Japanske pesme

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Uđe u uši kad se malo sluša, valjda zbog jezika :)
Japanska verzija mešavine Slipnkota, Toola i još nekog trećeg ali nikako da se setim :???:
 

Kyo

Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
114
Ja ju stalno pevusim :)O

Hare no hi mo
Ame no hi mo
Yuki no hi mo
Arashi no hi mo

n.n
za Dir en grey se ne moze nikada odrediti koji su zanr i na koji bend lice, uvek je razlicito i novo i neuobicajeno :)o i Dum Spiro Spero album :3

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.04.2013
Poruka
4
iako je tema zaboravljena, moram da se ukljucim ^_^
inace vezano za Dir en Grey i ostale japanske muzicke izvodjace i japansku muziku uopste, oni nemaju zanr inace nisu ograniceni deljenjem muzike na takve parcije, njihova muzika uvrstava sve zanrove u jedan i cesto bend ili solo izvodjac komponuje i peva u vise razlicitih zanrova zavisno od inspiracije, raspolozenja, eksperimentisanja sa melodijom, ritmom i harmonijom itd...

Ali mi sa strane smo nadenuli neke osnovne nicknames za da podelimo muziku radi laskeg snaslazenja po nasim propisima ~ te JROCK vecinom uvrstava rock,punk,metal,visual kei i slicno. JPOP vecinom uvrstava pop,r&b,hip hop, pop/rock,techno i slicno. j-indie je indie muzika, tradicionalna japanska moze da spada i u pop i u rock jer koriste svagde ili kao zaseban zanr, DOUJIN muzika se sastoji od njihovih improvizovanih ili amatera kompozitora izvodjaca koji stavljaju svoje radove na ogroman japanski sajt niconico video a takodje komponuju vecinom muziku za igrice, i to je onako sturo informativno.

Inace ima stvarno puno fantasticnih i bendova i solo izvodjaca. Slusam vec 6 godina samo japansku muziku i kinesku i korejsku malo tajvanske (ova ostala mi dosadila nema tok kvaliteta kao njihova *o* a slusala sam sve od australijske do nase skoro sve zanrove).

X JAPAN je stara grupa jos iz '80 godina jedni od zacetnika visual kei scene, inace moji favoriti :) bila na Live nastupu u Berlinu (jedva uspela da se snadjem) ali bilo je carobno mogu slobodno reci da su nezamenljivi, iako su svirali u uzasnim uslovima, nadam se da cu mocu jednog dana ptici na njihov live u Tokyo koji je prosto savrsenstvo *o*
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.04.2013
Poruka
3
Hah evo i ja da se ukljucim xD :tease:
Slusam japansku muziku vec 3 godine i prosto sam se zaljubila *w*
Najvise slusam jrock/visual kei mada nemoze se tacno odrediti zanr kao sto je gore navela SamuraiSx.
Omiljen bend mi je the GazettE mada u poslednje vreme dosta slusam Dir en grey ^^
Evo jedna pesmica xD
Dir en grey-Obscure (Uncensored) - YouTube
 
Učlanjen(a)
22.10.2013
Poruka
3
Haha wow... Pojma nisam imao da uopste postoji neko u Srbiji ko slusa jMusic. Bas sam trazio neku japansku poeziju da citucnem i vidim ovo. Nice~

Ali ljudi, zar nista o Touhou? Doujin bendovi? Ajoooooj, get ready...




Iskreno, druga muzika mi ni ne treba sa ovim divotama~
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top