Je li Bog Osoba - jedinstvo triju Osoba?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Miloš Bogdanović ovakvima dijagnosticira "Duhovno đubretarstvo". A on ih poprilično poznaje, jer je uglavnom ovakvima okružen u subotarskoj sekti. Izgleda malo bolesno, ali ovakvi đubretari vrlo visoko cijene baš toga Bogdanovića.

Ili onog psihopatu Miroljuba kuckog Petrovića.... a svi oni vole da se uvlače Veithu.... ili "instituciji"...

No šta ćemo, ko sa đavolom (kultom "duha proroštva" iz Maine-a) tikve sadi i ne može biti išta drugo do "duhovni đubretar"... o čemu najbolje govori činjenica kakve deblnosti oni smatraju "Bogom" nadahnutim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Adventizmu ima svakakvih ljudi, i dobrih i losih, i zita i kukolja.
Kao sto ima svuda.

Tako da Stvarnoslapova generalizacija ne pokazuje nista drugo osim karakter pakosti, neprijateljstva, namcorstva, lazi, prevare, i izvrtanja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
U Adventizmu ima svakakvih ljudi, i dobrih i losih, i zita i kukolja.
Kao sto ima svuda.

Tema je o tome što je i kakav je Bog. Bog se još Izraelcima objavio kao Osoba, a u Isusu Kristu i Novom zavjetu apostolima se objavio kao jedan Bog - Otac, Sin i Duh Sveti.

A ovu temu ja sam otvorio kako bih pokazao da najgorljiviji zagovornici kabalističko-subotarske sekte ovdje, Jovan Prezviter, propagiraju i naučavaju potpunu suprotnost Bogu nas kršćana. Pogledaj:

Inače gde stoji u Pismu da je Bog Osoba, Ličnost?

Možeš li naći tekst gde stoji da je Bog Osoba ili Ličnost..gde On kaže: Ja sam "Ličnost"?

Nego gde je stih gde Jahve kaže "Ja sam Osoba(Ličnost)"?

Kao što svi mogu vidjeti gorljivi zagovornik Ellen White zapravo je, osim što je njezin sljedbenik, ujedno i sljedbenik kabalističko-masonskog "The great Architect-a", a ne čudi, jer Boga tako titulira na desetinama mjesta proročica plagijatorica.

Zato, ako ne možeš braniti i opovrgnuti ove činjenice, ti nastavi svoju službu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Tema je o tome što je i kakav je Bog. Bog se još Izraelcima objavio kao Osoba, a u Isusu Kristu i Novom zavjetu apostolima se objavio kao jedan Bog - Otac, Sin i Duh Sveti.

A ovu temu ja sam otvorio kako bih pokazao da najgorljiviji zagovornici kabalističko-subotarske sekte ovdje, Jovan Prezviter, propagiraju i naučavaju potpunu suprotnost Bogu nas kršćana. Pogledaj:







Kao što svi mogu vidjeti gorljivi zagovornik Ellen White zapravo je, osim što je njezin sljedbenik, ujedno i sljedbenik kabalističko-masonskog "The great Architect-a", a ne čudi, jer Boga tako titulira na desetinama mjesta proročica plagijatorica.

Zato, ako ne možeš braniti i opovrgnuti ove činjenice, ti nastavi svoju službu.
Bog nije "Ličnost" u svom definisanom smislu. Ne možeš Ga ograničiti na to. Bog je više od toga. Mnogo više...
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Bog je biće. Osoba, lat. persona - maska - uloga glumca. Osoba je fikcija. Mi nismo nikakva pravna i fizička osoba, komad papira - to država pretpostavlja. Ja sam biće - čovjek. U cijeloj Bibliji nigdje ne postoji izraz osoba, samo čovjek - kako nas je Bog stvorio. Osobe su nastale od cara Justinijana da bi disciplinirao čovjeka - a danas ako pogledate u dokumenta ime čovjeka je uvijek je napisano velikim slovima(a velikim slovima se pišu samo pravne osobe, firme, zato plaćamo porez), i na vrhovnom sudu nikada nećete dobiti slučaj, koliko god objašnjavali da gramatika srprsko-hrvatskog kaže da se imena pišu prvim velikim slovom i ostalo malim...jer država može poslovati samo sa fikcijama......i to nicejsko vjerovanje da postoje tri osobe je farsa......Bog je biće....čovjek je biće.....Bog nije osoba, čovjek nije osoba.....mi taj komad papira, dokument koristimo da stupiš u biznis sa državom, i njenim podfirmama....mi koristimo osobe, mi nismo osobe.....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Bog je biće. Osoba, lat. persona - maska - uloga glumca. Osoba je fikcija. Mi nismo nikakva pravna i fizička osoba, komad papira - to država pretpostavlja. Ja sam biće - čovjek. U cijeloj Bibliji nigdje ne postoji izraz osoba, samo čovjek - kako nas je Bog stvorio. Osobe su nastale od cara Justinijana da bi disciplinirao čovjeka - a danas ako pogledate u dokumenta ime čovjeka je uvijek je napisano velikim slovima(a velikim slovima se pišu samo pravne osobe, firme, zato plaćamo porez), i na vrhovnom sudu nikada nećete dobiti slučaj, koliko god objašnjavali da gramatika srprsko-hrvatskog kaže da se imena pišu prvim velikim slovom i ostalo malim...jer država može poslovati samo sa fikcijama......i to nicejsko vjerovanje da postoje tri osobe je farsa......Bog je biće....čovjek je biće.....Bog nije osoba, čovjek nije osoba.....mi taj komad papira, dokument koristimo da stupiš u biznis sa državom, i njenim podfirmama....mi koristimo osobe, mi nismo osobe.....

Ovaj od koga si ovo kopirao deset je puta imbecilniji od tebe. Što se još dodatno sramotiš?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Ovaj od koga si ovo kopirao deset je puta imbecilniji od tebe. Što se još dodatno sramotiš?

Nisam kopirao ništa....ovu temu poznajem vrlo dobro - čak jedan njemački diplomata koji radi za jednu UN organizaciju nam je sve objasnio - čovjek, osoba. Rekao je da su sve države firme registrirane - npr. Njemačka je registrirana u američkoj državi Delaware. Jedno je Hrvatska - zemalje koja graniči sa drugim državama gdje žive ljudi...a drugo je REPUBLIKA HRVATSKA koja ima svoju adresu i registrirana je kao firma....i kao takva može poslovati samo sa tzv. osobama - gdje su imena napisana velikim slovima.....STVARNO SLAP - REPUBLIKA HRVATSKA.....idi čitaj o grupama slobodan čovjek, freeman pa nauči što znači čovjek, a što osoba.....
 
Natrag
Top