Gabbatha.

19:14 And it was the preparation of the passover, and about the sixth hour: and he saith unto the Jews, Behold your King!
19:15 But they cried out, Away with him, away with him, crucify him. Pilate saith unto them, Shall I crucify your King? The chief priest answered, We have no king but Caesar.
19:16 Then delivered he him therefore unto them to be crucified. And they took
SonName.gif
, and led him away.

19:17 And he bearing his stake went forth into a place called the place of a skull, which is called in the Hebrew Golgotha:
19:18 Where they crucified him, and two other with him, on either side one, and
SonName.gif
in the midst.

19:19 And Pilate wrote a title, and put it on the stake. And the writing was,
SonName.gif
OF NAZARETH THE KING OF THE JEWS.

19:20 This title then read many of the Jews: for the place where
SonName.gif
was crucified was nigh to the city: and it was written in Hebrew, and Greek, and Latin.

19:21 Then said the chief priests of the Jews to Pilate, Write not, The King of the Jews; but that he said, I am King of the Jews.
19:22 Pilate answered, What I have written I have written.
19:23 Then the soldiers, when they had crucified
SonName.gif
, took his garments, and made four parts, to every soldier a part; and also his coat: now the coat was without seam, woven from the top throughout.

19:24 They said therefore among themselves, Let us not rend it, but cast lots for it, whose it shall be: that the scripture might be fulfilled, which saith, They parted my raiment among them, and for my vesture they did cast lots. These things therefore the soldiers did.
19:25 Now there stood by the stake of
SonName.gif
his mother, and his mother's sister, Mary the wife of Cleophas, and Mary Magdalene.

19:26 When
SonName.gif
therefore saw his mother, and the disciple standing by, whom he loved, he saith unto his mother, Woman, behold thy son!

19:27 Then saith he to the disciple, Behold thy mother! And from that hour that disciple took her unto his own home.
19:28 After this,
SonName.gif
knowing that all things were now accomplished, that the scripture might be fulfilled, saith, I thirst.

19:29 Now there was set a vessel full of vinegar: and they filled a spunge with vinegar, and put it upon hyssop, and put it to his mouth.
19:30 When
SonName.gif
therefore had received the vinegar, he said, It is finished: and he bowed his head, and gave up the spirit.

19:31 The Jews therefore, because it was the preparation, that the bodies should not remain upon the stake on the Sabbath day, (for that Sabbath day was an high day,) besought Pilate that their legs might be broken, and that they might be taken away.
19:32 Then came the soldiers, and brake the legs of the first, and of the other which was crucified with him.
19:33 But when they came to
SonName.gif
, and saw that he was dead already, they brake not his legs:

19:34 But one of the soldiers with a spear pierced his side, and forthwith came there out blood and water.
19:35 And he that saw it bare record, and his record is true: and he knoweth that he saith true, that ye might believe.
19:36 For these things were done, that the scripture should be fulfilled, A bone of him shall not be broken.
19:37 And again another scripture saith, They shall look on him whom they pierced.
19:38 And after this Joseph of Arimathaea, being a disciple of
SonName.gif
, but secretly for fear of the Jews, besought Pilate that he might take away the body of
SonName.gif
: and Pilate gave him leave. He came therefore, and took the body of
SonName.gif
.

19:39 And there came also Nicodemus, which at the first came to
SonName.gif
by night, and brought a mixture of myrrh and aloes, about an hundred pound weight.

19:40 Then took they the body of
SonName.gif
, and wound it in linen clothes with the spices, as the manner of the Jews is to bury.

19:41 Now in the place where he was crucified there was a garden; and in the garden a new sepulchre, wherein was never man yet laid.
19:42 There laid they
SonName.gif
therefore because of the Jews' preparation day; for the sepulchre was nigh at hand.



E tako dragi moj Laodikeja a sada me LAŽI da je JEHOVA proboden na krstu!
Laodikeja gde u ovoj glavi piše Božije ime JEHOVA? koji stih kaže da je jedini istiniti Bog JEHOVA proboden i umro na krstu :)
Uživanje je sa tobom diskutirati dragi moj, baš lepo što ovde širiš teologiju Adventizma da svaki koji vas čita sam za sebe izvuče zaključak, a ja ti želim veliki pozdrav i mir tebi i celom Adventizmu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, upravo sam sada iskustveno video ono sto sam i zakljucio na kraju mog poslednjeg komentara, a to je, da nisi upoznat sa principom proucavanja biblije..odnosno hermenautikom. neznas sta znace uporedni tekstovi, i sagledavanja celog konteksta, i ne poznajes sam recnik biblije..kad to spoznas onda ces shvatiti istine koje za tebe jos uvek pretstavljaju tajnu.
Osim toga, Bozja rec se nikada ne proucava bez molitve, i trazenja Bozanskog prosvetljenja, ona je tako duboka, a opet tako jednostavna za razumevanje, ali ja te razumem zasto sve izvrces i oblacis u ruho ljudskih filozofija, a za to je kao sto sam vec naveo kriva organizacija, ona je ono sto koci coveka da otvori svoj um za Bozanske istine koje se otkrivaju tako jasno u biblijskom tekstu..
Kada bi covek uzeo da proucava bibliju onakvu kakva ona jeste, bez da mu je iko tumaci, on bi zakljucio upravo ovo o cemu ti ja govorim, jer bibliji ne treba tumac, ona sama sebe tumaci, i rezultati tog tumacenja su uvek isti, odnosno dovode do jedne istine koju propoveda samo jedna crkva, a to ni u kom slucaju nisu Jehowini svedoci..
Ostali i imaju delimicnu svetlost koja treba jos da se dopuni, ali ucenje Jehowinih svedoka je potpuna tama, krug iz kojeg nema izlaska, niti zdravog razuma, jer ne pitaju Boga da li je nesto Istina, vec idu u svom slepilu glavom kroz zid.

Kada bih te pitao da li si u molitvi zatrazio od Jehowe koga slavis da te on osvedoci da li je istina to sto vi ucite, odgovor bi sigurno bio negativan..
U tom slucaju, sve dok ne dozivis to iskustvo da ti se sam Bog objavi i posvedoci da je to sto govorite istina, nema svrhe da produzavamo diskusiju.

Pozdrav i svako dobro..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Hej polako Laodikeja, polako sa osuđivanjima kada nemaš argumenata. Prvo dali si ti proverio ono što sam ti ja citirao iz biblije, nisi dragi moj jer ti sve znaš jel tako?

Ja kao onaj što ništa nezna sam tebi dao argumentovani komentar na koji nemaš odgovora, doduše ne na sve ali toliko koliko sam ti dao nekim redom sa biblijom i po bibliji citirao tvoj post po post da vidiš da ti biblija demantuje tu tvoju teologiju Atanasija i Constantina. Dragi moj nisi ti nikakav hrišćanin niti dete svete TRIJADE kako se ovde prestavljaš, nego se pališ i gordo zujiš u vetar osudama umesto da proveriš ono što sam ti ja argumentovano osporio. E da ti imaš kontraargumenat ne bi se ti prepucavao na personalnoj bazi već bi ovde civilizovano vodio diskusiju.
Puko si dragi moj Laodikeja, puko si i ti i taj tvoj Adventizam zato kao i uvek do sada radiš ono što Adventisti najbolje znate raditi, da omalovažavate sagovornike jer argumenata nemate :) E baš me te je žao, zaveden u zabludu gde trunke istine nema, živiš u netačnim pretpostavkama a ubeđenje loše i netačno jer se suprostavlja bibliji koju sam ti dao na čitanje. Tvoja ljubaznost isto i to tvoje hrišćanstvo je samo farsa, veliki pozdrav i mir ti želim.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
AApocketz,

sta se to desilo sa tobom? Ja retko se ovde javljam. Sa tobom toliko dugo dikustije Laodikejac, a ti se neprestyano obacac Miki.
Probuidi se i pokusaj da se priberes. Laodikejavc ti je dobro odgpovori i ne vidim da ima ikakve potrebe da ti i ja odgovorim.

Dodato posle 20 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

AApocketz,

neobicno mi je drago da si ovde, jer imam nekoliko vaznih pitanja za vas JS.

Citam vasu knjigu tumacnej Otkribvena, i danas su me posetila dva starija gospodina oba JS pa sam im postavio ovo pitanje:

KO SU DVA SVEDOKA OBUCENA U VRECE?

"I dacu dvojici svojih svedoka, i prorocace hiljdasu dvesta i sezdeset dna uvucenu u vrece." Otkrivevje 11,3.

JS su odgovorili da su to Jehovini svedoci koji su bili zabranjeni od 1914-1918. godine.
Da li se ti slazers sa njima?

Ako je tako slede druga pitanja:

1. Tekst kaze da ih je dvojica, a ne jedan. Ako se to odnosi na JS, zar su u to vreme postojale dve odvojene i legitimne organizacije JS?

2. Koliko je tada bilo JS u svetu? Oni su rekli od 3-4000, i oni su tada bili progonjeni i njihova organicacija zabranjena.
Ali Biblija govori o dva svedoka? Ko su oni?

3. Da li su u ono vreme bila veca progonstva JS nego za vreme Hitlera? Kada ih je vise stradalo?

4. JS tvrde da je ovo simbolican broj, ako je tako zasto ga i ne prime kao sibol, nego ga doslovno primenjuju?

STA VI MISLITE, KO SU TA DVA SVEDOKA KOJI DEJSTVUJU U ODREDJENO VREME?

Svima zelim sve najbolje

Dodato posle 18 Sati 53 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sa velikom zeljom cekamo da nam AAposkeza odgovori, ali on izgleda jako dugo razmislja i ceka da mu neko drugi odgovori na ovo pitanje.

Videli smo iz razgovora sa Laodikelcem da od svega najbgolje zna da vredja druge, a nema blage veze u sta vertuje.
Ni je ni cudo Kula strazara je lajicki pokret, koji vode laici.
Oni nemaju nikakvu skolu u kojoj maldi ljudi se pripremaju za sluzbu, nego misle da je to sasvim dovoljno ako neko jedanput sedmicno proucava KULU STRAZARU da je postao i teolog. Glavno je da ide od vrata to vrata, da propoveda pa bilo sta samo da prica.
Oni su nauceni da ne razmisljaju, nego da verni RAB iz Brooklyna misli za njih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
KO SU DAVA SVEDOKA IZ OTKRIVENJA 11,3?

Neki teolozi misle da su to Mojsije i prorok Ilija.
Medjutim, sam tekst to pobija, jer je Jovan ovo napisao u futuru,"PRORICACE" sto znaci da se odnosi na buduce vreme posle Jovanovog pisanj, A Mojsije i Ilija su ziveli vekovima pre Jovana.

Ovo prorocanstvo je isto kao i u Otkrivenju 12,6 "A Zena utece u pustinju gde imase mesto pripravljeno od Boga da se onamo hrani HILJADU DVESTA SEZDESET DANA", kao i 12,14 "vreme, vremena i po vremena".
Sva ova prorocanstva ukazuje na prorocko vreme koje je trajalo 1260 godina.
Dva svedoka su Stari i Novi zavet Biblije, koji su svaki u svoje vreme svedocili, i u tom tamnom perijodu vremena kao i danas sto svedoce. To je vreme papske dominacije, kada je bilo zabranilo citati Bibliju i svi koji su je tajno proucavali bili su kaznajvani i spaljivani na lomaci. Pronalazenje takvih bio je zadatak Inkvizicije, koja je mnoga zla pocinila vernicima koji su proucavali Bibliju i drzali se njenog ucenja.

Za vrem papske dominacije koja je trajala 1260 godina progonjeni su svi oni koji se nisu slagali sa papstvom. Inkvizicija je tragala za "jereticima", hvatala ih masovno, osudjivala, zatvarala u zatvore u kojima su decenijama ostajali ili ih je spaljivala na lomaci. Tada su stradali bogumili, valdenzani, albinzani, hugenoti i svi oni koji su se pridrzavali Biblije.

Milioni ljudi su unisteni. To je proreceno u Otkrivenju, a ne zabrana zajednice Jehovinih svedoka kojih je bilo mozda 3-4 hiljade u svetu u vreka kako oni tvrde. Mislim da je to sramota da se JS pozivaju na to prorocanstvo i da tvrde da su ga oni ispunili.

"Za vreme 1260 godina od 538-1798. godine stradalo je oko 50 miliona hriscana."
Bible Commentary on Revelation, p. 130.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Dva PROROKA su 2 PROROKA.
U vremenu hrama koji će u Jerusalemu biti podignut biće tad na delu 2 masline(dva Judejina) koji su gore i čekaju da obave još jedan posao za boga a SVOM NARODU na korist.
Kad bezakonik sedne u hram i proglasi sebe bogom tad će dobiti svoje vreme kao i 2 proroka Ilija i Mojsije i svako će svoj resor da kontroliše.
Ovo je opis iz 11 glave Otk. i nemože se mešati sa 12-om glavom jer treba pratiti pečate dokle pkoji traje a ne skakati kako koželi.

Ako se već pominje 12 glava tu je u uvodu opisana Izraelska nacija koja je iznedrila Mesiju a onda se odmah prikazuje rimsko carstvo sa teritorijom koju mu je zmija dala i onda ide uporedni opis i deteta i Jevrejske nacije kao žene sa zmijinim slugama odnosno rimskoim poglavarom koji će do kraja progoniti Jevreje ali će se zemlja razdvojiti kao u vreme Mojsijevo kad su gunđali i progutati vojsku neprijatelsku.

Oni dani su DOSLOVNI DANI sedenja bezakonika u hramu i delovanja dva PROROKA.

AA. kako gledaš na reči iz Isaije koji se to sin daje i otkud mu ona imena?
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
PITANJE: Dakle po Adventistima Bog starog zaveta se utelotvorio u Boga Sina koji je umro na krstu. Očekujem odgovor sa da ili ne! a igre rečima me ne zanimaju.

ODGOVOR: DA.
post 1222
[QUOTE
Oprostite sto se ubacujem, ali mi nije jasno kako na jedan nizak nacin nastoje da izbjegnu istinu, zasto pisu kao sarlatani?
Zasto izbjegavaju da se suoce s cinjenicom ?
][/QUOTE]7

Moj zakljucak je jasan zasto kvare temu i skrecu tok diskusije, jaki su to argumenti navedeni zato prepotentni izbegavaju da se suoce s cinjenicom. Svaka im cast, dobar primer zasto ste ostali bez komentara.

Providan vam izlog.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Jos jedno pitanje za JS:

KOME SLUZE SVE VLASTI NA SVETU?

Prilikom nedavne posete dvojice Jehovinih svedoka, izjavili su da su sve vlade na svetu sotonske
i da svi vladari sluze necastivome, zbog toga, iako moramo im se pokoravati, ne treba im sluziti.
Moze li neko od Jehovinih svedoka da nam to malo bolje objasni?
Prvo, sotona ima izvesnu vlast da utice na sve ljude na zemlji pa i na vladare.
Prevarom on je od Adama uzeo gospodarstvo na ovoj zemlji, ali ipak ne mozemo reci da svi koji upravljaju u svetu su sotonske sluge.
1. Bog govori za cara Kira: "Ovako govori Gospod pomazaniku svome Kiru, kojega drzim za desnicu." Isaija 45,1. Iz ove izjave videimo da je Kir bio Bozji pomazanuk, dakle sluzio je Bog a ne sotoni.
2. Prork Danilo sluzio je Bogu cak i u sluzbi mnogobozackog cara: "Tada car uzvisi Danila i dade mu mnogo velike darove I UCINI GA GOSPODAREM SVOJ ZEMLJI VAVILONSKOJ..." Danilo 2,48. Ciji sluga je bio prorok Danilo?
3. Jozif je bio ministar u mnogobozackom Egiptu.
"Pa rece Faraon Josifu; kad je tebi javio Bog sve ovo, nema nikoga tako mudroga i razumna kao sto si ti... Postavljam te nad svom zemljom Misirskom... i posadi ga na kolima koja behu druga za njegovim i zapovedi da pred njim vicu: klanjajte se! i da ga je postavio nad svom zemljom Misirskom.: 1. Mojsijeva 41,39-43, Ciji sluga je bio Josif, Bozji ili sotonski?
4. Iako neki od vladara na svetu jesu pod sotonskim uticajem (kao sto je bio Hitler, Staljin, Ahav, Neron, Irod), apostol Pavle ovako objasnjava:
"Svaka dusa da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a sto su valsti od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se nearedbi Bozjoj." Rimljanima 13,1.2.
Kako ovo mogu usaglasiti Jehovini svedoci sa svojim uverenjem da su sve vlasti sotonske?
Rimljani su u Hristovo vreme bili okupatori Palestine. Svaki rimski vojnik imao je pravo da uhvati bilo koga Jevrejina i da ga natera da mu nosi oruzje jedan sat. Isus je rekao: "Ako te ko tera jedan sati, idi s njime dva."
Kada su Ga pitali treba li dati porez Cesaru, Hristos je rekao: "Bogu Bozje, caru carevo."
Dakle, Hristos je ucio da budemo poslusni vlastima.
Uloga hriscana nika nije bila da dizu bune i revolucije i da se bore za socijalju i politicku pravdu, nego da miroljubivo propovedaju vest Jevandjelja koja je potrebna svim ljudima.
 
Natrag
Top