James Bond 007 zanimljivosti i razmena mišljenja

Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
34
1079r80.jpg




Ja sam veliki fan filmova o James Bondu. Gledao sam sve njegove filmove , uključujući i one nezvanične : TV film "Kazino Rojal" iz 1954. godine koji je prva ekranizacija štiva Jana Fleminga i u kome je lik Džejmsa Bonda tumacio Beri Nelson , parodiju "Kazino Rojal" iz 1967 u kome penzionisan posle godina iskustva u međunarodnoj špijunaži, agent 007 se u ovoj parodiji vraća u akciju. Bond će morati se bori protiv špijunske organizacije «Smerš». Dejvid Niven tumači ulogu ostarelog Bonda, koji, što je potpuno netipično, odbija udvaranja brojnih žena i dogovara se da se bori protiv špijunske organizacije «Smerš». Uz to, njegovu akciju će sabotirati i drugi agenti koji se takođe zovu Džejms Bond i rimejk "Nikad ne reci nikad" u kome se Šon Koneri posle 12 godina pauze vraća ulozi Džejmsa Bonda u svojevrsnom rimejku filma “Operacija grom”.

Najbolji filmovi po meni su : Špijun koji me je voleo (1977) , Dah smrti (1987) , Zlatno oko (1995) , U službi njenog veličanstva (1969). Samo dvaput se živi (1967) , Umri drugi put (2002) , Operacija "Grom" (1965) , Samo za tvoje oči (1981) , Dozvola za ubistvo (1989) i Operacija "Svemir" (1979).
Najbolji glumac po meni je Timoti Dalton koji je snimio samo dva filma : Dah smrti (1987) i Dozvola za ubistvo (1989) , zapravo kada je dobio ulogu potpisao je ugovor za tri filma ali zbog petogodišnje pauze koja je nastala nakon filma ''Dozvola za ubistvo'' zbog sudskih procesa, odustao je od uloge . Većina kritičara se slaže da je Timoti Dalton najsličniji Flemingovoj zamisli Bondovog fizičkog izgleda (vertikalni ožiljak dužine sedam centimetara na njegovom levom obrazu, plavosive oči, "okrutna" usta, kratka crna kosa, čuperak koji pada na čelo).
Najgori glumac po meni je Danijel Krejg , koji po meni uopšte nije za ulogu agenta 007 nego za sasvim druge uloge , mada radnja filmova u kojima je glumio agenta 007 mi se je dopala.


Zanima me mišljenje drugih članova da li se slažu sa mnom , koji su im glumci najbolje glumili Jamesa Bonda i koji su im filmovi najbolji...
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top