Japanac koji živi u tri veka

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Najstariji čovek na svetu


Japanac koji živi u tri veka

Blic




Japanac Jiroemon Kimura, najstariji čovek na svetu, rođen je u pretprošlom veku, a prošle nedelje proslavio je svoj 115. rođendan. Tako važi za čoveka koji živi u tri veka.

237573_jiroemon-kimura02-foto-afp_f.jpg


Proslavio 115. rođendan: Jiroemon Kimura


Kimura je rođen 19. aprila 1897. godine i nesumnjivo je jedan od trojice najstarijih ljudi ikad. Imao je šest godina kada su braća Rajt poletela u prvom avionu i 64 godine kada je Jurij Gagarin prvi put poleteo u svemir.

Kimura važi za najstarijeg čoveka na svetu prema Grupi za gerontološka istraživanja, internacionalnom telu koje se bavi istraživanjem dugovečnosti. Radio je 40 godina u pošti, a do 1990. obrađivao je baštu. Ustaje rano i prvo čita novine.

On uživa da razgovara sa gostima, kao i da prati prenose diskusija u japanskom parlamentu. U njegovu domu u Kjotu zahvalio se svim gostima, medijima i porodici koja mu se pridružila na proslavi 115. rođendana.

- Počašćen sam. Ne znam tačno zašto ovako dugo živim... Možda je to zbog Sunca. Uvek gledam u nebo, takav sam, dodao je kada su ga pitali čemu može da zahvali na tako dugom životu. Kimura ima petoro žive dece (imao je sedmoro), 14 ( od 15) unučadi, 25 praunučadi i 13 čukununučadi.


 
Natrag
Top