Jedini Spasitelje! - Tko je?

Tko je Jedini Spasitelj?

  • Bog Otac Jahve

    Votes: 2 66,7%
  • Božji Sin Isus Krist

    Votes: 1 33,3%
  • Sveti Duh

    Votes: 0 0,0%
  • netko drugi

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je Jedini Pravi Iskonski Temeljni SPASITELJ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li ima VIŠE Spasitelja?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li je ONAJ - Koji je Spasitelj - ujedno i BOG?
-------------------------------------------------- ----

---------------------------
TKO je Spasitelj?
Bog Otac Jahve,
Božji Sin Isus Krist,
Duh Sveti,
netko 4.?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Poželjno bi bilo dokazivanje - SAMO Biblijskim Stihovima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Od "Jehove" dolazi spas pravednicima, On im je zaklon u vrijeme nevolje.
"Jehova" im pomaže, On ih izbavlja: On će ih izbaviti od zlotvora i spasiti, jer u Njemu traže okrilje
Psalam 37: 39-40

“Anđeo Jehovin tabor podiže oko Njegovih štovalaca da ih spasi.”
Psalam 34.8


“Jer Bogu tako omilje svijet da je i Sina svojega jedinorođenoga dao da nijedan koji Ga vjeruje ne pogine nego da ima život vječni.”
Evanđelje Ivan 3:16

Sveto Pismo nam jasno govori da je Jehova Bog Jedan Jedini. Prema tome On je i glavni Spasitelj. Jer da kojim slučajem Bog nije odobrio misiju Isusa Krista da dođe na Zemlju i umre za nas grešnike, propali bi definitvno, zauvijek izgubljeni. Dakle Bog je Spasitelj.
A kroz Isusa Krista se vjerom spašavamo.
Točno da je Isus umro za nas grešnike, ali rekoh već tko je odobrio plan spasavanja grešnika. Isus se u svemu pokorava Božjoj volji, svakoj Njegovoj odluci.
Isus je tri puta molio Oca da postane naš Spasitelj i tri puta se Bog borio sam sa sobom jer nije mogao podnijeti da se Njegov Sin toliko ponizi za grešni ljudski rod.
Gospod Bog je znao da ako Isus Krist ne dođe na Zemlju, i pobijedi sotonu, nema nam spasenja. Nakon mučne borbe sa samim sobom Bog je odobrio tu največu misiju ikada u Svemiru.
Kroz Isusa Krista, omogučio nam je Bog "Jehova" da još jednom postanemo Sinovi Božji.
Šta to znači?
Da vjerom, predamo svoj život u ruke Isusa Krista da Spasitelj upravlja našim životom i naseli se u punini u našem cijelom biću. Na taj načim primit ćemo i Duh Sveti, vratiti se u punini poštivanju Božjeg Zakona svih 10.zapovijedi.
Tada če se život Isusa Krista pripisati nama, kao da smo mi pravedno živjeli Njegovim životom i Bog če nas primiti kao što je primio Svog Sina sa največim počastima.
Grijeh će biti odstranjen od nas, i nečemo ga se više niti sjećati, nikada.
Znat ćemo da smo griješili, ali nečemo znati kada i kako.

Bog će intervenirati u posljednjoj borbi i glasom nas osloboditi smrtne opasnosti.
Jehova će svojim prstom ispisati plamenim slovima svoj Zakon 10.zapovijedi na Nebu i probudit če se nepokajani tada.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je Jedini Spasitelj ljudi?
--------------------------------

Jedni kažu jedno, drugi treće, treći drugo.....
---------------------------------------------------

Po meni -
a trebalo bi i ostalima koji sebe nazivaju Kršćanima,
TO treba provjeriti u i samo u Bibliji,
jer,
Jedina Istina je u Bibliji!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Što Biblija kaže -
TKO je Jedini Spasitelj?

Otac?
Sin?
SD?
Netko treći?
Kombinacija?
....................

Da li dokazati TKO je Jedini Spasitelj,
znači ujedno i identificirati TKO je Jedini Bog?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Molio bih da se dokazuje Biblijskim stihovima.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Jedini Bog Otac Jahve -
JEDINI Je Spasitelj.

Bog Jahve je dao Isusu da bude spasitelj na Zemlji.

TIME se Bog Jahve nije odrekao da je ON - Bog Jahve - i nadalje Jedini Spasitelj.

TKO je spasio Isusa kada je umro?
--------------------------------------

Isusa je spasio Bog Jahve - Jedini Spasitelj.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1392045, member: 363.141"] Dakle, Isus je spasitelj. [/ QUOTE]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li je Isus SAM po svojoj BITI - Spasitelj?

Da li je Isus Od svog postanka - Spasitelj?

TKO je spasio Isusa!

Da li je TAJ koji je spasio Isusa -
VEĆI - ILI - MANJI od Isusa?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Jurivaka, post: 1388732, member: 26442"] Ne gomilajte teme istog značenja. [/ QUOTE]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je jako važna tema za dokazivanje - TKO je Bog Jedini.
-------------------------------------------------- -----------------

Pošto je tako jako važna i lako je s njom dokazati - TKO je Bog,
zato - nitko niti ne piše u njoj.
-----------------------------------

Svoje Ime - Božji Sin dobio je OD Boga Oca Jahve.

ISUS!

Isus = Jošua =
OD Jahve dolazi spasenje!

OD Isusa?
NE!
OD Jahve!
A Jahve je Jedini Bog,
a Jahve je Jedini koji je i Isusa spasio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isusu nije bilo potrebno spasenje - jer on nije nikada sagresio.
On je dosao da bude spasitelj i da izbavi svoj narod od greha.

Evo sta on sam kaze za sebe:

'''Ja dođoh videlo na svet, da nijedan koji me veruje ne ostane u tami.
I ko čuje moje reči i ne veruje, ja mu neću suditi; jer ja ne dođoh da sudim svetu, nego da SPASEM svet'' ( Jovan 12. 46 - 47 )

Evo i nekoliko drugih tekstova:

'''A sad se pokaza u dolasku Spasitelja našeg Isusa Hrista, koji raskopa smrt, i obasja život i neraspadljivost jevanđeljem;
Za koje sam ja postavljen apostol i učitelj neznabožaca'' ( 2 Timotijeva 1. 10 - 11 )

'''Jer je naše življenje na nebesima, otkuda i Spasitelja očekujemo Gospoda svog Isusa Hrista,
Koji će preobraziti naše poniženo telo da bude jednako telu slave Njegove, po sili da može sve sebi pokoriti''' ( Filibljanima 3. 20 - 21 )

'''Jer ako odbegnu od nečistote sveta poznanjem Gospoda i spasa našeg Isusa Hrista, pa se opet zapletu u njih i budu nadvladani, bude im poslednje gore od prvog''' ( 2 Petrova 2. 20 )

AMIN!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isusu nije bilo potrebno spasenje - jer on nije nikada sagresio.
On je dosao da bude spasitelj i da izbavi svoj narod od greha.

Evo sta on sam kaze za sebe:

'''Ja dođoh videlo na svet, da nijedan koji me veruje ne ostane u tami.
I ko čuje moje reči i ne veruje, ja mu neću suditi; jer ja ne dođoh da sudim svetu, nego da SPASEM svet'' ( Jovan 12. 46 - 47 )

Evo i nekoliko drugih tekstova:

'''A sad se pokaza u dolasku Spasitelja našeg Isusa Hrista, koji raskopa smrt, i obasja život i neraspadljivost jevanđeljem;
Za koje sam ja postavljen apostol i učitelj neznabožaca'' ( 2 Timotijeva 1. 10 - 11 )

'''Jer je naše življenje na nebesima, otkuda i Spasitelja očekujemo Gospoda svog Isusa Hrista,
Koji će preobraziti naše poniženo telo da bude jednako telu slave Njegove, po sili da može sve sebi pokoriti''' ( Filibljanima 3. 20 - 21 )

'''Jer ako odbegnu od nečistote sveta poznanjem Gospoda i spasa našeg Isusa Hrista, pa se opet zapletu u njih i budu nadvladani, bude im poslednje gore od prvog''' ( 2 Petrova 2. 20 )

AMIN!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TKO je uskrsnuo Isusa kada je umro?
 
Natrag
Top